Andoid flight mode a aktivne SMS

Andoid flight mode a aktivne SMS
« kdy: Dnes v 14:34:43 »
Dnes sa mi stala kuriozita. Mam Samsung s Androidom a mal som mobil v rezime lietadla, takze nebol pripojeny do GSM siete, no napriek tomu mi prisla SMS. Vcera bola OS aktualizacia, tak ma napada ze to je tym. Neviete o aku technologiu/nastavenie ide?


Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #1 kdy: Dnes v 14:44:51 »
Nemohla ta SMS být "doručená" už předtím, ale kvůli nějakému bugu se notifikace na ní objevila až teď? I když bych čelala, že by se to stalo hned aktualizaci a restartu telefonu...

Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 14:48:39 »
Jde opravdu o SMS, nebo o RCS (chat)? RCS IMHO může chodit i přes Wi-Fi.

Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 14:57:39 »
Jde opravdu o SMS, nebo o RCS (chat)? RCS IMHO může chodit i přes Wi-Fi.

Je to normalna/nativna SMS aplikacia. Neviem ci to podporuje nejake dalsie protokoly. Viem ze Googlacka SMS aplikacia tam ma vselico ale toto sa mi nezda.

Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 14:58:42 »
Nemohla ta SMS být "doručená" už předtím, ale kvůli nějakému bugu se notifikace na ní objevila až teď? I když bych čelala, že by se to stalo hned aktualizaci a restartu telefonu...

Nemyslim. Aplikaciu som dnes pouzil na odoslanie, takze bola aktivna. Od odoslania ubehla aspon hodina. Nasledne som isiel do flight modu a potom po takej pol hoine prisla. WIFI som mal zapnute, ale telefon bol v rezime lietadla.



Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 15:01:55 »
Nemáš aktivní volání přes wifi? Případně v jakém režimu (priority přepínání) - přestože se to jmenuje "vo"wifi, překvapivě  ;D to funguje i na SMSky. (ale paradoxně  příchod SMS u  vo-wifi jsem měl hodně problematický - oni chodily, ale s obrovským zpožděním)

Hodilo by se víc info ohledně časové posloupnosti - kdy ji odesilatel odeslal, kdy přišla, jaký je čas přijetí a čas odeslání v propertie.s

Kdo ví, co pokoutně google dělá s opravdovostí offline režimu.

Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #7 kdy: Dnes v 15:02:27 »
Běžně bývají SMS, MMS a RCS v jedné aplikaci. A Samsung tuším RCS ve své aplikaci podporuje. Hledal bych něco o chatech nebo RCS v nastavení aplikace. Případně v samotné konverzaci, detailech zprávy apod.

IIRC RCS má typing notifications. Pokud druhá strana píše, vidíte to?

Jaký telefon (a případně aplikaci na zprávy) má druhá strana?

Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #8 kdy: Dnes v 15:04:59 »
Od koho ta SMS přišla? Podle zdroje by šlo spekulovat kudy to šlo. Při zapnuté Wifi to mohlo přijít buď přes RCS nebo pokud je zapnuté Volání přes Wi-Fi https://support.google.com/phoneapp/answer/2811843?hl=en, tak se SIM přihlásila do sítě touto cestou, tudy se pak taky umí doručit/odeslat SMS.

Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #9 kdy: Dnes v 15:10:00 »
Pozrel som do nastaveni aplikacie. RCS sa tam nikde neuvadza ale vidim tam nastavenie "funkcie konverzacii" kde je v popise spomenute wifi a je to aktivne. Takze zahada je vyriesena.

Re:Andoid flight mode a aktivne SMS
« Odpověď #10 kdy: Dnes v 17:14:23 »
Potvrzuju, pokud jsi v letadle připojený na internet a máš funkční vowifi, SMS normálně dorazí. Hovor jsem nezkoušel, ale byl jsem hodně zvědavý, jestli by fungoval a jak dobře.