Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #15 kdy: 15. 06. 2024, 17:07:02 »

Na nejake "zabezpecene / p2p ne-cloudy" dlabu. Obsah komunikace v mem IM neni o nic jinacsi nez by byl v hospode u piva, ci caje v cajovne - takze existence dalsich naslouchajicich a rizika z toho plynouci jsou stejne jako IRL.

Jestli chcete byt paranoidni, nelezte na net.
K tomu by jiste hospodsky Palivec neco dodal. Nebo, z arestu po Svejkove navsteve, spis uz nedodal.

A to to v te hospode nezustava uchovane pro vecnost, aby se to vynorilo po hromade let, jako fotka z vecirku na kolejich s nacerno namalovanym oblicejem. Takze proc to riziko zbytecne zvysovat?


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #16 kdy: 15. 06. 2024, 17:47:23 »
A v cem se lisi, jestli mas 10 kanalu a 100 kontaktu v jedne aplikaci, nebo to mas rozhazene po 5 ruznych? V nicem podstatnem, mnozstvi komunikace je porad stejne. Notifikace pro otravne kanaly se musi vypnout tak jako tak, a jen si musis vzpomenout, jaky komunikator je pro jaky kontakt.
Liší se to v tom, že díky absenci dalších komunikátorů mimo WhatsApp a Messenger, mám podstatně menší počet kontaktů celkově, jelikož ne každý používá právě komunikátory všechny. I třeba rozdíl v kontaktech mezi WhatsAppem a Messengerem je u mě značný, protože zatímco u WhatsApp jsou kontakty v podstatě jenom ty, jenž mám v mobilu v telefonním seznamu, tak u Messengeru je to naopak každý, koho mám v přátelích (a to jsou mnohdy lidé z nějakých uzavřených skupin, kde se ani osobně neznáme a nemám potřebu znát jejich telefonní čísla a oni moje).

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #17 kdy: 15. 06. 2024, 18:16:36 »
Akorat ze zrovna WhatsApp nebo Messenger ma z moji zkusenosti skoro kazdy, i kdyz preferuje neco jineho. Takze ten pocet kontaktu bys nejspis nemel o moc vetsi, i kdybys pridal jine komunikatory. Ale chapu, pak je zase otazka, proc je teda pridavat neco dalsiho, kdyz ti to neodemkne nove socialni okruhy, ze jo. :D (Tam je odpoved "protoze cim min informaci o me Facebook ma, tim lip, a neni potreba mit vsechny kontakty u jedine spolecnosti".)

Apropo, ja zas nevidim duvod, proc si davat do pratel na FB hromadu lidi, u kterych nechci, aby videli, na jake akce jsem se chystam jit, a ani nechci videt fotky z jejich dovolene. Takze na tyhle kontakty se Messenger vubec nehodi.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #18 kdy: 15. 06. 2024, 20:01:25 »
Na FB je naštěstí možnost přidat kontakt do přátel, ale dát mu status "omezeno", takže dotyčný pak vidí pouze ty příspěvky, jenž sdílím veřejně a nic jiného, ale na Messenger to vliv nemá. Osobně to používám u těch kontaktů, se kterými čas od času nějak komunikuji, ale nejsou to vyloženě kamarádi a přátelé, ovšem ani ne úplně cizí lidi, jenž neznám vůbec. Asi se to špatně vysvětluje, ale určitě je na tom někdo další podobně, kdo to má stejně jako já :)
A pokud jde o ten Messenger obecně, tak si vzpomínám, že ho dost lidí zrušilo (a přešlo jinam) spolu s tím, jak došlo ke sjednocení s Facebookem, resp. od doby, kdy nelze mít Messenger samostatně (teď to tedy zase prý nějak jde). V tomto je WhatsApp lepší, že se jedná čistě o sólo komunikátor bez nějaké přidružené aplikace.

Tom5

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #19 kdy: 15. 06. 2024, 21:14:20 »
Nechali jste se přemluvit k používání Facebooku, WhatsAppu, Messengeru či jiných služeb kvůli tomu, že tam jsou vaši kamarádi a bez toho byste byli úplně izolovaní a "out"? Nebo proto, že vám nejvíce vyhovují?

„Používám” je v mém případě silné slovo. Veškeré notifikace vypnuté. Ve statusech napsáno, že to nepoužívám. Zakázané oznámení o přečtení, soukromí nastaveno "only me"...

Podařilo se vám případně přesvědčit kamarády, aby používali jiné komunikační nástroje? Nebo jsou pro vás nástroje Mety ideální?

Nepřesvědčuji, nepochopili by. A nástoje Mety nepovažuji za ideální (hodně špatné UX, problematická funkčnost API, hloupá podpora a některé procesy, soukromí atd.)?


Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #20 kdy: 15. 06. 2024, 23:09:58 »
nepouživam ani jedno zmíněné v dotazu, druha strana se vždy jen zašklebí a pošle mi mail nebo sms

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #21 kdy: 16. 06. 2024, 12:06:06 »
Na FB je naštěstí možnost přidat kontakt do přátel, ale dát mu status "omezeno", takže dotyčný pak vidí pouze ty příspěvky, jenž sdílím veřejně a nic jiného, ale na Messenger to vliv nemá. Osobně to používám u těch kontaktů, se kterými čas od času nějak komunikuji, ale nejsou to vyloženě kamarádi a přátelé, ovšem ani ne úplně cizí lidi, jenž neznám vůbec. Asi se to špatně vysvětluje, ale určitě je na tom někdo další podobně, kdo to má stejně jako já :)
A pokud jde o ten Messenger obecně, tak si vzpomínám, že ho dost lidí zrušilo (a přešlo jinam) spolu s tím, jak došlo ke sjednocení s Facebookem, resp. od doby, kdy nelze mít Messenger samostatně (teď to tedy zase prý nějak jde). V tomto je WhatsApp lepší, že se jedná čistě o sólo komunikátor bez nějaké přidružené aplikace.
Na to nelze spoléhat. Meta nebo jak si teď říkají, to mění jak ponožky. A kdo má čas kontrolovat pořád nějaké nastavení?
Messenger už dávno nepoužívám. Všichni mají Whatsapp nebo něco jiného.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #22 kdy: 16. 06. 2024, 12:17:04 »
Nie, a ak sa nevedia prispôsobiť a udržať so mnou kontakt bez potreby Meta spyware produktu, tak ani nie sú pravý "kamarádi".

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #23 kdy: 16. 06. 2024, 13:17:39 »
Na FB je naštěstí možnost přidat kontakt do přátel, ale dát mu status "omezeno", takže dotyčný pak vidí pouze ty příspěvky, jenž sdílím veřejně a nic jiného, ale na Messenger to vliv nemá. Osobně to používám u těch kontaktů, se kterými čas od času nějak komunikuji, ale nejsou to vyloženě kamarádi a přátelé, ovšem ani ne úplně cizí lidi, jenž neznám vůbec. Asi se to špatně vysvětluje, ale určitě je na tom někdo další podobně, kdo to má stejně jako já :)
A pokud jde o ten Messenger obecně, tak si vzpomínám, že ho dost lidí zrušilo (a přešlo jinam) spolu s tím, jak došlo ke sjednocení s Facebookem, resp. od doby, kdy nelze mít Messenger samostatně (teď to tedy zase prý nějak jde). V tomto je WhatsApp lepší, že se jedná čistě o sólo komunikátor bez nějaké přidružené aplikace.
Na to nelze spoléhat. Meta nebo jak si teď říkají, to mění jak ponožky. A kdo má čas kontrolovat pořád nějaké nastavení?
Messenger už dávno nepoužívám. Všichni mají Whatsapp nebo něco jiného.
WhatsApp patří také společnosti META, takže to je z lejna do kobylince...

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #24 kdy: 17. 06. 2024, 09:13:15 »
Jen pro statistické účely se přidám...
Roky jsem odolával ale cca od května 2024 jsem se nechal pod vlivem alkoholu přidat na Messenger (úzká skupina kamarádů, Yoga, volejbal) abych měl rámcové info (bude/nebude/kde bude).
Jinak jsem všemu imunní a každýmu v případě potřeby píšu SMS/iMessage a vždy to stačilo.
Na nářky že nemám wocapy, vajbry, 8 různých sociálních sítí a podobný chujoviny se na každýho usmívám.
Jsem z doby kdy byly SMS drahé a začínalo ICQ, to jsme na počítači měli snad všici. I tehdy bylo více služeb ke komunikaci ale stačilo nainstalovat Pidgin a člověk měl vše na jednom místě.
Dneska je to postavený na hlavu, mít tunu různých nekompatibilních aplikací k jednomu stejnýmu účelu jen aby někdo mohl vysávat data ze zařízení/o uživateli...

PS: ano, vím že ten Messenger je od Mety/FB. Nemá nikam udělenej přístup (jen k mobilním datům), což se jim sice nelíbí ale ať mi (_._) políbí.

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #25 kdy: 17. 06. 2024, 10:12:19 »
Ja bych mel jeste doplnujici otazku... Doufam ze se autor nebude zlobit za unos..
Ale specialne ti kdo odolavaji... Jak resite situace treba u deti a jejich krouzku, skolnich akci, taboru a podobne...
Maji ted na prihlaskach ruzny vyjadreni souhlasu s komunikaci a umistovanim fotografii na whatsapp a socky...
Ja ani nevim presne co to pro ne znamena kdybych souhlas neudelil...
Budou dite vystrkovat z foceni? Neprijmou ho vubec na tabor? Nebudou davat nic na socky kdyz jeden rodic vyjadri nesouhlas?

