Proxmox rychle plní disk

Proxmox rychle plní disk
« kdy: 06. 06. 2024, 17:06:17 »
Dobrý den,
hledám nějakýho zkušeného člověka, co se vyzná v Proxmox verze 8.2.2.

Mám koupený normálně přes OVH dedikovaný server 2x 512 GB soft RAID.

Potřeboval bych nějakou instruktážní radu ohledně local storage, proč se zaplňuje? První disk by se měl používat jako normální, pak jako druhý ten mirror, ale silně pochybuji, že za 13 hodin provozu se ten druhý disk zaplní na 90GB. Mám nainstalovaný FreeBSD mirror disk jsem nevyužil.

1. Tady nevím co nastavit, čím víc věcí tam je, tak se zaplňuje rychleji.


2. Disky


3. Df -h z proxmox console


4. df -h z vmka


Jde o to, že nedávno se zaplnil ten locale storage a server přestal fungovat, snažil jsem se to nějak odstranit to využitou, ale nenašel jsem návod jak na to.

Budu rád, že všechny rady, co mám vypnout nebo upravit, aby to tolik nežralo, protože z takovou budu mít 512gb nvme za pár dní zaplněný.

Díky.



k3dAR

  • *****
  • 2 944
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proxmox rychle plní disk
« Odpověď #1 kdy: 06. 06. 2024, 21:19:08 »
# zobrazeni prochazatne seznam co přesně kde kolik zabírá
ncdu -x /var/lib/vz

# info o raidech, protoze na 99% nemas oddelene disku  ale na par partisnach  kazdeho mirror
cat /proc/cmdline

# info o LVM: nad cim je to je(pv), kolik mas neprirazeneho (vg):
pvscan
vgscan

Re:Proxmox rychle plní disk
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2024, 10:29:33 »
Nemůže být problém v tom, že je někde zapnutý thick provisioning? Na VMware je to třeba ve výchozím stavu a člověk to musí při vytváření virtuálu ručně vypnout nebo opravit migrací mez servery. Proxmox se teprve chystám vyzkoušet, tak možná je to nesmysl a určitě neporadím, kde tohle nastavení zkontrolovat.

a12

Re:Proxmox rychle plní disk
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2024, 13:28:05 »
a tobe se nelibi co? ze /var/lib/vz ma 85G obsazeno ?

ukaz:
Kód: [Vybrat]
find /var/lib/vz -ls
podle me mas ve /var/lib/vz sparse image toho virtualu a jak  ve virtualu ten ZFS  pracuje, tak to plni ten image v hostiteli protoze COW