Náhrada za končící CZC.cz

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #15 kdy: 19. 08. 2024, 08:11:26 »
V čem je to Allegro tak strašně závadné?

Z vlastnej skusenosti, vecsina predajcov neposiela mimo polska.

allegro.cz uz ma evidentne pobocku v cesku, kdyz prevzali i mall.cz, takze reklamace nemuze byt problem.

tak to zial nie je, odporucam pozriet napr nasledujuce video od kanalu GeekBoy: https://www.youtube.com/watch?v=XSPLcvwC1bs, kde niekde okolo 12tej minuty zacinaju jeho skusenosti s reklamaciami na allegre.
V skratke pre tich co nejdu pozerat video:
Obchod s nim komunikuje v polstine aj ked on komunikuje s "ceskou pobockou" v cestine, neunuvaju sa to doslova ani len prehnat google prekladacom tie ich odpovede. Dalej reklamoval produkt kde mu bol doruceny fejk - vysledok zamietnuta.
Ak mam za nieco vyvalit plnu cenu, tak ocakavam ze to bude original a ak s tym nahodou nieco je, tak mi to bez reptania vymenia/vratia peniaze.

Hodne sa tu spomina alza, a stale tu citit nejaku pachut vo vzduchu ked sa spomina jej meno. Jedinu negativnu vec co vidim ja na alze je ich dotierave volanie po tom ako urobim nejaku drahsiu objednavku (kludne za par desiatok eur) a vnucovanie predlzenej "zaruky", ktora ani zarukou neni.
Inak na ten obchod nemam nic co by som im vytkol, skvely eshop kde si viem filtrovat na zaklade X parametrov, ktory ocividne neustale vylepsuju pre vsemozne kategorie (pametam si ako to vyzeralo napr 10 rokov dozadu), velmi rychle dodanie ci uz kurierom, alebo do alza boxu.
Ceny urcite nie su najvyssie na trhu ako sa tu casto krat ludia snazia ukazat. Byva to proste rozne, od nizsich cez priemerne az po vyssie. A viete tam najst praveze aj tu nanizsiu alebo jednu z najnizsich cien -> sem ratam aspon nejak trochu verejne zname obchody, to ze heureka vylistuje no-name obchod ktory ma az podozrivo nizku cenu, kde som si neni isty ci mi vobec dojde produkt a ak ano v akom stave (a "originalite"  :) ), pripadne ci ten obchod tam este o mesiac vobec bude - vo mne doveru teda nevzbudi.
Ohladom reklamacie v alze, pametam si ze som musel reklamovat vec iba raz, bola to nejaka wifina, proste nefungovala ako mala asi nejaky vadny kus, tak som to vyreklamoval a vsetko uplne v pohode, vratili mi peniaze.


Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #16 kdy: 19. 08. 2024, 08:21:07 »
na allegro som uz par veci objednaval, ale predtym som si pozrel ten obchod. Sice je polsky, ale bol to distributor ten znacky, takze aspon nejaka zaruka, ze to bude ok.
Co sa tyka Alzy, ona si casto ide svojou cestou a ich niektore rozhodnutia sa javia zvlastne, ale bezny zakaznik netusi co je za tym. Roky tam nakupujem, nieco drahsie, nieco lacnejsie, ale nikdy som nemal problem. Naposledy mi zasielka meskala 1 den, a ako ospravedlnenie mi dali zlavu 4 eura na dalsi nakup. Co celkom potesi. Kedze vyuzivam alzaboxy a platim kartou, tak aj to postovne je ok.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #17 kdy: 19. 08. 2024, 09:23:18 »
spokojene pouzivam alza+ , obcas pro "spotrebku" do datartu nebo TS kdyz to potrebuju hned, ale to hodne zavisi na tom kde clovek bydli.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #18 kdy: 19. 08. 2024, 09:47:27 »
SoftCom zavřel pobočku v Brně, zbývá Mironet, nebo v případě nouze zelený ufon. TS se taky dá, ale je to dál od centra.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #19 kdy: 19. 08. 2024, 09:56:20 »
Posledí cca dva roky beru většinou věci na Alze. Co mi nabídli Alza+ na rok za 149Kč, tak už i blbosti jako toaleťák, protože mi to zadarmo přivezou do boxu, co mám kousek od baráku u Billy (a protože je levnější než v jakémkoli hypermarketu v akci). Tomuhle ani CZC v největší slávě by nebyla schopná konkurovat. Navíc i pozitivní zkušenost s reklamacemi u Alzy. Jak toho "zelenýho zmetka" nemám rád, tak kvalita služeb za mě na jedničku, včetně toho že to objednám chvíli před půlnocí a už po 7. ráno to je v boxu. Samozřejmě občas se stane, že mají něco výrazně dráže než Mironet, pak to beru na Mironetu. Ale bývá to výjimečněji a výjimečněji.


Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #20 kdy: 19. 08. 2024, 09:58:13 »
Hodne sa tu spomina alza [...]
Ceny urcite nie su najvyssie na trhu ako sa tu casto krat ludia snazia ukazat.

To je tím, že Alza jednu dobu ("čistě náhodou" samozřejmě právě v tu dobu, kdy vypadli z Heureky a hloupě se u toho vymlouvali na zaujatost) fakt solidně drahá byla. Ale evidentně to nevedlo k výsledkům, které očekávali takže se záhy zase uklidnili.

sem ratam aspon nejak trochu verejne zname obchody, to ze heureka vylistuje no-name obchod ktory ma az podozrivo nizku cenu, kde som si neni isty ci mi vobec dojde produkt a ak ano v akom stave

Pokud má obchod dostatek pozitivních hodnocení, není s tím problém. To všechny obchody pochopitelně nemají, ale když ty vyloučím, i tak najdu obchody, které nejsou "veřejně známé" a přesto fungují roky a jsou spolehlivé. Za posledních patnáct jsem měl problém snad jednou a i tam jsem věděl, že je to na hraně už před nákupem.

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #21 kdy: 19. 08. 2024, 12:59:29 »
Obchod může mít prozákaznický přístup, posílat rychle… a tak mít dobré hodnocení, i když to, co tak superlevně prodává, jsou padělky. A to většina lidí posoudit fakt nedokáže. Nebo je to šedý import a u elektroniky časem může přijít geolock.

(Neoriginální věci jsou v pohodě, problém je, když se to tváří jako originál.)

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #22 kdy: 19. 08. 2024, 13:39:46 »
allegro.cz uz ma evidentne pobocku v cesku, kdyz prevzali i mall.cz, takze reklamace nemuze byt problem.
Jo, ten byl dobrej :D

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #23 kdy: 19. 08. 2024, 18:24:15 »

Špatné je proto, že když chci něco koupit v e-shopu, nechci to nakupovat na elektronickém tržišti. Když chci něco koupit na elektronickém tržišti, kupuji to tam proto, že to nechci kupovat v e-shopu. To není "jiný přístup". To je prostě celkově jiná služba. Takže převést CZC.cz na Allegro a pak tomu dál říkat CZC.cz je v nejlepším případně matení zákazníka a faktická likvidace firmy i toho, co poskytuje.

a ten rozdíl teda je v případě CZC v čem? CZC bude mít na allegru vlastní web, tkaže to bude CZC na webu alllegra.

Takže to zamyšlení na téma tržiště vs. eshop tak trošku nechápu. V čem by to bylo matení zákazníka?

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #24 kdy: 19. 08. 2024, 20:49:10 »
Na 🤢🧟‍♂️ mi pije krev jedna praktika u drobného zbozi: kabely, redukce,koncovky...
Srovnavače ukáží hodně dobrou cenu (že bych tam koupil) ale mám zájem o 1 nebo 2 ks

Uvedená cena platí pro 50+ks, dál tam.mají 10ks... Pod 5ks ceny vyplovou přemrštěné

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #25 kdy: 19. 08. 2024, 21:05:40 »

Špatné je proto, že když chci něco koupit v e-shopu, nechci to nakupovat na elektronickém tržišti. Když chci něco koupit na elektronickém tržišti, kupuji to tam proto, že to nechci kupovat v e-shopu. To není "jiný přístup". To je prostě celkově jiná služba. Takže převést CZC.cz na Allegro a pak tomu dál říkat CZC.cz je v nejlepším případně matení zákazníka a faktická likvidace firmy i toho, co poskytuje.

a ten rozdíl teda je v případě CZC v čem? CZC bude mít na allegru vlastní web, tkaže to bude CZC na webu alllegra.