No a pro ty co souhlas davaji a socky aktivne pouzivaji... Nebojite se toho ze vase deti budou na fotkach a videich ktere se budou pouzivat pro strojive uceni a generovani zabavnych videi pro "minor-attracted people"?

Tom5

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #26 kdy: 17. 06. 2024, 12:01:55 »
Budou dite vystrkovat z foceni? Neprijmou ho vubec na tabor? Nebudou davat nic na socky kdyz jeden rodic vyjadri nesouhlas?

Nebojite se toho ze vase deti budou na fotkach a videich ktere se budou pouzivat pro strojive uceni a generovani zabavnych videi pro "minor-attracted people"?

Na základce k tomu zatím přistupuji tak, že víc škody nadělá vystrkování z focení a podobně „speciální“ zacházení než nějaké aktuální strojové učení. Až dítě dokončí základku, tak jim plánuju napsat odvolání souhlasu. I když nemám iluzi, že to udělají kdovíjak pořádně... Naštěstí na sociální sítě naše ZŠ nic nedává. Pouze na svůj web.

mark42

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #27 kdy: 17. 06. 2024, 13:07:11 »
Budou dite vystrkovat z foceni? Neprijmou ho vubec na tabor? Nebudou davat nic na socky kdyz jeden rodic vyjadri nesouhlas?

Nebojite se toho ze vase deti budou na fotkach a videich ktere se budou pouzivat pro strojive uceni a generovani zabavnych videi pro "minor-attracted people"?

Na základce k tomu zatím přistupuji tak, že víc škody nadělá vystrkování z focení a podobně „speciální“ zacházení než nějaké aktuální strojové učení. Až dítě dokončí základku, tak jim plánuju napsat odvolání souhlasu. I když nemám iluzi, že to udělají kdovíjak pořádně... Naštěstí na sociální sítě naše ZŠ nic nedává. Pouze na svůj web.

So zvedavy, ako odvolanie suhlasu vyriesia -- ci doplnia do fotiek mozaiku, cierne kruzky, pripadne smajlika, alebo ci daju dole z webu komplet fotku. Z mojich skusenosti sa nesuhlasy najcastejsie riesia tym smajlikom, pripadne dieta je na fotke nejak zakryte (inym dietatom, alebo je otocene chrbtom) ak je to nejaka bezna aktivita.

mimor. atractor?
« Odpověď #28 kdy: 17. 06. 2024, 14:13:42 »
Co je ten pojem miner-atracter?

Nevzít na akci kvůli nesouhlasu je prý trestné  Z hlediska gdpr

Re:Používáte WhatsApp/Mesenger kvůli kamarádům?
« Odpověď #29 kdy: 17. 06. 2024, 14:16:14 »
Na FB je naštěstí možnost přidat kontakt do přátel, ale dát mu status "omezeno", takže dotyčný pak vidí pouze ty příspěvky, jenž sdílím veřejně a nic jiného, ale na Messenger to vliv nemá. Osobně to používám u těch kontaktů, se kterými čas od času nějak komunikuji, ale nejsou to vyloženě kamarádi a přátelé, ovšem ani ne úplně cizí lidi, jenž neznám vůbec. Asi se to špatně vysvětluje, ale určitě je na tom někdo další podobně, kdo to má stejně jako já :)
A pokud jde o ten Messenger obecně, tak si vzpomínám, že ho dost lidí zrušilo (a přešlo jinam) spolu s tím, jak došlo ke sjednocení s Facebookem, resp. od doby, kdy nelze mít Messenger samostatně (teď to tedy zase prý nějak jde). V tomto je WhatsApp lepší, že se jedná čistě o sólo komunikátor bez nějaké přidružené aplikace.
Na to nelze spoléhat. Meta nebo jak si teď říkají, to mění jak ponožky. A kdo má čas kontrolovat pořád nějaké nastavení?
Messenger už dávno nepoužívám. Všichni mají Whatsapp nebo něco jiného.
WhatsApp patří také společnosti META, takže to je z lejna do kobylince...
Děkuji za korekci. Nevím jak se to mohlo stát, takový myšlenkový pochod. Přidám příhodu.
Máme kamaráda, který odmítal asi 2 roky Whatsapp, kde máme skupinu na sport. A fungoval jen na Messengeru. Prý kvůli soukromí. Opravdu 2 roky ho trvalo přesvědčit, že je to prašť jak uhoď, protože to patří (dneska už přejmenované) Metě :D
A to je poměrně mladý kus ještě. Mám na WA i 80letou paní.