Má Python budoucnost?

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #105 kdy: 08. 05. 2016, 21:02:05 »
Panove, uvedomte si, ze nemyli-li se astronomove, Zeme ma pred sebou pouhych nekolik miliard let, nez bude sezehnuta  rozpinajicim se Sluncem a nejspise uz dlouho pred tim bude neobyvatelna. Na konci z ni zbyde sezehnuta planeta bez vody a prakticky bez atmosfery. Logicky budoucnost Pythonu nemuze byt delsi. ;-)

Samozřejmě, že budoucnost Pythonu může být delší, když opustí sluneční soustavu :-))) Některé sekvence RNA, nebo DNA už trvají více než 3 miliardy let.
Zde ovšem vyvstává metafyzická otázka, čím a k čemu Python bude bez svých uživatelů. Skoro bych řekl, že k h....


Ivan Nový

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #106 kdy: 08. 05. 2016, 21:40:44 »
Panove, uvedomte si, ze nemyli-li se astronomove, Zeme ma pred sebou pouhych nekolik miliard let, nez bude sezehnuta  rozpinajicim se Sluncem a nejspise uz dlouho pred tim bude neobyvatelna. Na konci z ni zbyde sezehnuta planeta bez vody a prakticky bez atmosfery. Logicky budoucnost Pythonu nemuze byt delsi. ;-)

Samozřejmě, že budoucnost Pythonu může být delší, když opustí sluneční soustavu :-))) Některé sekvence RNA, nebo DNA už trvají více než 3 miliardy let.
Zde ovšem vyvstává metafyzická otázka, čím a k čemu Python bude bez svých uživatelů. Skoro bych řekl, že k h....
Bude užívat sám sebe. Jak to dnes dělají lidé sami se sebou :-)))

BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #107 kdy: 08. 05. 2016, 21:43:49 »
Panove, uvedomte si, ze nemyli-li se astronomove, Zeme ma pred sebou pouhych nekolik miliard let, nez bude sezehnuta  rozpinajicim se Sluncem a nejspise uz dlouho pred tim bude neobyvatelna. Na konci z ni zbyde sezehnuta planeta bez vody a prakticky bez atmosfery. Logicky budoucnost Pythonu nemuze byt delsi. ;-)

Samozřejmě, že budoucnost Pythonu může být delší, když opustí sluneční soustavu :-))) Některé sekvence RNA, nebo DNA už trvají více než 3 miliardy let.
Zde ovšem vyvstává metafyzická otázka, čím a k čemu Python bude bez svých uživatelů. Skoro bych řekl, že k h....
Bude užívat sám sebe. Jak to dnes dělají lidé sami se sebou :-)))
A aby si usnadnili život, tak vytvoří uživatele. Samozřejmě uživatele budou dělit do určitých kategorií, a budou díky tomu vznikat více či méně intuitivní a správně odsazené spory.

manag

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #108 kdy: 08. 05. 2016, 22:34:44 »
@manag: Podle toho, co pises, tak musis byt totalne spickovym machrem vyvojarem aspon za pul melounu.

Přesně tak, jen ne všude mi to dají :D Lopata ví, že má cenu tak jako dva Frantové, tak na 60 kouká jako na výhru ve Sportce. Obecně za 60 seženeš jen lemply.

mikrom

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #109 kdy: 08. 05. 2016, 23:12:45 »
@Mikrom:
pravdepodobne precujete pre ten typ firmy ktory zamestnava tzv 'lopaty', pretoze potrebujete bud:
1. programatorov s praxou, ale bez vlastnych nazorov, skusenosti a zvykov
2. junior programatorov ktorych zaucite tak, ze su v podstate neuplatnitelni mimo vasej firmy pokial sa nevzdelavaju v sukromnom case.
Ano treba inteligentnych ludi, ktori precizne vykonaju danu pracu. Neviem preco ich nazyvas lopaty ... to ty sa asi sam citis ako nejaky nadclovek :)
Nazory sa takisto beru, ale nie OT. Svoje zvyky si tak akurat mozes nechat na zachod, to do prace nepatri.
Mozno by si bol prekvapeny, ale nepamatam si dlhsi cas, ze by niekto dobrovolne odisiel.



