Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #180 kdy: 07. 04. 2017, 16:45:04 »
práca nevolníka na panskom bola forma dane (práca, naturálie, peniaze).  Ked nevolník nerobil na panskom, musel makať sam za seba aby nezdochol od hladu.

Dnes by to bola dosť desivá predstava ísť najskor zaplatiť daň/makať do nejakého pološtátneho korporatu/pracovného tábora a až potom ísť do "normalnej" prace.

No mladý pane, den daňové svobody je někdy v červnu, takže v průměru robotujete polovinu fondu vaší pracovní doby. Ti lépe vydělávající ještě déle, protože daně jsou progresivní. Jen si to neuvědomujete.
To trochu matete, pane Nový. Daně jsou u nás opravdu skrytě progresivní. Polovina té progrese se ale odehrává u příjmů do výše dvojnásobku minimální mzdy, kde odpočet na poplatníka nahrazuje sociální dávky. A u velmi vysokých příjmů všechny internetové kalkulačky jaksi zapomínají zohledňovat sociální pojištění a jeho zastropování.

No a to už vůbec neřešíme, že bohatí čerpají od státu mnohem více než chudí.

Jinak když se tady tak oháníte biblí, neměl byste se spíš chovat podle Mt 19,21?
(Ježíš odpověděl: „Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej svůj majetek, rozdej ho chudým, a budeš mít poklad v nebi. Pojď a následuj mě.“)
 


Ivan Nový

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #181 kdy: 07. 04. 2017, 18:57:14 »
práca nevolníka na panskom bola forma dane (práca, naturálie, peniaze).  Ked nevolník nerobil na panskom, musel makať sam za seba aby nezdochol od hladu.

Dnes by to bola dosť desivá predstava ísť najskor zaplatiť daň/makať do nejakého pološtátneho korporatu/pracovného tábora a až potom ísť do "normalnej" prace.

No mladý pane, den daňové svobody je někdy v červnu, takže v průměru robotujete polovinu fondu vaší pracovní doby. Ti lépe vydělávající ještě déle, protože daně jsou progresivní. Jen si to neuvědomujete.
To trochu matete, pane Nový. Daně jsou u nás opravdu skrytě progresivní. Polovina té progrese se ale odehrává u příjmů do výše dvojnásobku minimální mzdy, kde odpočet na poplatníka nahrazuje sociální dávky. A u velmi vysokých příjmů všechny internetové kalkulačky jaksi zapomínají zohledňovat sociální pojištění a jeho zastropování.

No a to už vůbec neřešíme, že bohatí čerpají od státu mnohem více než chudí.

Jinak když se tady tak oháníte biblí, neměl byste se spíš chovat podle Mt 19,21?
(Ježíš odpověděl: „Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej svůj majetek, rozdej ho chudým, a budeš mít poklad v nebi. Pojď a následuj mě.“)

Ano, to platí pro ty co mají majetek a odevzdají ho dobrovolně, protože uvěří v Ježíše Krista a chtějí ho následovat, a seznají, že ten majetek nepotřebují, nikoliv proto, aby ulehčili život chudým. Z hlediska protestantů je chudoba boží trest za lenost.

A víte kdo je počítán mezi největší zločince, v Novém Zákoně? Celníci, tehdejší výběrčí daní.

A bohatí více služeb od státu nepotřebují, stát poskytuje služby, které by v žádném případě neměl poskytovat. To, že je poskytuje jsou levicové deformace státu, které vedou v docela krátkém čase pár generací k zániku civilizace. Jednoduše proto, že lidé zleniví.

 


čumil

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #182 kdy: 07. 04. 2017, 19:01:51 »
Prosimtě, sám vedes k zaniku civilizace ...
Ze te furt to kazani svateho slova evolucniho rozmixovaneho v biblickych srackach neznudilo

Ivan Nový

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #183 kdy: 07. 04. 2017, 19:20:15 »
Prosimtě, sám vedes k zaniku civilizace ...
Ze te furt to kazani svateho slova evolucniho rozmixovaneho v biblickych srackach neznudilo

Jaká je pravděpodobnost, že dnešní dvacetiletý německý mladík z původní populace, se dožije 50. let? 20%? Více?

Lama

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #184 kdy: 07. 04. 2017, 19:22:58 »
Jakmile někam vleze novejchuy, tak jde diskuse do s.r.aček.


andy

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #185 kdy: 07. 04. 2017, 22:34:45 »
Citace
A o tom, který zákon je nevhodný k dodržování si rozhodneme každý sám.... "Skvělý nápad"....
To je věc svědomí. Pokud máte pocit, že je nějaký zákon natolik špatný, že jej nemůžete doržovat, pak jej porušujte a neste si následky.
Takže to je, nakonec, skvělý nápad bez uvozovek, že? Oni ti černoši a běloši, mimochodem, MOHLI ty zákony dodržovat, ale bez nich to samozřejmě je o něčem jiném.

