Stav trhu práce 2024 - co se děje?

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #30 kdy: 01. 04. 2024, 20:49:58 »
Hledám práci asi 2 měsíce (na živnostenský list) a současný stav trhu práce v České republice mě docela šokuje. Nikdy jsem ještě něco takového nezažil. V podstatě na celou ČR je zhruba 50 nabídek (Java, Spring, všechno kolem toho, samozřejmě Linux) a to je vše. Chodím na 3 weby s nabídkami a je to všude úplně stejná pohroma.

On se trh práce a způsoby poptávky taky trochu mění. Když jsem měl na LinkedIn omylem zapnuto, že jsem open-to-change nebo jak se tam tenhle status nazývá, volal mi nějaký headhunter prakticky co týden. A zprávy mi tam od nich přicházejí i tak dál. Pravda, nevím, jestli jde o HPP nebo IČ protože jsem ta příchozí volání obvykle nezvedal protože potřebuji taky někdy pracovat. Ale ta frekvence se oproti dřívějšku nijak moc nesnížila. V tomhle smyslu jsem "aktivně" práci nehledal snad osm let. Jen asi před rokem jsem experimentálně rozeslal mé nijak špatné CV některým větším firmám na podle jejich webů údajně otevřené pozice a většina z nich se mi ozvala za půl roku a ještě spíš vůbec...

Ty doby, kdy kralovaly weby typu Jobs.cz a aktivní uchazeči jsou zjevně dost pryč.


Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #31 kdy: 01. 04. 2024, 20:57:03 »
Co jsi studoval? Mas treba CVUT/Matfyz?

Ve firmě, kde budou kohokoliv, kdo není úplný junior nabírat podle toho, jestli studoval na matfyzu bych skutečně chtěl pracovat, fakt...  ;)

umis poradne i neco jinyho, napr. Python a knihovny, C#,

Tohle je podle mého podstatně důležitější.

Uprimne, vubec se nedivim, ze te nikdo nechce, takhle generickych CVcek musi do firem chodit mraky

Takové mraky to taky fakt nejsou. Problém spíš je, že z těch, co tvrdí, že to umí to reálně umí tak desetina. Jenomže jak je poznat?

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #32 kdy: 01. 04. 2024, 21:04:53 »
Co přesně je CIS? Moje "konspirační" teorie je, že teď všichni vedoucí skočili na vlnu hypu okolo AI a po letech, kdy to byli právě oni, kdo táhl za kratší konec, teď s gustem vyhazují nebo terorizují vývojáře.

S AI to fakt nesouvisí. Ostatně AI se třeba já osobně pokouším pro vývoj experimentálně využívat, jako vyhledávač věcí, na které si nemohu vzpomenout je fajn, ale jakmile člověk o věci nic neví, je to jak narážet tělem náhodně do stěny a doufat, že jednou přece jen trefím dveře. Myslel jsem, že případů, kdy začne vyloženě tím svým známým způsobem vykládat nesmysly bude pár v nějakých krajních případech a jinak to bude užitečný nástroj, ale reálně je to spíš naopak a každou chvíli narazím na to, že si někde něco nenápadně malého (ale důležitého) přimyslela nebo to naopak tak jaksi prostě vynechala. Na LLM je strašně vidět, že jde opravdu jen o jazykové modely, nikoliv o něco, co má skutečné pochopení problematiky. Za mě je to dost velké zklamání, čekal jsem mnohem víc.

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #33 kdy: 01. 04. 2024, 21:09:53 »
Co jsi studoval? Mas treba CVUT/Matfyz?
Ve firmě, kde budou kohokoliv, kdo není úplný junior nabírat podle toho, jestli studoval na matfyzu bych skutečně chtěl pracovat, fakt...  ;)

No, par takovych firem je a mne by tedy vubec nevadilo tam pracovat... Ale tak jsem to nemyslel, spis me zajimal background tazatele, co skutecne umi, protoze jestli umi fakt jen Spring a docker, tak je to fakt hodne malo...


Uprimne, vubec se nedivim, ze te nikdo nechce, takhle generickych CVcek musi do firem chodit mraky

Takové mraky to taky fakt nejsou. Problém spíš je, že z těch, co tvrdí, že to umí to reálně umí tak desetina. Jenomže jak je poznat?

