Má cenu jít dál na vysokou?

Re:Má cenu jít dál na vysokou?
« Odpověď #45 kdy: 26. 03. 2024, 12:30:47 »
Studovat VS neni jen o papiru na obor.. Je to uplne jiny rozmer zkusenosti a prilezitosti, ktere nekdo vyuzije a jiny ne.
Neznam nikoho ve svem okoli, kdo by po vystudovani VS prohlasil, ze studovat nema smysl (jina vec je, zda si zvolili spravnej obor. Ve sve rodine takove pripady mam, a Ti proste presly na jiny nebo dostudovali jeste dalsi)..
Asi se nema smysl ptat tech, co nedostudovali nebo vubec nezacli.. To neni investice jen do profese, ale do celeho zivota.


Re:Má cenu jít dál na vysokou?
« Odpověď #46 kdy: 26. 03. 2024, 13:23:39 »
Já jsem vystudoval elektro VŠ (FEKT) Bc+Ing. Možná jsem si vybral blbej obor na tom FEKTu (telco), ale jako takto z vš nemám moc žádný praktický zkušenosti co by mi v pracovním životě pomohly....

Co se týká zkušeností a příležitostí taky jako nějak o ničem moc nevím. Určitý zkušenosti/příležitosti se podle mě týkají spíš až doktorandského studia, kde se člověk určitě může nachomýtnout k zajímavým projektům (známej dělá doktoranda). Ale jako běžný student denního studia Bc/Ing? Tam jsem se k ničemu nedostal....A co tak spolužáci měli za přivýdělky, tak nic nesouviselo se školou...
A zkušenosti jako přímo ze školy? Jako třeba psaní bakalářky/diplomky? To nevím jeslti člověku k něčemu je...nebo spíš jestli to stojí za tu práci co do toho musel dát...

Kdybych se mohl vrátit v čase, tak možná zkusím jinej obor, ale asi bych na VŠ stejně šel - přjde mi, že s člověkem se zachází trochu jinak, když má VŠ. Ikdybych místo těch 5let dělal něco jinýho, tak jasně, lepší 5 let praxe než čerstvej absolvent. Ale po dalších 5-10let? To se těch 5let praxe navíc už ztratí. A navíc nemáte jistotu, že těch 5 let praxe budete dělat něco užitečnýho, nebo skončíte pak v nějakým jiným oboru, kde ta praxe místo školy bude stejně k ničemu...Přecejenom když máte VŠ (a ještě to není žádná "koupená" soukromá vš) tak máte hned jinou nálepku než když někam přijde středoškolák nebo nedejbože "dežo" se základkou...
« Poslední změna: 26. 03. 2024, 13:26:44 od czAtlantis »

Re:Má cenu jít dál na vysokou?
« Odpověď #47 kdy: 28. 03. 2024, 07:45:01 »
Zkusil bych pedagogicko-psychologickou poradnu. Dokáží poradit při výběru školy i s případnými problémy s učením. Musíte tam ale mluvit o sobě pravdivě. Jedna z možností je také zkusit VOŠ, která umožňuje dodělat bakaláře.

Pokud to jenom trochu půjde, VŠ bych nezavrhoval. Bez VŠ se dá dosáhnout mnohé, ale její absence až příliš často dostane CV do té špatné hromádky. Obzvlášť, pokud plánujete být zaměstnancem.