Ale zatím jediné kritérium, které jsem pochopil je, že VY považujete ten zákon za špatný. Třeba takové zákony o minimální mzdě považuje za docela špatné spousta lidí z důvodu, že vyřazují nekvalifikované lidi z trhu (např. byly použity v JARu v době apartheidu - bohužel zcela správně - za účelem vyřazení černochů z trhu ).  Ovšem protože VY zákon o minimální mzdě považujete za dobrý, tak samozřejmě návrh na nedodržování tohoto zákona budete označovat za "digitální myšlení" a "dobrý nápad", zatímco návrh na odstranění segregačních zákonů za DOBRÝ NÁPAD a samozřejmě něco úplně jiného a nesrovnatelného...

Citace
Samozřejmě že (bez zákoníku práce) může. Kdyby totiž existovala možnost, takovýto nesmyslný režim zavést, jistě by se našli zaměstnavatellé. kteří by se se zaměstnanci "dobrovolně dohodli". Vy totiž žijete v absurdní bublině a nevíte vůbec nic o realitě, nebo jste možná egocentrista a vykořisťování těch, co se nedokáží bránit je vám ukradené. Průměrný Franta ze šroubárny bude rádoby dobrovolně dělat všechno možné, jen aby si udržel práci.
To by musel průměrný Franta ze šroubárny dělat za 0 a to nedělá a pokud se podíváte do historie, nikdy nedělal. Takže začněte tím, že si někde najdete, proč Franta nedělá za 0 a uvědomíte si, že odpracovaný čas a pracovní podmínky jsou jenom další složky nákladů, resp. odměny.

A mám podezření, že "dobrovolně" nenápadně definujete jako "to co vy považujete za akceptovatelné". Při této definici samozřejmě není problém najít spoustu chudých a nekvalifikovaných lidí a prohlásit jejich pracovní vztahy za "nedobrovolné"...
Citace
Citace
Máte pravdu, střední třída se zmenšuje - jaksi ti lidé bohatnou do té vyšší. Fakt. Podívejte se na statistiky. Ten zbytek dramaticky nechudne, leda že máte nějakou jinou definici slova dramaticky......
Samozřejmě, že chudne. Stačí se podívat na distribuci GDP:
http://money.cnn.com/2015/12/09/news/economy/middle-class/
No vždyť jo...podle toho grafu na Vámi odkazované stránce
- Střední třída v roce 1971 byla 61% populace. Dnes je 50% populace. Z těch 11% rozdílu je nyní 7% bohatší a 4% chudší.
- Reálné HDP, které se na tom grafu máte pěkně rovné, mezitím vzrostlo. cca 2x

Mohl byste mi, prosím, vysvětlit, jak na základě těchto informací docházíte k závěru, že lidé v USA dramaticky chudnou?
Citace
Citace
No...zakazuje pracovat. Omezuje moje práva.
To právě moc ne. Spíše omezuje zaměstnavatele, aby vás nemohl přesvědčit (dobrovolně nedobrovolně se dohodnout) na absurdní délce pracovní doby.
Jak přesvědčit? S pistolí u hlavy? Když mi vedlejší zaměstnavatel dá normálnější nabídku? Zapomínáte na konkurenci a ta dokáže být hodně drsná.

Citace
To je potom zbytečná diskuze. zase se vrátíme k binární diskuzi, protože dogmaticky vzato, stát omezuje vždy. Od toho ostatně stát je, aby stanovil pravidla hry, protože jediný stav kdy omezen nejste (vyjma přírodních zákonů) je bezvládí a anarchie. Konstatování "stát mě omezuje" má pak podobnou intelektuální hodnotu jako "slunce svítí" a "voda je mokrá". Úplně zbytečná věta.
Ale vůbec ne. Stát mi může garantovat smluvní svobodu, nebo mi ji může omezit. Stát může garantovat, chránit vaše majetková práva, nebo vám je může omezit. Samozřejmě to očekává, že budete chápat nějaký koncept svobody, práv apod.
Citace
Pro normálního člověka však tato otázka stojí jinak: Omezuje mě podstatně stát? Pro většinu lidí zní odpověď neomezuje, protože ta drobná omezení většinou slouží k tomu, aby vám ty ostatní práva a uspokojení vašich potřeb zůstaly.
Aha, takže podle vás dokud bude na jídlo, tak mají lidi držet hubu a krok, protože sice ty zákony jsou možná špatné a dost je omezují, ale dokud to není "podstatné", tak je to nemá zajímat... a "podstatné" definujete tak, že to "můžou vydržet"....