No, kdyz jsem se par let zpet ucastnil pohovoru jako interviewer, tak to tak opravdu bylo. Na pohovor prisla slecna, co mela v CV napsano, ze programovala rok v C#, ze umi ASP a nebyla schopna nakodit ani for cyklus. Kdyz jsme ji rekli, ze teda asi vsichni citime, ze takhle ne, tak nam rekla, ze je ale hodne motivovana...

Mensi specializovany firmy napr. na ten trading skutecne vyzaduji bud MFF/CVUT (i na juniorni pozici) nebo zkusenosti. Pak je tu embedded, tak to je jasny a pak jsou banky/korporaty (Barclays, Microsoft, Avast/Gen) a ano, tam skutecne posila CV kazdy pitomec - proto tam taky maji vetsinou pomerne sofistikovane interview - pripadne nekoho na pohovor ani nepozvou...

Co se tveho posledniho postu ohledne AI tyce, ano, je to presne tak. Nejen, ze je AI nedostatecne presna. Ona si dokonce vymysli, aby vypadala chytre. Clovek, ktery nezna problematiku a prevezme reseni od AI 1:1, dost tvrde narazi. Takze ano, presne jak pises, je to proste jen demonstrace jazykoveho modelu s gargantuovskou databazi v zadech.

Na neco to dobre je, ale vzdycky kdyz tu nekdo zacne filozofovat, jak AI sebere programatorum praci, musim se tomu smat...

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #34 kdy: 01. 04. 2024, 21:10:26 »
Java není moderní, dnes to chce Go nebo Rust - tam je nabídek čím dál víc :-D


nehalem

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #35 kdy: 01. 04. 2024, 21:46:48 »
Hledám práci asi 2 měsíce (na živnostenský list) a současný stav trhu práce v České republice mě docela šokuje. Nikdy jsem ještě něco takového nezažil. V podstatě na celou ČR je zhruba 50 nabídek (Java, Spring, všechno kolem toho, samozřejmě Linux) a to je vše. Chodím na 3 weby s nabídkami a je to všude úplně stejná pohroma.

On se trh práce a způsoby poptávky taky trochu mění. Když jsem měl na LinkedIn omylem zapnuto, že jsem open-to-change nebo jak se tam tenhle status nazývá, volal mi nějaký headhunter prakticky co týden. A zprávy mi tam od nich přicházejí i tak dál. Pravda, nevím, jestli jde o HPP nebo IČ protože jsem ta příchozí volání obvykle nezvedal protože potřebuji taky někdy pracovat. Ale ta frekvence se oproti dřívějšku nijak moc nesnížila. V tomhle smyslu jsem "aktivně" práci nehledal snad osm let. Jen asi před rokem jsem experimentálně rozeslal mé nijak špatné CV některým větším firmám na podle jejich webů údajně otevřené pozice a většina z nich se mi ozvala za půl roku a ještě spíš vůbec...

Ty doby, kdy kralovaly weby typu Jobs.cz a aktivní uchazeči jsou zjevně dost pryč.
To ano, na LI mi taky chodí nabídky, jasně. Ovšem pokaždé, když si myslím, že rekrutéři už nemohu klesnout níž tak mě překvapí a prorazí dno ještě jednou. Co si mám myslet o lidech, kteří si úplně vážně neplní ani tu nejelementárnější součást jejich práce, za kterou považuji se alespoň rychle podívat na profil daného člověka. Ale drtivá většina to prostě neudělá. Všechno důležité mám napsáno v profilu, přesto se mě pořád dokola ptají ty stejné dotazy, které jsou tam zodpovězeny. Už nejsem tak hodný a neříkám jim to všechno s klidem ještě jednou když volají, ale přímo se zeptám zda se alespoň podívali na můj profil, protože všechny tyhle informace tam jsou a většinou nastane trapná (pro ně) chvilka ticha.

Ty co jenom otravují zprávami na LI už vůbec nepočítám mezi nabídky, protože je to s digitální preciznosti pokaždé něco co vůbec neodpovídá mému profilu (nebo má daná osoba indické jméno, a ano mám předsudky). Jak ale narazí na můj profil, to nevím, když ani neodpovídám jejich džob deskripšn.

