iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub

iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« kdy: 12. 11. 2023, 16:29:54 »
Chtěl jsem jedné pražadně co přijela na návštětu poslat obrázek přes Bluetooth. Samo sebou má iPhone a to je ten problém. Já android, nikdy mi odesílání souborů nečinilo problém. Jenže poté, co si aktivovala obrazovku s bluetoothem, aby byla zjistitelná (což mají i androidy a bohužel už nejde nastavit režim Viditelnosti dle mé volby kdykoli/nikdy/na-aktivní obrazovce/na-x-minut jako za starých časů, kdy si člověk mohl svůj přístroj nastavit  a prostě  tady natvrdo to funguje jen  tímto jedním způsobem, * )

a já vybral název zařízení, bohužel IHNED mi to napsalo, že soubory se nepodařilo odeslat na tento jablečný výdobytek. Klasická bublinová notifikace nahoře: Odeslané soubory: 0 úspěšné, 3 neúspěšné.
Nevíte kde je problém? Mám pocit, že ona ani nezaregistrovala, že by se něco dělo, jablečný telefon nedal nic znát na sobě.



*jde to nastavit přes setprop nebo settings put?


Dodatek: nepárovali jsme se.
« Poslední změna: 12. 11. 2023, 16:32:07 od mikesznovu »


Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2023, 17:25:03 »
problem je na tve strane. kdybys mel AirDrop tak to proste funguje.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re: kompatibilita bluetooth androidu a Apple
« Odpověď #2 kdy: 12. 11. 2023, 17:46:06 »
a dá se sehnat airdrop.apk? Nebo jablečný bluetooth a androidí bluetooth jsou dva nekompatibilní světy?

Zopper

  • *****
  • 750
    • Zobrazit profil
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #3 kdy: 12. 11. 2023, 17:54:48 »
Nejde to, nebude se to standardne bavit. Museli byste si oba nainstalovat nejakou aplikaci treti strany, co to nejspis protahne pres wifi, ale vetsinou je jednodussi to poslat pres WhatsApp, Google Drive, nebo treba nasdilet fotoalbum te ktere platformy pres odkaz - dle poctu a typu souboru.

Karmelos

  • *****
  • 1 037
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #4 kdy: 12. 11. 2023, 23:46:17 »
posli tu ovci do háje s epl bututem, apošli to treba majlem. Blutut je na nic jen to žere baterku, akdyž to potrebujes tak to stejne nejede...
Gréta je nejlepší.


Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #5 kdy: 13. 11. 2023, 12:22:05 »
Ale proč bych měl jako debil něco posílat přes nějaké hopy kdesi přes svět, když to mohu poslat přímo on-link přes bluetooth?

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #6 kdy: 13. 11. 2023, 12:39:49 »
Je velmi logické chtít po telefonu poslat či přijmout přes bluetooth soubor, když to uměly hloupé telefony před dvaceti lety. Bohužel se Apple rozhodl, že tohle podporovat nebude, takže to nejde. Bluetooth je pro připojení sluchátek a ne pro přenos nějakých dat. Apple má svůj proprietární Air Drop, ostatní mají smůlu.

Když nás na LinuxDays fotil kamarád na iPhone, musel mi tu fotku poslat mailem. Jiná cesta není, než to poslat někudy přes internet. Android má taky své Sdílení nablízko, ale vždycky je možnost poslat klasicky soubor přes bluetooth.

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #7 kdy: 13. 11. 2023, 12:47:32 »
Je to tak. Řešil jsem přenos fotek/krátkých videí z embedded androidu bez internetu  na telefon (přičemž wifi toho androidu již byla využitá se směrovou anténou na jiný účel), na iphonu jsem cestu nenašel. BT je dost pomalý (max. 2-3Mbps u novějších), pro větší souboru je nepraktický, iphone má vždy svou wifinu, takže AirShare přes lokální wifi dává větší smysl. Okrajové potřeby Apple nemusí zajímat, jedou čistý mainstream.

Tom5

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #8 kdy: 13. 11. 2023, 12:51:43 »
Ale proč bych měl jako debil něco posílat přes nějaké hopy kdesi přes svět, když to mohu poslat přímo on-link přes bluetooth?

Jenže ty nemůžeš. Apple prostě neimplementoval profily pro přenos souborů/objektů. Důvodů je celá řada. Od těch konspirativních, že si chce držet uzavřený ekosystém kvůli obratu, až po zcela racionální (UX, výkon, energie, spolehlivost, bezpečnost). Ostatně z těch BT profilů je vidět, že byly navrhovány hodně dávno před iPhone érou. Koneckonců i uživatelé Androidu si mezi sebou posílají obrázky přes whatsapp a to třeba sedí v hospodě u jednoho stolu. A to i IŤáci.

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #9 kdy: 13. 11. 2023, 13:03:10 »
No, je hloupé, že Apple tuto možnost vůbec nepodporuje, ale ono často to sdílení nefunguje ani mezi dvěma Androidy. Pozoruji, že Apple často neimplementuje "standardy", u kterých není jasné, že je ostatní implementovali správně, a tedy nalze zaručit 100% kompatibilitu (= uživatelskou spokojenost).

