Kolik si za vás bere zaměstnavatel pro sebe?

Re:Kolik si za vás bere zaměstnavatel pro sebe?
« Odpověď #15 kdy: 08. 10. 2023, 13:51:18 »
Nejen zbavit, ale i nevyužít/nezaplatil plný úvazek...


Re:Kolik si za vás bere zaměstnavatel pro sebe?
« Odpověď #16 kdy: 08. 10. 2023, 16:33:59 »
Nejen zbavit, ale i nevyužít/nezaplatil plný úvazek...

Jasně, ale je to Švarc a slušná firma, tak se toho nebojím,  a když už, není to přeci jediná IT firma na světě.

Jde mi o to, že vím, že když si řeknu o málo zezačátku tak budu mít málo napořád, pokud teda nezmenim práci. A já ideální nechci měnit praci. Proto se nad tím snažím trošku zapremyslet o kolik na MD říct.

Re:Kolik si za vás bere zaměstnavatel pro sebe?
« Odpověď #17 kdy: 08. 10. 2023, 21:02:09 »
Nejen zbavit, ale i nevyužít/nezaplatil plný úvazek...

Tak hadam si do zmluvy napisete urcite minimalne garantovane vytazenie a preplacanie prestojov, plus vypovednu lehotu nie len z vasej strany ale aj z ich.

Re:Kolik si za vás bere zaměstnavatel pro sebe?
« Odpověď #18 kdy: 08. 10. 2023, 21:24:18 »
Minimalne pracovne vytizeni?

Vy jste opravdu snilek :)

Zopper

  • *****
  • 760
    • Zobrazit profil
Re:Kolik si za vás bere zaměstnavatel pro sebe?
« Odpověď #19 kdy: 10. 10. 2023, 07:04:29 »
Švarc je u nás pořád nelegální, takže i ten "zaměstnavatel" z toho chce něco mít, aby se mu vyvážilo riziko. Snížení nákladů, obzvlášť v ekonomicky komplikované době, je jedna z těch věcí, kterých se asi nevzdá. "Prostě jim dáme míň práce a ušetříme na mzdách bez potřeby propouštět nebo jakkoliv papírovat."

Apropo, doporučuju podívat se i na založení s.r.o.: Je s tím víc papírování, ale odpadne spousta problémů spojených se statusem OSVČ - (ne)legalita švarce, ručení vlastním majetkem...


Re:Kolik si za vás bere zaměstnavatel pro sebe?
« Odpověď #20 kdy: 12. 10. 2023, 11:24:22 »
Pokud jde o to, kolik si společnost vezme pro sebe, záleží na mnoha faktorech, jako je velikost společnosti, odvětví, lokalita atd. V mém případě si společnost vzala asi 30 % toho, co ode mě vydělala.