Windows mi zpomaluje celý PC

iwtu

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #45 kdy: 02. 02. 2011, 10:48:48 »
JardaP & spol.: zmienili ste sa o kopu blbstiach, namiesto riesenia problemu.

Zatnaktel:Ten vystup z top, co si poslal, vtedy si asi nic nemal spustene, vsetky aplikacie, ktore si tam mal, zaberali pamat cca na 25%, co je uplne ze žúžo. Opera alebo firefox nemaju problem v tvojom pripade zhltnut 40-60%. Teda ak pustit naraz 2 browseri, pocitis znizene reakcii... Hold, tak to je a nic s tym nespravis. Kedy Ti to islo pomaly aj vtedy, problem bude s ovladacmi alebo KDE.

Podla tejto stranky mas procesor Celeron, a tie su slabe ako caj (vhodne jedine na kancelarske ucely) a uprimne neviem, ako sa Celeron chova na KDE.

Ako som spominal, ak budes mat pocit, ze je to pomale, pastni sem vystup z
Kód: [Vybrat]
free -m. Ak problem bude v tom, je to super. Bude stacit dokopit este 1 GB ram and problem solved.

Ale skus radsej nahodit iny Deskop Enviroment (napriklad gnome, alebo lxde). KDE je vcelku zrave na pamat. Ono mozes byt trochu mimo, lebo co si pamatam, tak Windows XP na takej konfiguracii slabe v pohode. Moze slapat v pohode aj linux, len treba dat asi iny Deskop Enviroment.

Ja mam 2GB ram. Vsetko mi slabe pekne... No raz som pustil naraz Eclipse a Netbeans (vcelu zrave IDE na pamat) a to uz bolo nepouzitelne...


Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #46 kdy: 03. 02. 2011, 13:51:19 »
Já jsem na hodně slabou šunku nainstaloval Lubuntu a jsem spokojený.
http://lubuntu.net/

Processor: Pentium III (Coppermine) / 1GHz
Memory   : 507MB

Spokojený v rámci možností, samozřejmě, :)