Jeden rekrutér je pro mě míra zbytečnosti. Proč nějaká firma těmhle lidem platí nedovedu pochopit. Jejich "přidaná" hodnota je ve skutečnosti negativní. Zrovna u těchto existencí si moc přeji aby je nahradila nějaká uměla debilita, protože dělat to hůř jako tyhle existence prostě nejde. Čest a respekt všem co tuhle práci dělají poctivě.

nehalem

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #36 kdy: 01. 04. 2024, 22:07:51 »
Co jsi studoval? Mas treba CVUT/Matfyz?
Ve firmě, kde budou kohokoliv, kdo není úplný junior nabírat podle toho, jestli studoval na matfyzu bych skutečně chtěl pracovat, fakt...  ;)

No, par takovych firem je a mne by tedy vubec nevadilo tam pracovat... Ale tak jsem to nemyslel, spis me zajimal background tazatele, co skutecne umi, protoze jestli umi fakt jen Spring a docker, tak je to fakt hodne malo...


Uprimne, vubec se nedivim, ze te nikdo nechce, takhle generickych CVcek musi do firem chodit mraky

Takové mraky to taky fakt nejsou. Problém spíš je, že z těch, co tvrdí, že to umí to reálně umí tak desetina. Jenomže jak je poznat?
Mensi specializovany firmy napr. na ten trading skutecne vyzaduji bud MFF/CVUT (i na juniorni pozici) nebo zkusenosti. Pak je tu embedded, tak to je jasny a pak jsou banky/korporaty (Barclays, Microsoft, Avast/Gen) a ano, tam skutecne posila CV kazdy pitomec - proto tam taky maji vetsinou pomerne sofistikovane interview - pripadne nekoho na pohovor ani nepozvou...
Zrovna do Barclays jsem dělal pohovor a prošel jsem. Dostal jsem finančně hoooodně dobrou nabídku, ale nevzal jsem to protože se mi to moc nezdálo a smrdělo to přesčasy, práci přes víkend dokonce explicitně zmínili a taky šéf byl ind a to je red flag jak sviňa :D Nejsem američan abych žil pro práci, často na úkor vlastní rodiny.

To interview mi vůbec nepřišlo tak těžké, ale ano, docela dost lidi co znám říkali, že Barclays ma prý těžké pohovory, no nevím. Ja třeba nemám rád ty "Codility" a spol. testy s omezeným časem, a taky pochybuji, že v takové práci bych rutinně řešil tak zajímavé a zapeklité algoritmické problémy.

(Já jsem jim jen řekl, že umím dokr a spring, pořádně jsem jim potřásl rukou přes Teamsy a nabídka byla na stole! :))

Mudvy

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #37 kdy: 01. 04. 2024, 22:08:43 »
Za mě útlum trhu nejspíš je. Dělám do automotive, a nyní se každá koruna zvažuje jak bude investovaná. Spoustu návrhů se řeší dlouho a na krev aby vůbec bylo možné prosadit realizaci. To je tedy co se týče oblasti inovací a nahrazování starých technologicí, za nové.

Co se týče AI, tak konkrétně obyčejný chat gpt 3.5 mi usnadnuje život tím, že i když chci tvořit koncept nějaké funkce tak se jí zeptám (anglicky) na to jestli mi něco navrhne. Vždycky něco vymyslí, na co pak jdu dál a hledám konkrétní místa v dokumentacích kde zjistím už víc info. Nemusím tak číst kompletně několika tisíc stránkové dokumentace o API kde využiju 2-3 metody na jedný třídě. Velká úspora času. Pak umí dělat hezký unit testy. Nemusím je psát od nuly. Summary taky píše hezky.

Zkrátka pomáhá mi zvyšovat kvalitu projektu, protože normálně s tím neztrácím čas. Koneckonců kód nikoho nezajímá - všechny zajímá to jedno tlačítko, co udělá tu velkou práci místo lidí.

AI přinese naopak nové možnosti. Bude větší hlad po lidech co mají nápady, místo těch kteří tvrdí že to nepůjde.

Když bych to hodil do RPG světa, tak AI je dnes takový noob support charakter. Ale všichni ho máme rádi, protože nám sbírá věci a umí rovnat inventář.


nehalem

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #38 kdy: 01. 04. 2024, 22:16:13 »
Za mě útlum trhu nejspíš je. Dělám do automotive, a nyní se každá koruna zvažuje jak bude investovaná. Spoustu návrhů se řeší dlouho a na krev aby vůbec bylo možné prosadit realizaci. To je tedy co se týče oblasti inovací a nahrazování starých technologicí, za nové.

