Jaká práce v IT nabízí největší nezávislost?

pracant

Jaká práce v IT nabízí největší nezávislost?
« kdy: 01. 04. 2013, 18:58:54 »
Ahoj,

omlouvám se za možná neobvyklý dotaz, ale jaký druh práce v IT podle vás nabízí asi tak největší nezávislost? Ve smyslu homeoffice, samostatných úkolů bez potřeby častého osobního fungování v nějakém týmu, bez šéfa, který vám dýchá za zády, nebo nutnosti sedět do konce života 8,5 h+ v jedné a té samé kanceláři?

Trpím SF, a ačkoliv doby největšího strachu z pobytu mezi lidmi jsou snad už pryč, moje současné zaměstnání programátora juniora v obrovském openspacu plném lidí mě táhne duševně dolů jako kovadlina. Všude slyším, jaké je IT introvertní povolání, ale zatím se mi tedy nezdá. :-\ Každé ráno se závistí koukám po prodavači novin ve stánku, který si prostě dělá svou práci a má klid.

Bylo by podle vás lepší se vypracovat jako síťař, programátor, databázista, nějaký analytik, konzultant, ve věcech kolem internetu (SEO, reklama), počítačový redaktor, servisman, případně pracovat v menší nebo větší společnosti?

Díky za vaše názory!


Re:Jaká práce v IT nabízí největší nezávislost?
« Odpověď #1 kdy: 04. 04. 2013, 11:29:37 »
Já bych to viděl na webového vývojáře na volné noze. Tam většinou potřebuješ komunikovat jen se zákazníkem. Ale musíš si bt schopný toho zákazníka sehnat.

Konzultanta bych se nechytal, vždyť to je práce plná lidí. Jako druhou volbu bych viděl programátora v nějaké velké firmě, kde dostaneš od analytika zadání, odevzdáš ho do systému a nemusíš s nikým moc mluvit. Rozhodně ne malé společnosti, nebo cokoli, kde se děá agilně.