Snížení mezd v IT

CPU

  • *****
  • 840
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #105 kdy: 04. 07. 2024, 15:56:29 »

Proč tak draze?
Lidé vyhazují spoustu jídla, stačí prohrabnout popelnice a zbytek dostaneš v potravinové bance, jezdit se dá na koloběžce nebo kole, oblékneš se u konťáku na textil a nějaký počítac v Asekolu taky najdeš. Můžeš žít tradičním životem lovců a sběračů

Ad tvoje škaredka ženská (nenáročná na údržbu), no to máš dobrý, že máš erekci. A ano, sex za trs banánů může mít svoje Tarzanovské kouzlo, ty šťastlivče,

Jako, žij si jak chceš, ale nech ostatní si vybrat. Jak bys při to mašetřil na dům v Praze? Jak si chceš vydělat na dům za 15-18 mega? A ne, ve stanu někde v parku v bydlet nechci
« Poslední změna: 04. 07. 2024, 15:59:06 od CPU »


Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #106 kdy: 04. 07. 2024, 16:15:42 »
žena, která je drahá na údržbu
Každá žena je drahá na údržbu. I ten Fritzl tam mel na zabezpeceni naklady.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

CPU

  • *****
  • 840
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #107 kdy: 04. 07. 2024, 17:16:50 »

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #108 kdy: 04. 07. 2024, 17:24:45 »
Když si někdo koupí nové auto (proč by to probůh někdo dělal, když může mít 3-4leté za polovinu?) navíc na dluh
Evidentně se v autech moc nevyznáte....... :)

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #109 kdy: 04. 07. 2024, 17:45:48 »
Jak si chceš vydělat na dům za 15-18 mega?

Investuj ten rozdíl 70k s 6% výnosem nad inflaci (to je méně, než historicky dávalo S&P500) a za 13 let máš 15M+. A ve stanu nebydlím, mám 4+1 s garáží akorát v malém městě v levném kraji :-)


Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #110 kdy: 04. 07. 2024, 18:00:32 »
Ve chvíli, kdy vyděláte prvních 100 000 měsíčně, zbytek máte v principu pro sebe!
Moje měsíční výdaje včetně pojistek, amortizace auta, dárků, dovolené byly minulý rok průměrně lehce pod 30 tisíc.

Přesně. Cca čtyřicet tisíc měsíčně jsou naše měsíční výdaje s pěti převážně malými dětmi včetně splátky hypotéky.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #111 kdy: 04. 07. 2024, 18:02:13 »
Když si někdo koupí nové auto (proč by to probůh někdo dělal, když může mít 3-4leté za polovinu?) navíc na dluh
Evidentně se v autech moc nevyznáte....... :)

Nevím, jestli může mít čtyřleté za polovinu, ale my používáme dvanáctileté za pětinu a dvacetileté za dvacetinu a nemáme s tím problémy už roky.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #112 kdy: 04. 07. 2024, 18:05:08 »
Jak si chceš vydělat na dům za 15-18 mega?

Když vezmu náš přebytek a vynásobím dvaceti, patnáct milionů mám za dvacet let. A to mám velkou rodinu a mohl bych nejspíš vydělávat i víc kdybych s sebou hodil. Placen jsem tak průměrně. Co přesně nechápete?

CPU

  • *****
  • 840
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #113 kdy: 04. 07. 2024, 18:35:10 »

Nemám Německou mzdu, co na to nechápete?

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #114 kdy: 04. 07. 2024, 19:01:28 »
Přesně. Cca čtyřicet tisíc měsíčně jsou naše měsíční výdaje s pěti převážně malými dětmi včetně splátky hypotéky.

Hodně lidí spíše neumí počítat, než že by měli nízké výdaje, třeba šetří, pak si koupí auto, a to si nerozpočtou do měsíčních výdajů, protože ho financovali z úspor a zůstalo jim, a amortizace jako nic.

Pak jsou lidé, co chodí do restaurací, a prý utratí jen 3.000 Kč měsíčně za jídlo, mimo jiné jednoduše tím, že menší výdaje si nepočítají, nic na tom, že to jsou další 3.000 Kč.

Skutečnost je taková, že málokdo má fakt dobrý přehled ve svých financích, proto často můžeme slyšet různé pohádky založené na tom, kolik mi tento měsíc zůstalo na účtu, ale to takto se to fakt počítat nedá.


Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #115 kdy: 04. 07. 2024, 19:39:53 »
Hodně lidí spíše neumí počítat

Nic takového. Pokud mi v Google sheets vyjde, že abs( minulý stav účtů - aktuální stav účtů + příjmy - výdaje - investice)>10 tak se mi nahoře rozsvítí červená buňka s nápisem: máš tam někde chybu, debile!!! ;-) O amortizaci auta jsem psal už výše, samozřejmě je započítaná (a nízká, mám ho 10 let a kupoval jsem jeté). Proto můžu s čistým svědomím napsat a dát za to ruku do ohně, že za posledních několik let mám saving rate > 70 %

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #116 kdy: 04. 07. 2024, 19:54:37 »
Přesně. Cca čtyřicet tisíc měsíčně jsou naše měsíční výdaje s pěti převážně malými dětmi včetně splátky hypotéky.

Hodně lidí spíše neumí počítat, než že by měli nízké výdaje, třeba šetří, pak si koupí auto, a to si nerozpočtou do měsíčních výdajů [...]

Co dělá hodně lidí nevím. Amortizaci aut do toho počítám. Čtyřicet pětačtyřicet tisíc je tak zhruba průměr. Ne jednoměsíční zbytek.

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #117 kdy: 04. 07. 2024, 19:56:37 »
Hodně lidí spíše neumí počítat

Nic takového. [...] Proto můžu s čistým svědomím napsat a dát za to ruku do ohně, že za posledních několik let mám saving rate > 70 %

Přesně. Ono totiž hodně lidí spíše neumí pochopit, co znamená neutrácet za zbytečnosti.

CPU

  • *****
  • 840
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #118 kdy: 04. 07. 2024, 20:52:05 »

A nebylo by lepší mít stejnou mzdu jako Helmut?

Dítě: Tatí, chci do Disneylandu.
Táta: Koukni se na Youtube! Maximálně tě vezmu do Brna se podívat na kravičky a kozičky.

Žena: Potřebovala bych nové a bezpečné auto.
Táta: Choď pěšky, stejně jsi přibrala.

Babča: Synu, potřebuju dovolenou u moře na lišej.
Táta: Koupím ti mořskou sůl! A protože jsi mě vychovala, tak i dubovou kůru!

Dítě: Tatínku, potřebuji k moři na asthma.
Táta: Solná jeskyně ti bude bohatě stačit.

To fakt chcete žít takhle? A na zuby si vyděláte ve Výměně manželek?
« Poslední změna: 04. 07. 2024, 20:55:32 od CPU »

Mudvy

Re:Snížení mezd v IT
« Odpověď #119 kdy: 04. 07. 2024, 21:18:05 »
Auto je zrovna vec kde bych nesetril. Najezdim rocne pres 30 tis a kdybych  mel 20ti lete auto s pochybnou historii tak taky budu furt resit jestli dojedu / nedojedu. Navic auto bude furt starsi a starsi. Nahradni dily se treba uz ani nebou dat sehnat. Nikdo to nebude umet opravit.

Dat do toho celou rodinu bych si taky netroufnul. A jet s tim nekam po Evrope uz vubec. Zazil jsem komplikace s autem (18 let) kdyz jsem byl sam v italii a je to radost. Prasknulo mi tesneni u serva a vytekla veskera hydraulicka kapalina na posilovac rizeni, v alpach. Navic se to porad prehrivalo. Pak se mi uvolnil kabel u starteru a nenastartoval jsem.

Takovouhle usporu zaplatim jistym omezenim a nejistotou. K cemu mi pak ty usetreny penize jsou? A kdyz me nekde na silnici nekdo trefi a odnesu to tak si taky podekuju jak jsem setril na aute.

Jo to kdybych rocne jezdil jen do lidlu a zpatky tak mi na to 20 lete auto staci 👍

Uspory davaji smysl tam kde se jedna o okrajove veci, mene proritni nebo zcela zbytecne investice do veci co ani nevyuziju.

Treba svatby, dovoleny, rodine vylety, kolo, nabytek, obleceni, nekupovat detem nesmysli co hned rozbijou.

Prevadet veskery svuj cas na hodnotu penez je taky nesmysl.