Moje zkušenost s MS dokumentací (zejména co se týče jádra) je taková, že pokud je něco reserved, člověk by se měl držet dokumentace, i kdyby se tam nevyskytovala slova jako "must", ale jen "should". Proti "Should" lze obvykle jít, aniž by došlo k nevyhnutelné katastrofě, je třeba velké opatrnosti a testování. Tudíž se to nevyplácí, nejedná-li se o nutnost či získání výrazné výhody.
Pokud by se se zavedením EFS bitu měnila verze souborového systému, byl by problém v tom, že na starších Windows by zařízení formátovaná tímto systémem nemusela jít přečíst (resp. vyžadovalo by to aktualizaci). Takhle pravděpodobně přečíst půjdou, i když obsah souborů pod EFS samozřejmě ne.
Když se do FATu přidávala podpora dlouhých názvů souborů, také se to dělalo kompatibilním způsobem, aby byla rozumná šance, že i ovladače, co LFN nepodporují, dokázaly takový FS parsovat a nějak s ním pracovat.
Je samozřejmě škoda, že novinka se ještě nepromítla do specifikace (soudím podle diskuze), ale neomlouvá to ty, co sahají na věci označené jako "reserved".