Editace menu Application Launcher v KDE na prostředním tlačítku

Zdravím vespolek,

  víte někdo, jak si zeditovat pořadí - menu Application Launcheru v KDE, ale ne toho klasického z menu, ale mám nastavené, že když kliknu middle myším buttonem, jako akce se má spustit Application Launcher.

To klasické menu už mám změněno (prohození a nastavení pořadí menu a položek - aplikací v každém menu), viz screenshoty.

Ale u toho spuštění pomocí kliku myší, je nadále přeházené, resp. ve stavu, jak vypadalo i to klasické menu po nainstalování Debianu.

Kde v systému nebo jak si změnit i tohle menu ?

Díky za tipy.

Screenshoty: I. by mouse, II. classic :)
https://i.postimg.cc/GtQLp1kh/applauncher-by-mouse.png
https://i.postimg.cc/3RZ5XFWt/applauncher-classic.png

« Poslední změna: 15. 03. 2021, 14:02:46 od Petr Krčmář »


Re:[Debian KDE] Editace Application Launcher menu - mouse middle click
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2021, 13:53:16 »
Druhe tlacitko na iconu aplication launcheru/start menu -> Edit applications(u me volba uplen nahore) - tam uz je mozno menit poradi

jsem na verzi 5.20

Edit: sry kecam to uz mas
« Poslední změna: 15. 03. 2021, 13:55:41 od Ondrej_Malek »

Re:Editace menu Application Launcher v KDE na prostředním tlačítku
« Odpověď #2 kdy: 18. 03. 2021, 12:55:02 »
jak si to nastavil?? :o :o
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Editace menu Application Launcher v KDE na prostředním tlačítku
« Odpověď #3 kdy: 18. 03. 2021, 16:02:05 »
Kdo, co ?  :)

Re:Editace menu Application Launcher v KDE na prostředním tlačítku
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2021, 14:38:34 »
@Python

Co je ten app luncher by mouse? To je externi doplnek nebo kde si to sehnal?


Re:Editace menu Application Launcher v KDE na prostředním tlačítku
« Odpověď #5 kdy: 20. 03. 2021, 21:41:57 »
Ne, ne,  ;D, to je jen anglicky, že spustím Application Launcher myší, ne klasicky na kliknutí v rohu, u mne vlevo dole, kdy se mi spustí klasické menu, viz ten první screenshot nahoře.

Ten, který chci přestavit, ten vyvolám nastavením akce, viz screenshoty zde:

01: takhle vypadá menu, když kliknu plavým krysím buttonem  :) na ploše (KDE desktop, plasma, Debian, btw)
Z toho menu si vyberu Configure desktop

02: Pak se mi zobrazí nastavení, kde mě zajímá Mouse Actions, viz obr.

03: pak se mi zobrazí další nastavení, Mouse Actions, kde si nastavím Middle-Button akci

04: zde lze vidět, co se mi zobrazí nebo jaká akce se provede, když kliknu Middle-buttonem. Já tam mám právě nastavené, aby se spustil Application Launcher, který je vidět na screenu 2, v prvním postu.

Vtip je v tom, že to menu je "rozházeno", není uspořádané, jako ve screenu 1, v prvním postu. To jsem si dokázal přestavit, jako pořadí nabídek, podnabídek atd.

U toho by mouse click, nevím kde se to nastavuje. Počítám, že někde v souboru, jako jsou ty s tečkou v home (~) složce a/nebo to bude někde v rootu...  :-\

Neví někdo, ať to nemusím hodiny hledat ?

Díky !

Re:Editace menu Application Launcher v KDE na prostředním tlačítku
« Odpověď #6 kdy: 21. 03. 2021, 15:07:50 »
Mimochodem, kde se ukládá aktuální stav a pořadí u toho klasického menu (vyvolaného buď Alt + F1 nebo klikem vlevo dole na K atd.) ?
Chtěl bych zkusit vyvodit a uhodnout  :D, kde by se asi mohlo ukládat nastavení toho Launcheru vyvolaného middle mouse buttonem...  8)

Re:Editace menu Application Launcher v KDE na prostředním tlačítku
« Odpověď #7 kdy: 06. 04. 2021, 23:35:42 »
díky funguje to  ;D ;D

Mimochodem, kde se ukládá aktuální stav a pořadí u toho klasického menu (vyvolaného buď Alt + F1 nebo klikem vlevo dole na K atd.) ?
Chtěl bych zkusit vyvodit a uhodnout  :D, kde by se asi mohlo ukládat nastavení toho Launcheru vyvolaného middle mouse buttonem...  8)

si ten config ukládá asi v ~/.config/kmenueditrc ale neni to člověkově čitelný  :o :-\

ve složšce .config jsou i další zajímavý configy pro kde/plasma třeba 'plasma-org.kde.plasma.desktop-appletsrc' kde v sekci '[ActionPlugins]' sou třeba definovaný ty akce co má dělat to prostřední tlačítko myši :o :o

samotnej ten myšičkovej spouštěč aplikací se menuje v mým počeštinovaným kde/debianu 'Spouštěč aplikací Verze pre0.1' nóó bylo by dobrý k tomu najít zdrojáček (v info tabu neni uvedenej vodkaz na zdrojáček je tam jenom vodkaz na stránky kde/plazmy a mail na vývojáře 'chani@kde.org') a kouknout vodkaď si to bere ty aplikace + kouknout jestli jako vubec funguje ten čudlik na zapínání/vypínání řazení podle abecedy protože pokaždý mi to vypisuje aplikace seřazený podle abecedy nezávisle na nastavení čudliku  :o :-\
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