Je třeba dát Applu za pravdu, jak spolehlivé a přímočaré některé jeho funkce jsou.

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #10 kdy: 13. 11. 2023, 13:23:37 »
Já rád v Androidu používám Sdílení nablízko (Nearby share). Většina uživatelů netuší, že to jejich telefon má, ale zapnout je to velmi snadné a funguje to velmi spolehlivě. Ve výchozím stavu se vidí jen telefony, jejichž uživatelé se mají vzájemně v kontaktech, ale dá se to snadno přepnout do režimu, kdy mě vidí všichni. Výhoda je, že pak ta služba použije to, co je právě nejlépe dostupné, obvykle Wi-Fi nebo Bluetooth.

Používám to proto, že se takhle přenese fotka v plném rozlišení, prostě jako soubor bez nějaké rekomprese v cloudu. Podobně se dá poslat prakticky cokoliv, URL, odkaz na aplikaci, kontakt a podobně.

Nepotkal jsem se nikdy s tím, že by to nefungovalo. Fajn je, že to je součástí Služeb Google a aktualizuje se to tedy mimo operační systém. Postupně to tak přistálo všem uživatelům, aniž by se výrobce jejich telefonu musel snažit.

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #11 kdy: 13. 11. 2023, 13:55:16 »
Tak to mě vypeklo, Nearby Share na Lineageos taky nemám. Sice existuje nějaký  "Beam" na f-droid.org, ale nemám NFC a nezkoumal jsem to do hloubky. Ale jestli se nepletu, prý pro AOSP "Nearby share" existuje"


RDa

  • *****
  • 2 646
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #12 kdy: 13. 11. 2023, 14:07:03 »
No, je hloupé, že Apple tuto možnost vůbec nepodporuje, ale ono často to sdílení nefunguje ani mezi dvěma Androidy. Pozoruji, že Apple často neimplementuje "standardy", u kterých není jasné, že je ostatní implementovali správně, a tedy nalze zaručit 100% kompatibilitu (= uživatelskou spokojenost).

Je třeba dát Applu za pravdu, jak spolehlivé a přímočaré některé jeho funkce jsou.

Tomu se musim spis smat.. jsme neco u piva hledali mezi fotkama a resili kolik mame uloziste/volneho.. a kamaraduv iPhone teda mel odswapovany fotky nekam do cloudu - aby to drzelo asi nejakou uroven volne kapacity?, takze prohlizeni bylo jednak megapomaly a pak na kazdou fotku v plnem rozliseni jsme museli cekat :D tomu se rika uzivatelska privetivost :D :D

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #13 kdy: 13. 11. 2023, 14:30:56 »
No tak ty fotky se do iCloudu zálohují, a může se tam zálohovat celý telefon. Pokud máte fotek více, než se vleze do telefonu, tak si dovedu představit, že starší fotky jsou dostupné pouze v cloudu.

Když má plné úložiště Android telefon tak je mega pomalý celý, a nefotí a skoro vůbec nefunguje. To se mi zdá řešení Applu tedy mnohem uživatelsky přívětivější.

Nejsem Apple fanoušek, iZařízení mám pouze firemní a z principu bvych si to nekoupil. Některé výhody tomu ale nelze upřít.

Další funkce co mě dostala je třeba AirPlay, neboť jsem doposud nenarazil na nic, co by se tomu jen vzdáleně vyrovnalo.

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #14 kdy: 13. 11. 2023, 16:59:36 »
No, je hloupé, že Apple tuto možnost vůbec nepodporuje, ale ono často to sdílení nefunguje ani mezi dvěma Androidy. Pozoruji, že Apple často neimplementuje "standardy", u kterých není jasné, že je ostatní implementovali správně, a tedy nalze zaručit 100% kompatibilitu (= uživatelskou spokojenost).

Je třeba dát Applu za pravdu, jak spolehlivé a přímočaré některé jeho funkce jsou.

Tomu se musim spis smat.. jsme neco u piva hledali mezi fotkama a resili kolik mame uloziste/volneho.. a kamaraduv iPhone teda mel odswapovany fotky nekam do cloudu - aby to drzelo asi nejakou uroven volne kapacity?, takze prohlizeni bylo jednak megapomaly a pak na kazdou fotku v plnem rozliseni jsme museli cekat :D tomu se rika uzivatelska privetivost :D :D
Viz. jak píše GPU. A navíc tohle všechno lze v Iphonu nastavit, co to má jak dělat.

A z iCloudu se dá sdílet fotky a videa. Jistě to umí i Google a jiní.

A stejně byl nejlepší Blackberry. iOS ani Android se na RIM OS nechytal. Když pominu aplikace třetích stran.

Rim OS se vším provedl rychle a za ručičku. A prostě to fungovalo a velcie efetivně.

Cokoliv dalšího, bylo za trest.