Pán

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #186 kdy: 08. 04. 2017, 00:20:31 »
Uvazme nasledujici model "fluktuaci" v praci, kterou je treba vykonat: Stridaji se mesice, kdy staci jeden programator a kdy by se dala najit prace pro dva. Tj. stredni hodnota poptavky po praci je 1.5 programatora.
Ok, a kdyz mas situaci, ze mas praci pro 5,25 programatora? Musis NUTNE prijimat dalsiho? 0.05 uvazku navic na kazdeho se da jednoduse ziskat tim, ze docasne zkrati poobedovou pulhodinu u konzole a proste trochu vic maknou - pak to vyjde diky zvysene efektivite i bez prescasu. Za to, ze maji dobry kafe zdarma, dostavaji kazdy rano do kuchynky ovoce, maji konzoli, stolni fotbálek, 6 tydnu dovolene a dalsi by to snad mohli zvladnout ne?

Pozor, velký šefík promluvil. Takže za těhle pár pičovinek pro tebe mají makat přesčas? A těch 6 týdnů dovolené si klidně vemu, ikdyž jich mám jen 5. Nazdar

Ivan Nový

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #187 kdy: 08. 04. 2017, 05:42:27 »
Co je to pořádek, kterého se někteří neustále dožadují. Je to zjednodušení světa, který nechápou. Bohužel takový svět pořádku pak přestává fungovat.

Juro

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #188 kdy: 08. 04. 2017, 07:20:16 »
Vyzaduju. Ako dobra firma nerobime riesenia do suflika, ale veci, ktore potrebuju realni zakaznici. Ak vstupuje do ucinnosti nejaky novy zakon, alebo sa treba pobit o nejaku prilezitost, tak cakam od timu zvysene usilie, k comu patria aj nadcasy. Ked je menej prace a vonku vykukne jarne slniecko, nech kludne idu skor s priatelkou do lesa zbierat kvetinky.

Mirek

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #189 kdy: 08. 04. 2017, 10:20:32 »
Vyzaduju. Ako dobra firma nerobime riesenia do suflika, ale veci, ktore potrebuju realni zakaznici. Ak vstupuje do ucinnosti nejaky novy zakon, alebo sa treba pobit o nejaku prilezitost, tak cakam od timu zvysene usilie, k comu patria aj nadcasy. Ked je menej prace a vonku vykukne jarne slniecko, nech kludne idu skor s priatelkou do lesa zbierat kvetinky.
Velmi střízlivý pohled na věc z praxe.

ddddd

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #190 kdy: 08. 04. 2017, 10:41:56 »
Vyzaduju. Ako dobra firma nerobime riesenia do suflika, ale veci, ktore potrebuju realni zakaznici. Ak vstupuje do ucinnosti nejaky novy zakon, alebo sa treba pobit o nejaku prilezitost, tak cakam od timu zvysene usilie, k comu patria aj nadcasy. Ked je menej prace a vonku vykukne jarne slniecko, nech kludne idu skor s priatelkou do lesa zbierat kvetinky.
Velmi střízlivý pohled na věc z praxe.

Z praxe dělňasů. Dobrá firma nemusí soutěžit na čas. To dělají low-cost dělnické firmy, které mají lidi za pár korun a zakázky vyhrávají na cenu. Pokud někdo neumí vyvíjet, tak mu asi podobné prostředí přijde OK a "z praxe". S realitou firmy pro kvalitní vývoj SW to ale nic společného nemá. Je to asi jako chtít si postavit barák a podle nejnižší ceny si vybrat firmu.

Yarda

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #191 kdy: 08. 04. 2017, 10:51:42 »
Jde o to, o čem se tu vlastně diskutuje. Jestli o tom, že třeba VÝJIMEČNĚ je potřeba na něčem máknout nebo jestli už při nástupu šéf upozorní, že ve firmě se přesčasy dělají, sledují a podle toho, kdo jich má kolik se odvíjí í výplata. Já jsem přímo programátor nebyl, o programování samotné jsem se trochu otřel, ale pracoval jsem ve vývoji co měl k IT blízko.
Tak třeba když se chystal exponát na veletrh do Brna, tak tam bylo jasné, že termín se kvůli nám neposune. Případně, když jsem pracoval ve firmě co montovala počítače na dvě i na tři směny, tak mi šéf, když jsem byl na dovolené, zavolal, jestli bych, až se vrátím (měl jsem sloužit ranní směnu) mohl zaskočit i za kolegu co měl sloužit na odpolední směně, samozřejmě jsem mu vyhověl. Ale bylo to výjimečné. Kdyby to mělo být pravidelné, tak bych se jim na to razdvatři.

qwertz

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #192 kdy: 08. 04. 2017, 11:42:04 »
Takže to je, nakonec, skvělý nápad bez uvozovek, že? Oni ti černoši a běloši, mimochodem, MOHLI ty zákony dodržovat, ale bez nich to samozřejmě je o něčem jiném.