Co se týče AI, tak konkrétně obyčejný chat gpt 3.5 mi usnadnuje život tím, že i když chci tvořit koncept nějaké funkce tak se jí zeptám (anglicky) na to jestli mi něco navrhne. Vždycky něco vymyslí, na co pak jdu dál a hledám konkrétní místa v dokumentacích kde zjistím už víc info. Nemusím tak číst kompletně několika tisíc stránkové dokumentace o API kde využiju 2-3 metody na jedný třídě. Velká úspora času. Pak umí dělat hezký unit testy. Nemusím je psát od nuly. Summary taky píše hezky.

Zkrátka pomáhá mi zvyšovat kvalitu projektu, protože normálně s tím neztrácím čas. Koneckonců kód nikoho nezajímá - všechny zajímá to jedno tlačítko, co udělá tu velkou práci místo lidí.

AI přinese naopak nové možnosti. Bude větší hlad po lidech co mají nápady, místo těch kteří tvrdí že to nepůjde.

Když bych to hodil do RPG světa, tak AI je dnes takový noob support charakter. Ale všichni ho máme rádi, protože nám sbírá věci a umí rovnat inventář.
Ja to používám jako takový lepší Bing, nebo Google. Hlavně se nemusím hrabat v dokumentaci každého projektu a hledat tu jednu věc co mě zajima, ale přímo se zeptám a řeknu si ještě o example a ušetřím takhle hodně času.

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #39 kdy: 01. 04. 2024, 22:38:35 »
ai je rychla a ma pristup k velkemu objemu dat.
clovek je pomaly, ale opravdu inteligentni. idealni kombinace pro spolupraci.

nehalem

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #40 kdy: 01. 04. 2024, 23:02:16 »
ai je rychla a ma pristup k velkemu objemu dat.
clovek je ... opravdu inteligentni
Whoaaa, tak tohle je dost odvazne tvrzeni ;D

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #41 kdy: 01. 04. 2024, 23:03:45 »
Hlavně se nemusím hrabat v dokumentaci každého projektu a hledat tu jednu věc co mě zajima, ale přímo se zeptám a řeknu si ještě o example a ušetřím takhle hodně času.

Ano, přesně takhle jsem se ji pokoušel využívat. Jenomže jsem naprosto opakovaně narážel na to, že si přímo v kódu vymýšlela neexistující API. Bylo to svým způsobem zábavné protože vždycky to ze statistického hlediska nejspíš odpovídalo tomu, co jsem hledal ale nikoliv realitě. V podstatě pokud mi nešlo jen o hrubou orientaci, bylo nutné všechno ověřovat. Totéž se ostatně často týkalo i informací obecně pokud člověk potřeboval jít do detailu.

A to to nebyla žádná obskurní API ale knihovny existující roky a používané v ohromném množství projektů. Pokud jsem tedy hledal něco, co nemělo rozumně stručnou dokumentaci, čas to skutečně ušetřilo, to určitě ano, ale na druhou stranu oproti kvalitní dokumentaci, kde člověk ví co hledá to bylo vyhazování času.

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #42 kdy: 01. 04. 2024, 23:05:03 »
Je třeba se připravovat na to, že ajťák a programátor se bude řadit do řemeslnických profesích.

Jestli ono to spíš není tím, že slušných řemeslníků je už dlouho podobně málo, jako slušných vývojářů.

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #43 kdy: 02. 04. 2024, 00:32:40 »
Co jsi studoval? Mas treba CVUT/Matfyz?
Ve firmě, kde budou kohokoliv, kdo není úplný junior nabírat podle toho, jestli studoval na matfyzu bych skutečně chtěl pracovat, fakt...  ;)

No, par takovych firem je a mne by tedy vubec nevadilo tam pracovat... Ale tak jsem to nemyslel, spis me zajimal background tazatele, co skutecne umi, protoze jestli umi fakt jen Spring a docker, tak je to fakt hodne malo...