Takže to zamyšlení na téma tržiště vs. eshop tak trošku nechápu. V čem by to bylo matení zákazníka?
Tak to tazko, bol si niekedy v poslednej dobe na tom czc? Ta stranka sa uplne meni, vsade same odkazy na allegro. Je to proste klasicke korporatne prevzatie, pekne recicky o tom ako sa zachova toto a tamto a po roku z povodnej firmy nespoznas uz nic.

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #26 kdy: 19. 08. 2024, 22:01:58 »
Na 🤢🧟‍♂️ mi pije krev jedna praktika u drobného zbozi: kabely, redukce,koncovky...
Srovnavače ukáží hodně dobrou cenu (že bych tam koupil) ale mám zájem o 1 nebo 2 ks

Uvedená cena platí pro 50+ks, dál tam.mají 10ks... Pod 5ks ceny vyplovou přemrštěné

Teoreticky jo. Ale platí to i v praxi? Když započítám i dopravu z těch ostatních obchodů (stovka navíc), nebo nutnost zabít hodinu cestováním po městě (čas, jízdenka/benzín), tak těch 20 korun rozdílu u redukcí a kablíků kupovaných jednou za uherský rok se ztratí. S Alzáckým paušálem na dopravu za pár desetikorun měsíčně (který už je "sunken cost" a tedy pro tenhle nákup už se v praxi nepočítá) mám kablík nebo redukci zítra ráno za rohem u domu za, v součtu, nižší cenu a bez potřeby trávit čas na srovnávačích. Jasně, pokud máš za rohem Krup.cz, tak se vyplatí zajít si tam. Jen si nezapomeň hotovost, v tomhle podniku pořád ještě nezjistili, že existují platební karty, ehm. :D

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #27 kdy: 20. 08. 2024, 08:23:55 »
Jasně, pokud máš za rohem Krup.cz, tak se vyplatí zajít si tam. Jen si nezapomeň hotovost, v tomhle podniku pořád ještě nezjistili, že existují platební karty, ehm. :D

Na elektronice jsou jen velmi nízké marže. Takže ty procenta, co si z toho vezme karetní asociace a banka jsou docela velká část zisku.

Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #28 kdy: 20. 08. 2024, 08:44:35 »
Uvedená cena platí pro 50+ks, dál tam.mají 10ks... Pod 5ks ceny vyplovou přemrštěné
Lebo to zabalenie a odoslanie trva taky isty cas, ako ked posielaju 50ks. A ten cas musia tomu pracovnikovi zaplatit. Co stoji viac, ako samotny produkt. Preto su kusove drobne veci drahsie. Ja si bezne nakupujem tieto drobnosti do zasoby, nikdy nevies, kedy ich zase vyuzijes.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada za končící CZC.cz
« Odpověď #29 kdy: 20. 08. 2024, 14:42:58 »
...
ale teda pamatuju jakej problem jim zpusobil Microsoft...
To si ovsem panatujes uplne spatne. Jednak s tim nemel nic spolecneho MS, druhak to predevsim totalne a velkolepe prosrali fizlove a ti by to meli zaplatit.

Pro ty co jsou skleroticti jakoty ...

Koncem let 90' prodal MS licenci na DOS. Vpodstete tu uz byla 2. generace win (95/98, blizily se XP) a DOS uz nikdo moc nekupoval. A prave ten novy majitel DOSu obvinil Mironet. Co se ovsem stalo bylo to, ze jednak prisli fizlove pozde, druhak se vloupali do firem, kde nemeli co pohledavat (nemeli na ne povoleni), oni totiz vubec netusili, co je to frenciza. Dalsim aspektem bylo to, ze odmitli i treba skopirovani dat na dodane disky, takze zpusobyli zcela zavinenou skodu - Mironet se ocitl prakticky bez ucetnictvi atd. Zabavili i pocitace, ktere Mironetu nepatrily.

Meritem veci bylo to, ze Mironet dodava pocitace s nelicencovanym DOSem, coz byla pravda, vsechny pocitace ktere Mironet sestavil a ke kterym si zakaznik nekoupil system byly dodany s command.com, io.sys a msdos.sys. Jenze cca 2 roky pred touhle taskarici se preslo na drdos, coz uz bylo zcela legalni.

BTW:  https://www.suntech.cz/

V čem je to Allegro tak strašně závadné? ...
Uplne ve vsem? Kdyz neco kupuju chci vedet od koho to kupuju a kdyz to ma skladem, chci si to za 5 minut vyzvednout.