Co se doučit, abych našel zajímavou kreativní práci v IT

Ahoj,
 mám takový obecnější dotaz. Několik let jsem teď pracoval ve výzkumu na univerzitě v zahraničí a teď už bych se pomalu chtěl vrátit do Česka. Pracovat na nějaké české univerzitě se mi ale moc nechce, a taky docela toužím po změně a nové motivaci. Takže přemýšlím o nějaké práci v IT. Problém je ten, že od konce VŠ jsem už přímo v oboru nedělal a samozřejmě jsem dost věcí zapomněl. Programoval jsem samozřejmě pořád, ale nikdy v týmu a na větším projektu. Vždy jsem psal kód jen sám, hlavně nějaké implementace výpočetních algoritmů v C nebo zpracování textových dat v Pythonu, což je asi dost odlišné od toho, co firmy po uchazečích o práci chtějí.

Nemám problém se rychle naučit něco jiného, ale to asi nestačí. Je mi jasné, že se do toho budu znovu dostat a trochu potrénovat. Jen přemýšlím, co se zatím sám naučit, abych potom v Česku našel nějakou práci, která by mi bavila - to je něco, kde by člověk mohl uplatnit kreativní myšlení a ne jen stále pracovat podle nějaké šablony. Případně máte typ na nějaký typ práce v IT, kde by člověk mohl uplatnit zkušenosti z práce v mezinárodním prostředí?


Matěj

Re:Co se doučit, abych našel zajímavou kreativní práci v IT
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2012, 15:57:07 »
Je otázka, co je v IT kreativní práce, nakonec to vždycky k nějaké šablonovité činnosti sklouzne. Možná by se ti mohlo líbit vytváření modelů, v tom případě se nauč UML ;)

Re:Co se doučit, abych našel zajímavou kreativní práci v IT
« Odpověď #2 kdy: 08. 08. 2012, 12:19:16 »
A jak se naučit UML? Jsou na to nějaké open-source nástroje, které běží na Linuxu?