Uprimne, vubec se nedivim, ze te nikdo nechce, takhle generickych CVcek musi do firem chodit mraky

Takové mraky to taky fakt nejsou. Problém spíš je, že z těch, co tvrdí, že to umí to reálně umí tak desetina. Jenomže jak je poznat?
Mensi specializovany firmy napr. na ten trading skutecne vyzaduji bud MFF/CVUT (i na juniorni pozici) nebo zkusenosti. Pak je tu embedded, tak to je jasny a pak jsou banky/korporaty (Barclays, Microsoft, Avast/Gen) a ano, tam skutecne posila CV kazdy pitomec - proto tam taky maji vetsinou pomerne sofistikovane interview - pripadne nekoho na pohovor ani nepozvou...
Zrovna do Barclays jsem dělal pohovor a prošel jsem. Dostal jsem finančně hoooodně dobrou nabídku, ale nevzal jsem to protože se mi to moc nezdálo a smrdělo to přesčasy, práci přes víkend dokonce explicitně zmínili a taky šéf byl ind a to je red flag jak sviňa :D Nejsem američan abych žil pro práci, často na úkor vlastní rodiny.

To interview mi vůbec nepřišlo tak těžké, ale ano, docela dost lidi co znám říkali, že Barclays ma prý těžké pohovory, no nevím. Ja třeba nemám rád ty "Codility" a spol. testy s omezeným časem, a taky pochybuji, že v takové práci bych rutinně řešil tak zajímavé a zapeklité algoritmické problémy.

(Já jsem jim jen řekl, že umím dokr a spring, pořádně jsem jim potřásl rukou přes Teamsy a nabídka byla na stole! :))

Tak určitě... Proc teda v prvnim prispevku brecis, ze nemuzes sehnat praci?

S Barclays mam bohatou zkusenost, znam tam dost lidi, prace ok, kdyz mas zajem, dostanes se k zajimavejsim vecem (maji vlastni quant libku v C++ a to fakt neni rutinni). Nevim teda, co je pro tebe "finančně hoooodně dobra nabídka", ale ICO ti nedaji a jako radova Java lopata se na vic jak na 130K na HPP nedostanes. Jestli jsou tohle pro tebe mega penize i na ICO, tak vskutku nevim, co hledas, ja myslel, ze jako ICar budes spis mirit tak na 10K/MD. 100K dostanes za Javu snad vsude...

Uz se v tom nejak motas...

Ja zadny utlum nevidim, podivejte se na LinkedIn. Ja to sleduju hodne detailne uz nekolik let, sam jsem vymetal pohovory a mam vcelku slusny okruh znamych, kteri taky chodi... A teda firmy jako PureStorage, Barclays, Microsoft, Gen/Avast, SentinelOne, Deutsche Boerse nabiraji naprosto nepretrzite (jasne, nekdy vic, nekdy min, ale vidam je permanentne). Z PureStorage a SentinelOne me probuji pravidelne jednou za rok (naposled ted v unoru). A to vubec nemluvim o zahranici, to je uz uplne psycho...

Kouknete se treba sem:

A takovyhle headhunting firem/stranek je tuna. A ano, jak psal nekdo vyse, jestli umite Rust, Go nebo C++, urvou vam ruce. Tusim ze lonske leto zhusta vytezoval programatory v EU KeyRock trading, ale chteli Rust nebo C++. Otevrete si career page crypto burz (CoinBase, Binance), spousta toho je remote i pro EU.

A i na hloupych startupjobs je misty dobra nabidka...

Ja fakt nevidim, ze by bylo nabidek mene nebo ze by to jakkoliv korelovalo s COVIDem (na tom jsem snad jeste vydelal, ptz jsem ted 100% doma a muzu delat klidne pro druhou stranu zemekoule), Ukrajinou nebo ja nevim cim...

Automotive budiz, ale tam je to zase o necem jinem... Pred par roky se me pokouseli ve Valeu "ulovit" na 60K mesicne na HPP, pak jeste psali tusim z Digiteq a kdyz jsem se slusne ze zacatku zeptal na penize, tak radsi vubec neodpovedeli. Jestli tam takhle skudli, tak to se nedivim, ze treba i propousti...

nehalem

Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« Odpověď #44 kdy: 02. 04. 2024, 00:56:36 »
Co jsi studoval? Mas treba CVUT/Matfyz?
Ve firmě, kde budou kohokoliv, kdo není úplný junior nabírat podle toho, jestli studoval na matfyzu bych skutečně chtěl pracovat, fakt...  ;)

No, par takovych firem je a mne by tedy vubec nevadilo tam pracovat... Ale tak jsem to nemyslel, spis me zajimal background tazatele, co skutecne umi, protoze jestli umi fakt jen Spring a docker, tak je to fakt hodne malo...