Ale zatím jediné kritérium, které jsem pochopil je, že VY považujete ten zákon za špatný. Třeba takové zákony o minimální mzdě považuje za docela špatné spousta lidí z důvodu, že vyřazují nekvalifikované lidi z trhu (např. byly použity v JARu v době apartheidu - bohužel zcela správně - za účelem vyřazení černochů z trhu ).  Ovšem protože VY zákon o minimální mzdě považujete za dobrý, tak samozřejmě návrh na nedodržování tohoto zákona budete označovat za "digitální myšlení" a "dobrý nápad", zatímco návrh na odstranění segregačních zákonů za DOBRÝ NÁPAD a samozřejmě něco úplně jiného a nesrovnatelného...

To že máte problémy s chápáním je evidentní. V demokratické společnosti se zákony dodržují ať se vám to líbí nebo ne. Pokud se vám nějaký zákon nelíbí, máte možnost ho změnit. A pokud snad máte pocit, že je onen zákon nedemokratický, totalitní či zavrženíhodný, stále máte možnost ho nerespektovat a nést si potom následky. To je věc svědomí. Podle vašeho vyjadřování však usuzuji, že v totalitní zřízení byste držel hubu a krok.

To co si myslím o zákonu o minimální mzdě je zcela irelevantní, protože na rozdíl od vás chápu rozdíl mezi tímto zákonem a segregačními zákony totalitních států. Vy toho zřejme nějste schopen. Když se mi snad zákon o minimální mzdě nebude líbit, budu se ho snaži změnit demokratickými prostředky.




Citace
A mám podezření, že "dobrovolně" nenápadně definujete jako "to co vy považujete za akceptovatelné". Při této definici samozřejmě není problém najít spoustu chudých a nekvalifikovaných lidí a prohlásit jejich pracovní vztahy za "nedobrovolné"...
Poněkud nepřekvapive vám úplně utekla pointa. Pracoval jste někdy ve velkém výrobním podniku? Řešil jste někdy eálné pracovněprávní problémy "Franty ze šroubárny"? Pokud ne, pak plně chápu, že nemáte vůbec ponětí, o čem tady "akademicky žvaníte". Franta podepíše prakticky cokoli, co mu zaměstnavatel strčí do ruky a ani s dnešním zákoníkem práce není schopen si ohlídat svoje práva. V mnoha případech ani není schopen odejít jinam (lokace, hypotéka) a zaměstnavatel to dobře ví. Pokud kritizujete stav, že pracovněprávní vztah je na základě společenského konsensu regulován na základě představy, že když se developer z Prahy může sebrat a přjít ke konkurenci, může totéž udělat Franta z dolní horní, pak jste asi spadl z višně. Ano Franta se neučil, nemá kvalifikaci, dělá třeba nekvalifikovanou práci. To ještě neznamená, že regulace jeho pracovně právního vztahu rovná se totéž co rasová segregace.

Citace
o vždyť jo...podle toho grafu na Vámi odkazované stránce
- Střední třída v roce 1971 byla 61% populace. Dnes je 50% populace. Z těch 11% rozdílu je nyní 7% bohatší a 4% chudší.
- Reálné HDP, které se na tom grafu máte pěkně rovné, mezitím vzrostlo. cca 2x
Střední třída tvořila v roce 1970 podíl 61% populace, a měla podíl 62% aggregate household income
Střední třída v roce 2015 tvořila podíl 50% populace, a měla podíl 43% aggregate household income

O tom, že poplatek za semestr na kvalitní unverzitě v roce 1970 tvořil řádově  100USD, zatím co dnes tvoří řádově  jednotky i destítky tisíc USD, podobně je to s dalšími mandatorními výdaji typu zdravotnictví. Household income vzorstl za tu dobu přinejlepším 2x, zatím co některé významné náklady vzrostly klidně i 1000x. Zkuste si to spočítat.


