Maidrop a virtuální schránky

Tomek

Maidrop a virtuální schránky
« kdy: 17. 05. 2010, 17:21:57 »
Zdravím, nevíte někdo jak nastavit maildrop s virtuálními schránkami?
Mam postfix ktery vpohodě šlape a vše doručuje, když mám virtual_transport = virtual, ale jakmile to zmenim na virtual_transport = maildrop tak už to nefunguje.

V main.cf mam:
...
virtual_mailbox_domains = /etc/postfix/virtual_domains
virtual_mailbox_base = /var/www
virtual_mailbox_maps = hash:/etc/postfix/virtual_users
virtual_alias_maps = hash:/etc/postfix/virtual_alias
# uid postfixu = 102
virtual_uid_maps = static:102
# gid postfixu = 105
virtual_gid_maps = static:105
maildrop_destination_recipient_limit = 1
virtual_transport = maildrop

do master.cf jsem pridal:
maildrop  unix -       n       n       -       -       pipe
   flags=ODRhu user=vmail argv=/usr/bin/maildrop  -d ${recipient}

ted kdyz poslu mail tak to do logu napise:
...
 postfix/pipe[1975]: 990DB24005F: to=<pokus@domena.cz>, relay=maildrop, delay=0.21, delays=0.13/0.01/0/0.07, dsn=5.1.1, status = bounced (user unknown. Command output: Invalid user specified. )

Vůbec nevim jak dál  :(, prosím o rady, děkuji


kosta

Re: Maidrop a virtuální schránky
« Odpověď #1 kdy: 17. 05. 2010, 22:43:55 »
zkus misto maildropu pouzit dovecot, nemam s nim problemy a dokumentace je taky slusna

Tomek

Re: Maidrop a virtuální schránky
« Odpověď #2 kdy: 18. 05. 2010, 00:00:14 »
Hmm to je také řešení, ale o maildropu jsem slyšel, že se v něm dobře píše fitrovaní pošty, nevím jak to jde u dovecotu, je tam možnost nějak filtrovat příchozí poštu?

kosta

Re: Maidrop a virtuální schránky
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2010, 09:28:58 »
na filtrovani pouzivam sieve plugin, jdou pres to psat i pravidla primo v klientovi (pouzivam squirrelmail s pluginem Avelsieve, je i nejaky plugin do thunderbirdu), ktery se pak ukladaj na server (mam v jednom uctu asi 50 filtru a je to bez problemu), urcite to stoji za vyzkouseni.
Jsem to resil, kdyz jsem chtel upgradovat mailserver a po x pokusech me vyslo asi nejlip reseni postfix-dovecot-mysql. Hlavni vyhodu spatruju v uzivatelskejch filtrech, o ktery se nemusim starat.
Pres sieve plugin se filtrovani posty pise stejne dobre (ne-li lip) nez v maildropu - teda aspon z myho pohledu :)

Tomek

Re: Maidrop a virtuální schránky
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2010, 14:25:56 »
Tyo ted jsem si o tom Sievu neco prečetl a vypadá teda fakt dobře, takže děkuju moc! Teda blbý je to že jsem poslední dva dny strávil nad dokumentaci o maildropu, ale myslim že nebudu litovat, na první pohled se mi zamlouvá mnohem více. Ještě jedno dík - jdu číst dokumentaci Sieve  :D