Jak už tu zaznělo - logy si můžou vygenerovat sami. Jasně, že můžou. Můžou si připravit prakticky jakýkoli "důkaz" o tom, že jejich SW byl zneužit bez řádného zakoupení.
Otázka je, nakolik by takový "důkaz" byl hodnověrný u soudu (předpokládám, že našeho, když prstem ukazují na uživatele v ČR). Logy totiž pravděpodobně nejsou označeny elektronickým podpisem a s čímkoli jiným by je mohl dobrý právník poslat někam. Váhu by měl pouze důkaz, zajištěný např. PČR a samozřejmě za předpokladu, že by jej tato stihla legálně (tzn. s patřičným povolením) zajistit na zabaveném počítači dříve, než uživatel zamete stopy.
Další otázka vyvstává, proč by měl stát před soudem pracovník, který tam nelegální software neinstaloval a tudíž ani neodsouhlasil licenční podmínky, ve kterých je mj. stanoveno, že (volně řečeno) tento software bude šmírovat uživatele a bonzovat v centrále...
Prostě to na mne dělá dojem, že pokud je onen software tak sofistikovaný, že může bonzovat na uživatele (apriorně nevinného), pak by měl být i tak "chytrý", aby se deaktivoval v okamžiku, kdy je zjištěno porušení licenčních podmínek a pokud je "kreknutý", měl by výrobce reagovat promptně a upozornit uživatele či společnost okamžitě, a ne čekat, aby pak mohl dělat chudáka a požadovat výpalné. Na to bych jej upozornil plus přidal poznámku, že dále budu komunikovat pouze s PČR a ať celou věc ohlásí, když je (výrobce) tak jistý.