Nástroj pro jednoduchý kiosek

Nástroj pro jednoduchý kiosek
« kdy: 20. 08. 2024, 18:19:27 »
Zdravím

nemáte nějaký aktuální funkční postup kterak vytvořit jednoduchý kiosk (jedna webovka v chromiu, je ale třeba virtuální klávesnice), pro blbce.

Chtěl jsem dát Porteus leč zpoplatnili ho :-(

Děkuji Olda


alex6bbc

  • *****
  • 1 618
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kiosk
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2024, 18:29:18 »
jen tak jsem hledal a ze gnome umi kiosk

Re:Nástroj pro jednoduchý kiosek
« Odpověď #2 kdy: 20. 08. 2024, 19:40:44 »
Ja som robil davnejsie kiosk, tiez to bola webovka na fullscreene, ale klavesnicu som mal vlastnu v JS. systemova bola problemova, ale uz si nepametam preco. myslim ze sa z nej dalo dostat "von" takze kvoli bezpecnosti. a fungovalo to bez problemov. navyse si ju mozes nastylovat ako potrebujes.

Re:Nástroj pro jednoduchý kiosek
« Odpověď #3 kdy: 20. 08. 2024, 21:01:53 »
Je potřeba k tomu použít nějaký k tomu určený OS/SW. Z běžného prohlížeče na běžném OS půjde vždy nějak uniknout. Třeba se otevře správce souborů/archivů po stažení nějakého souboru, při pokusu o upload a podobně. Běda aby k tomu uživatel mohl něco připojit  - klávesnici,...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 086
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nástroj pro jednoduchý kiosek
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2024, 06:27:04 »
https://unix.stackexchange.com/questions/344374/how-to-configure-kiosk-with-wayland-xorg

Před cca 8 lety jsem používal LTSP (Linux terminal server project)
Vyvíjí to jeden velmi šikovnej řek 'alkisq' a to umělo kiosk mode. Je velmi ochotný poradit.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.