Niche trhy v IT

Niche trhy v IT
« kdy: 19. 09. 2024, 19:09:20 »
Dělal jsem systémového administrátora, pak cloud ops, a nyní devops, mám pocit, že se tyhle trhy lidmi vždy často rychle saturují - ponechme kvalitu lidí. Přijde mi, že všechny takové hlavní trhy v IT - data scientist, java programátor, devops jsou strašně vytížené lidmi, každý bootcamp vysoká, a kdo ví co ještě to tam žene plnou parou, je tam pár hodně dobrých lidí co si za neskutečnou dřinu hodně vydělají, ale obecně tlak na výkon v těchto oborech stoupá spolu s konkurencí.

Chtěl bych se zaměřit na nějaké niche, kde jsou dobré prachy, a není moc tlak na výkon - ServiceNow, SAP, atd. a vlastně rád i něco totálně nudného co nikoho nezajímá a nikdo to nechce, moc se tam nepředřu a přijde kilčo čistého. Na co bych se měl zaměřit. A ne žádné novinky jako AI kam se všichni hrnou, chci právě něco nezajímavého co není cool.


Re:Niche trhy v IT
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2024, 19:29:21 »
Ahoj, z toho, co vidím, je nejlepší se zašít do banky. Pak se asi naučit nějakou novou interní aplikaci, se kterou se dá dlouho přežít. Peníze určitě nejsou špatné, jen je to holt korporát.
Ale zas ty benefity... :)

jnnj

Re:Niche trhy v IT
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2024, 20:02:58 »
kilčo? good luck

alex6bbc

  • *****
  • 1 618
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Niche trhy v IT
« Odpověď #3 kdy: 19. 09. 2024, 20:17:37 »
hele ty mi ctes myslenky. jsem tesne pred 50 a furt delam korporatni hovadiny, uvazoval jsem najit pozici uchylneho programatora v systemu as/400, nebo ten sap. taky hledam niku, kde se zasiju a mladosi me nebudou otravovat s javascriptem na serveru.

Re:Niche trhy v IT
« Odpověď #4 kdy: 19. 09. 2024, 20:26:16 »
Hele v niche doméně dělám. Ale makat se tam musí stejně. Právě proto, že to dělá málo lidí, ale výsledek musí být vidět -- jsi na to sám nebo s pár kumpány. Plat lepší než píšeš, ale s lenochy je to těžký všude. Omlouvám se za názor.


Re:Niche trhy v IT
« Odpověď #5 kdy: 19. 09. 2024, 22:06:56 »
niche.. najskor embedded systemy a proste hardware.

Maor

Re:Niche trhy v IT
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 00:30:05 »
Čistý kilčo má chytrej drzoun po škole, stačí chodit po pohovorech a nasroupit do jakékoli zavedené firmy, kde není zazmrdováno.
Když se budem bavit o dvoukilču, tak to je zajímavý téma.