manag

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #110 kdy: 08. 05. 2016, 23:59:00 »
Ale měl pravdu. Pokud hledáš jen lopaty, tak ty neodcházejí. Těm nacpeš polofunkční Netbeans, ukážeš manuál, jak instalujete SW, který se jinde instaluje sám, a lopaty budou šťastné a nikam nepůjdou. Kam by také šly, když nic neumí?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #111 kdy: 09. 05. 2016, 10:17:16 »
@Mikrom:
pravdepodobne precujete pre ten typ firmy ktory zamestnava tzv 'lopaty', pretoze potrebujete bud:
1. programatorov s praxou, ale bez vlastnych nazorov, skusenosti a zvykov
2. junior programatorov ktorych zaucite tak, ze su v podstate neuplatnitelni mimo vasej firmy pokial sa nevzdelavaju v sukromnom case.
Ano treba inteligentnych ludi, ktori precizne vykonaju danu pracu. Neviem preco ich nazyvas lopaty ... to ty sa asi sam citis ako nejaky nadclovek :)
Nazory sa takisto beru, ale nie OT. Svoje zvyky si tak akurat mozes nechat na zachod, to do prace nepatri.
Mozno by si bol prekvapeny, ale nepamatam si dlhsi cas, ze by niekto dobrovolne odisiel.
Vzdyt jsem to psal, pokud dobrovolne prisel, tak musel akceptovat vase omezeni, tudiz asi kvuli nim neodejde. Navic by asi ani nebyl prijat, kdyby prvni den zkusebky rekl, ze chce svoje IDE a zkostnatelci by rekli, ze to nejde.

To je jako rict, ze cervene jablko je jablko, ktere je cervene ;D. Je to pravda, ale nics tim vlastne nerekl.

Od lopat ale prave nemuzes cekat nejake zapaleni do projektu, loajalitu nebo ze budou prichazet s inovacemi. Lidi, ktere nabirate, jsou presny opak.

Svoje zvyky si tak akurat mozes nechat na zachod, to do prace nepatri.
Do tvoji prace mozna, v me praci pouzivam IDE na ktere jsem zvykly a nastroje se kterymi jsem zvykly pracovat. Pouzivam OS na ktery jsem zvykly. Pracuji tak, jak jsem zvykly.

Jiste, obcas se nejaky kompromis musi udelat. Ale pouziti/pouzite technologie se v tymu diskutuje a veci, ktere neni treba vynucovat se opravdu nevynucuji. Neni treba rok, aby kdokoliv mohl neco navrhnout a potencionalne uspet. Ale taky tu nejsou vyvojari jako baterky - zahodit starou a nacpat novou. Ja jsem s timto stavem spokojen.

BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #112 kdy: 09. 05. 2016, 13:11:59 »
Do tvoji prace mozna, v me praci pouzivam IDE na ktere jsem zvykly a nastroje se kterymi jsem zvykly pracovat. Pouzivam OS na ktery jsem zvykly. Pracuji tak, jak jsem zvykly.

Jiste, obcas se nejaky kompromis musi udelat. Ale pouziti/pouzite technologie se v tymu diskutuje a veci, ktere neni treba vynucovat se opravdu nevynucuji. Neni treba rok, aby kdokoliv mohl neco navrhnout a potencionalne uspet. Ale taky tu nejsou vyvojari jako baterky - zahodit starou a nacpat novou. Ja jsem s timto stavem spokojen.

Pointa není v tom, že jsi na něco zvyklí, ale v tom, že navzdory tomu, co tvrdí @mikrom takové rigidní omezování nepřináší vůbec žádný benefit.

bastard houndsign

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #113 kdy: 10. 05. 2016, 11:19:38 »
Velkou, alespoň ve finančnictví a big-data. Python je dobré umět, pokud chceš mít strašně prachů a práci od devíti do pěti.

franci

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #114 kdy: 10. 05. 2016, 15:45:45 »

Na male skriptiky pouzivam BASH.
Na slozitejsi skriptiky Perl.
Na veci ktere musi bezet trochu slusne rychle commandline Javu.
Na male intranetove veci Javu/JSF2+Primefaces na Jettyne, Hibernate mapping (nativni, nemam rad JQL) + obcas Spring. Nebo misto Hibernatu nasadit Elasticsearch/Apache Lucene.
Na vetsi spolupracujici veci Javu + Karaf OSGi container, ve kterem mam Apache Camel, Apache CXF a Apache ActiveMQ.
Na opravdove weby se chci naucit AngularJS (frontend) v kooperaci se Spring MVC. Kamosi maji dobre zkusenosti s Twitter Bootstrap.