Citace
Jak přesvědčit? S pistolí u hlavy? Když mi vedlejší zaměstnavatel dá normálnější nabídku? Zapomínáte na konkurenci a ta dokáže být hodně drsná.
Vedlejší zaměstnavatel je 50km daleko, nabídka je podobná, hypotéka a děcka na krku, "Pražská bublina" vám zjevně deformuje myšlení.

Citace
Ale vůbec ne. Stát mi může garantovat smluvní svobodu, nebo mi ji může omezit. Stát může garantovat, chránit vaše majetková práva, nebo vám je může omezit. Samozřejmě to očekává, že budete chápat nějaký koncept svobody, práv apod.
Společnost po mnoha letech praxe dospěla k opávněnému závěru, že vztah zaměstnanec-zaměstnavatel není zcela rovnovážný, a zaměstnavatel má v tomto vztahu "větši sílu". Stát proto nějakým způsobem tento vztah reguluje a přiznává zaměstnanci vyšší úroveň ochrany. To, že v některých výjímečně specifických případech to neplatí (např. IT developer se specifickýmidovednostmi), ještě neznamená, že je ten zákon plošně špatný, nebo kontraproduktivní.

Citace
Aha, takže podle vás dokud bude na jídlo, tak mají lidi držet hubu a krok, protože sice ty zákony jsou možná špatné a dost je omezují, ale dokud to není "podstatné", tak je to nemá zajímat... a "podstatné" definujete tak, že to "můžou vydržet"....

Jste hlupák. Pořád mi podsouvíte černobílou argumentaci, přitom jediný kdo se tímto způsubem vyjadřuje jste vy sám. Pokud je ten zákon špatný, tak ho změňte, klidně ho kritizujte, argumentujte proč je špatný, a pokud vám to za to stojí, klidně ho porušte a běžte za to třeba do vězení. Ale vy tady vedete jen pivní řeči, ten zákon vás vůbec neomezuje do takové míry, abyste byl vůbec ochoten ohrozit své pohodlí, natož riskovat nějakou sankci. Jste asi jediný, kdo omezení na 8 hod přesčasu týdně, řadí do kategorie "nebude na shleba" a "diskriminace černochů", abyste tady zuřivě bojoval za vaše demokratické právo makat více přesčas než je povoleno.

Mirek

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #193 kdy: 08. 04. 2017, 12:39:58 »
Vyzaduju. Ako dobra firma nerobime riesenia do suflika, ale veci, ktore potrebuju realni zakaznici. Ak vstupuje do ucinnosti nejaky novy zakon, alebo sa treba pobit o nejaku prilezitost, tak cakam od timu zvysene usilie, k comu patria aj nadcasy. Ked je menej prace a vonku vykukne jarne slniecko, nech kludne idu skor s priatelkou do lesa zbierat kvetinky.
Velmi střízlivý pohled na věc z praxe.
Jasně. Co tam máš dalšího?

Z praxe dělňasů. Dobrá firma nemusí soutěžit na čas. To dělají low-cost dělnické firmy, které mají lidi za pár korun a zakázky vyhrávají na cenu. Pokud někdo neumí vyvíjet, tak mu asi podobné prostředí přijde OK a "z praxe". S realitou firmy pro kvalitní vývoj SW to ale nic společného nemá. Je to asi jako chtít si postavit barák a podle nejnižší ceny si vybrat firmu.

Ivan Nový

Re:Vyžadují dobré IT firmy po svých programátorech přesčasy?
« Odpověď #194 kdy: 08. 04. 2017, 14:10:23 »
Vyzaduju. Ako dobra firma nerobime riesenia do suflika, ale veci, ktore potrebuju realni zakaznici. Ak vstupuje do ucinnosti nejaky novy zakon, alebo sa treba pobit o nejaku prilezitost, tak cakam od timu zvysene usilie, k comu patria aj nadcasy. Ked je menej prace a vonku vykukne jarne slniecko, nech kludne idu skor s priatelkou do lesa zbierat kvetinky.
Velmi střízlivý pohled na věc z praxe.

Z praxe dělňasů. Dobrá firma nemusí soutěžit na čas. To dělají low-cost dělnické firmy, které mají lidi za pár korun a zakázky vyhrávají na cenu. Pokud někdo neumí vyvíjet, tak mu asi podobné prostředí přijde OK a "z praxe". S realitou firmy pro kvalitní vývoj SW to ale nic společného nemá. Je to asi jako chtít si postavit barák a podle nejnižší ceny si vybrat firmu.

No chodím kolem firmy dělající kvalitní vývoj, o kterém se vám ani nezdá, svítí se tam dlouho do noci :-)))