Uprimne, vubec se nedivim, ze te nikdo nechce, takhle generickych CVcek musi do firem chodit mraky

Takové mraky to taky fakt nejsou. Problém spíš je, že z těch, co tvrdí, že to umí to reálně umí tak desetina. Jenomže jak je poznat?
Mensi specializovany firmy napr. na ten trading skutecne vyzaduji bud MFF/CVUT (i na juniorni pozici) nebo zkusenosti. Pak je tu embedded, tak to je jasny a pak jsou banky/korporaty (Barclays, Microsoft, Avast/Gen) a ano, tam skutecne posila CV kazdy pitomec - proto tam taky maji vetsinou pomerne sofistikovane interview - pripadne nekoho na pohovor ani nepozvou...
Zrovna do Barclays jsem dělal pohovor a prošel jsem. Dostal jsem finančně hoooodně dobrou nabídku, ale nevzal jsem to protože se mi to moc nezdálo a smrdělo to přesčasy, práci přes víkend dokonce explicitně zmínili a taky šéf byl ind a to je red flag jak sviňa :D Nejsem američan abych žil pro práci, často na úkor vlastní rodiny.

To interview mi vůbec nepřišlo tak těžké, ale ano, docela dost lidi co znám říkali, že Barclays ma prý těžké pohovory, no nevím. Ja třeba nemám rád ty "Codility" a spol. testy s omezeným časem, a taky pochybuji, že v takové práci bych rutinně řešil tak zajímavé a zapeklité algoritmické problémy.

(Já jsem jim jen řekl, že umím dokr a spring, pořádně jsem jim potřásl rukou přes Teamsy a nabídka byla na stole! :))

Tak určitě... Proc teda v prvnim prispevku brecis, ze nemuzes sehnat praci?

S Barclays mam bohatou zkusenost, znam tam dost lidi, prace ok, kdyz mas zajem, dostanes se k zajimavejsim vecem (maji vlastni quant libku v C++ a to fakt neni rutinni). Nevim teda, co je pro tebe "finančně hoooodně dobra nabídka", ale ICO ti nedaji a jako radova Java lopata se na vic jak na 130K na HPP nedostanes. Jestli jsou tohle pro tebe mega penize i na ICO, tak vskutku nevim, co hledas, ja myslel, ze jako ICar budes spis mirit tak na 10K/MD. 100K dostanes za Javu snad vsude...

Uz se v tom nejak motas...

Ja zadny utlum nevidim, podivejte se na LinkedIn. Ja to sleduju hodne detailne uz nekolik let, sam jsem vymetal pohovory a mam vcelku slusny okruh znamych, kteri taky chodi... A teda firmy jako PureStorage, Barclays, Microsoft, Gen/Avast, SentinelOne, Deutsche Boerse nabiraji naprosto nepretrzite (jasne, nekdy vic, nekdy min, ale vidam je permanentne). Z PureStorage a SentinelOne me probuji pravidelne jednou za rok (naposled ted v unoru). A to vubec nemluvim o zahranici, to je uz uplne psycho...

Kouknete se treba sem:

A takovyhle headhunting firem/stranek je tuna. A ano, jak psal nekdo vyse, jestli umite Rust, Go nebo C++, urvou vam ruce. Tusim ze lonske leto zhusta vytezoval programatory v EU KeyRock trading, ale chteli Rust nebo C++. Otevrete si career page crypto burz (CoinBase, Binance), spousta toho je remote i pro EU.

A i na hloupych startupjobs je misty dobra nabidka...

Ja fakt nevidim, ze by bylo nabidek mene nebo ze by to jakkoliv korelovalo s COVIDem (na tom jsem snad jeste vydelal, ptz jsem ted 100% doma a muzu delat klidne pro druhou stranu zemekoule), Ukrajinou nebo ja nevim cim...

Automotive budiz, ale tam je to zase o necem jinem... Pred par roky se me pokouseli ve Valeu "ulovit" na 60K mesicne na HPP, pak jeste psali tusim z Digiteq a kdyz jsem se slusne ze zacatku zeptal na penize, tak radsi vubec neodpovedeli. Jestli tam takhle skudli, tak to se nedivim, ze treba i propousti...
Protoze to byly dva roky zpatky a bylo to jeste na HPP. Na to jak ses chytrej se chovas docela jak kreten.