Na male skriptiky pouzivam Python.
Na slozitejsi skriptiky Python.
Na veci ktere musi bezet trochu slusne rychle commandline Python.
Na male intranetove veci Python.
Na vetsi spolupracujici veci Python.
Na opravdove weby Python.
..  víc než 15 let.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #115 kdy: 10. 05. 2016, 16:30:27 »
Na veci ktere musi bezet trochu slusne rychle commandline Python.

Slusne rychle a Python? Kdyz predrecnik uvadel Javu, kterou casto lidi kritizuji za pomalost? Napr. podle https://benchmarksgame.alioth.debian.org/u64q/python.html je Java vetsinou o jeden az dva rady rychlejsi ;D.

Na opravdove weby Python.

Na opravdove obrovske a narocne weby bych zase vzal (minimalne) Javu nebo jiny jazyk nad JVM (ani C# pry neni spatny, ale ten bych si nevybral). Kazdopadne bych sahnul po necem silne typovanem, rozhodne zadny NodeJS nebo Python, protoze po vlne nadseni z jednoduche implementace by prislo zdeseni s narocnou udrzbou.

Mimochodem, nebyl v Pythonu nejaky problem s globalnim zamkem, nebo uz to konecne vyresili? Se divam, ze i ten hloupy Node je mnohem rychlejsi nez Python, to jsem nevedel :o.

meh

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #116 kdy: 10. 05. 2016, 17:26:54 »
kdybych mel vestit z kristalove koule...

tak komercni budoucnost maji jazyky, ktere jsou navazany na firmu s podporou.
Oracle = Java
Facebook = PHP

Vyhledove vidim problem u:
Microsoft = C# - problem je restrukturalizace vs. zmena obchodniho modelu.
Google = GoLang - prumerna zivotnost vedlejsich Google projektu je nahodne nepredvidatelna.

vsechno ostatni je tajtrlikovani snad az na systemove zalezitosti za kteryma stoji nadace a konsorcia typu C a C++ setrvacnosti dokud budou existovat vyvojarske workstation.

meh

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #117 kdy: 10. 05. 2016, 17:41:02 »
Python je celkem hezký jazyk s poměrně dost nedostatky, a pokud by nebylo Django, NumPy, pandas a IPython/Jupyter, byl by už dávno mrtvý (můj názor).

To je totalna akademicka blbost, NumPy patri tak na (vysoke) skoly.
Tie moduly som nikdy nepouzil, ale pouzil som napriklad moduly na pristupy do databazy, parsovanie XML, generovanie PDF, ... atd.

zrovna python a xml a je docela vysmech. pokud je potreba pracovat se vsim vsudy, tak ma python naprosto nedostatecne rozhranni k xml, ale zato jich ma opravdu hodne a kazde jinym zpusobem nedostatecne.

Ondrej

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #118 kdy: 10. 05. 2016, 17:56:08 »
Na veci ktere musi bezet trochu slusne rychle commandline Python.

Slusne rychle a Python? Kdyz predrecnik uvadel Javu, kterou casto lidi kritizuji za pomalost? Napr. podle https://benchmarksgame.alioth.debian.org/u64q/python.html je Java vetsinou o jeden az dva rady rychlejsi ;D.

Na opravdove weby Python.

Na opravdove obrovske a narocne weby bych zase vzal (minimalne) Javu nebo jiny jazyk nad JVM (ani C# pry neni spatny, ale ten bych si nevybral). Kazdopadne bych sahnul po necem silne typovanem, rozhodne zadny NodeJS nebo Python, protoze po vlne nadseni z jednoduche implementace by prislo zdeseni s narocnou udrzbou.

Mimochodem, nebyl v Pythonu nejaky problem s globalnim zamkem, nebo uz to konecne vyresili? Se divam, ze i ten hloupy Node je mnohem rychlejsi nez Python, to jsem nevedel :o.
Zkus si vyvíjet například v Djangu, naprostá paráda... Nevím v čem by byla lepší/výhodnější Java... Beztak je to jedno v jakém jazyce, vem si FB a jeho php...

Kit

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #119 kdy: 10. 05. 2016, 18:55:30 »
Slusne rychle a Python? Kdyz predrecnik uvadel Javu, kterou casto lidi kritizuji za pomalost? Napr. podle https://benchmarksgame.alioth.debian.org/u64q/python.html je Java vetsinou o jeden az dva rady rychlejsi ;D.

Existují malé lži, velké lži a benchmarky...