Dá sa nejako obísť BitLocker?

Dá sa nejako obísť BitLocker?
« kdy: Dnes v 15:02:46 »
Kolegovi sa pokazil NTB a kupil si novy. V pokazenom NTB ma disk z ktoreho chce nejake data preniest do noveho NTB. Avsak sa mu to nedari a po telefone mi povedal, ze ma problem s bitlockerom.
Po googleni som sa dozvedel, ze bitlocker asi obist nepojde.
Kolega samozrejme nema ziadne hesla, ani konto MS ani nic co by disk odomklo.
To znamena, ze s datami na disku sa moze rozlucit ?


Re:Da sa nejako obist bitlocker ?
« Odpověď #1 kdy: Dnes v 15:35:50 »
To je nevýhoda těhle výrobců notebooků, že ti tam udělají klíč a zapnou šifrování, o kterým nevíš, dokud je pozdě. S MS Accountem ukládá klíč do něj automaticky, ale s lokálním účtem si ho měl exportovat, dokud to fungovalo.

Re:Da sa nejako obist bitlocker ?
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 15:41:36 »
1) zalohovat, zalohovat, zalohovat.
2) od toho to je sifrovany disk, ze se do nej nesmi dostat ani cinani ani americani bez hesla.
3) sifrovani je super, ale musim byt pripravena na situaci, ze zapomenu heslo, ukradnou mi notebook, vyplavi me voda.

Mlocik97

  • *****
  • 890
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Da sa nejako obist bitlocker ?
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 15:52:20 »
1) zalohovat, zalohovat, zalohovat.
2) od toho to je sifrovany disk, ze se do nej nesmi dostat ani cinani ani americani bez hesla.
3) sifrovani je super, ale musim byt pripravena na situaci, ze zapomenu heslo, ukradnou mi notebook, vyplavi me voda.

Ešte by som pripomenul "zálohovať". A to aj samotný recovery kľúč, ktorým vieš dešifrovať disk ak zabudneš heslo.

Ale teraz je už pozde, a ak chce obnoviť dáta, tak už má len jednu jedinú šancu. Čakať až sa objaví zraniteľnosť, cez ktorú by šlo šifrovanie prelomiť. To môže ale trvať aj roky, takže sa dá skôr povedať že o dáta už prišiel.
« Poslední změna: Dnes v 15:54:49 od Mlocik97 »

Re:Da sa nejako obist bitlocker ?
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 16:07:25 »
Za $250k v BTC mu s tim rad pomuzu.


RDa

  • *****
  • 2 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Da sa nejako obist bitlocker ?
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 16:44:20 »
Ale teraz je už pozde, a ak chce obnoviť dáta, tak už má len jednu jedinú šancu. Čakať až sa objaví zraniteľnosť, cez ktorú by šlo šifrovanie prelomiť. To môže ale trvať aj roky, takže sa dá skôr povedať že o dáta už prišiel.

To uz je snazsi opravit ten notas, pokud to neodeslo nejakou hruzostrasnou cestou.

A jinak bitlocker kdyz taha klic z TPM, tak to lze odposlechnout ... ale pokud se dostanes az tam, tak to uz se muzes prihlasit a odzalohovat si to normalne.

Re:Dá sa nejako obísť BitLocker?
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 16:58:32 »
Skusim sa  ho este opytat, co sa na NTB pokazilo (mozno pojde opravit).
thx