Programování MCU/DSP ve VSCode

Programování MCU/DSP ve VSCode
« kdy: 30. 09. 2023, 13:08:58 »
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli běžně programujete MCU/DSP ve VSCode? Snažil jsem se tam rozjet NXP mikrokontroléry (postupoval jsem podle: https://mcuoneclipse.com/2021/05/01/visual-studio-code-for-c-c-with-arm-cortex-m-part-1/) a vše funguje bez problémů. Využívá tam GCC s cmake/make pro stavbu programu, pro debuggování J-link (běžně na MCU deskách).

Chtěl jsem tento postup zreplikovat na DSP od Texas Instrument (konkrétně řadu C2000), ale zatím se mi to nepodařilo - konrétně si nevím rady se správnou konfigurací "launch.json". Build zatím dělám příkazem/skriptem z jejich IDE CCS ("C:\\ti\\ccs1220\\ccs\\utils\\bin\\gmake -k", "-j", "8", "all", "-O), i když bych radši postupoval stejně jako u NXP výše. TI používá velmi odlišné způsoby od NXP/STM. Jako debug probe mají C2000 desky XDS110, pravděpodobně openocd, který tuto debug probe podporuje. Jak však správně vše v launch.json nastavit, aby debuggování následně šlo ve VSCode bez problémů, zatím netuším.

Díky za případnou pomoc.


mmcc

Re:Programování MCU/DSP ve VSCode
« Odpověď #1 kdy: 03. 10. 2023, 09:12:03 »
Ano pouzivam VSCode pre MCU. Mimo PlatformIO mi fungovalo CH32. Vidi sa mi ze s NRF52 som mal nejaky problem, ale PlatformIO to vyriesilo.