Navýšení nabídky

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #15 kdy: 21. 06. 2024, 10:02:04 »
jasne ze tam jsou jasna maxima a minima.

Doba velkych dovolenych jako je leto a vanoce, to je doba ticha.

Soucasne nove projekty zacinaji jen v urcitych mesicich. Treba v unoru uz vsechny projekty, co mohly, tak zacaly. Shanet praci na Brezen je problem.

Na druhou stranu, v dobe ticha, pokud je nejaka nabidka, tak je ta firma casto zoufala. Takze to najednou penize nejsou problem a interview muze byt jen kratky pohovor, jen at proboha ten clovek do tydne nastoupi.

myslite si, ze se da zobecnit, ze lepe je hledat novou praci na podzim, ze lidi na podzim, pred vanoci, nemeni zamestnani? nebo je to jinak, nebo neni rozdil v rocnich obdobich?


Karmelos

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #16 kdy: 21. 06. 2024, 10:02:46 »
Kámo, výše mzdy je prachsprostý handl. Snažíš se z toho vytřískat co nejvíc, na HR je srazit to na minimum.  I kdyby sis řek třeba polovinu toho co máš vždycky to zkusí stáhnout aspoň o 10-20% dolu. Takže na otázku tak kolik byste si představoval odpovídáš moje vysněná supr mzda + 20%. Pokud se to vleze do budgetu, nabídnou ti o těch 10-20% míň.  třeba...
Gréta je nejlepší.

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #17 kdy: 21. 06. 2024, 11:56:26 »
A taky nezapomenme na fakt, ze HR tam neni od toho, aby ti rikalo pravdu.

Zkusenosti z Vodafone a Tmobilu ukazuji, ze jsou motivovani ti tvrdit, ze nemas legalni pravo ne bonusy, prestoze to maji cerne na bile, podepsane reditelem vcetne nahravky te schuze s tim rozhodnutim.
Kdo neveri, at tam bezi
Do jake miry z tech ukradnutych penez maji provizi, je otazka.

Kámo, výše mzdy je prachsprostý handl. Snažíš se z toho vytřískat co nejvíc, na HR je srazit to na minimum.  I kdyby sis řek třeba polovinu toho co máš vždycky to zkusí stáhnout aspoň o 10-20% dolu. Takže na otázku tak kolik byste si představoval odpovídáš moje vysněná supr mzda + 20%. Pokud se to vleze do budgetu, nabídnou ti o těch 10-20% míň.  třeba...

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #18 kdy: 21. 06. 2024, 13:17:16 »
Pohovor je psychologická hra, jak udělat z kandidáta neschopnýho, aby náhodou za svou práci nechtěl moc peněz.
Co si nevyhádáš při nástupu, težko doženeš. Od nástupní mzdy se odvíjí vývoj mzdy budoucí, korporáty navyšují rozpočty plošně a individuálně nerady něco řeší. Dát jednomu něco navíc znamená odrbat druhého. Příležitost na větší korekci máš jen při změně práce.
Růst průměrné mzdy v CZ je od 2016 asi 7% ročně, o 15% nižší nástup jsou dva roky života.
Na bonusy není nárok, vždycky se najde záminka jak je pokrátit nebo o kvartál odložit. Za 10 let u firmy přijdeš v součtu o několikery bonusy.
Hromadné propouštění bývá před výplatou bonusů. Když odejdeš sám, poslední bonusy skončí u někoho jiného, tebe už k práci motivovat nepotřebují.
Jako benefit je zajímávé to, co nejde koupit za peníze, zbytek řeší univerzální položka - plat.
Nezapomeň že HR vagina je jen parazit, co žije z peněz ušetřených na ostatních. Lovené ovci naslibuje cokoliv, pak následují výmluvy.

alex6bbc

  • *****
  • 1 616
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #19 kdy: 21. 06. 2024, 15:19:37 »
jasne ze tam jsou jasna maxima a minima.

Doba velkych dovolenych jako je leto a vanoce, to je doba ticha.

Soucasne nove projekty zacinaji jen v urcitych mesicich. Treba v unoru uz vsechny projekty, co mohly, tak zacaly. Shanet praci na Brezen je problem.

Na druhou stranu, v dobe ticha, pokud je nejaka nabidka, tak je ta firma casto zoufala. Takze to najednou penize nejsou problem a interview muze byt jen kratky pohovor, jen at proboha ten clovek do tydne nastoupi.

myslite si, ze se da zobecnit, ze lepe je hledat novou praci na podzim, ze lidi na podzim, pred vanoci, nemeni zamestnani? nebo je to jinak, nebo neni rozdil v rocnich obdobich?

dik potvrdil jsi mi moje predpoklady, ze praci zacnu hledat asi pristi leto. ted jsem letni dovcu nechtel obetovat, pristi rok to zkusim a uvidim.

chcu z moravy zkusit remote prahu nebo reich, ted se vracim k nemcine. anglicky umim.


Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #20 kdy: 21. 06. 2024, 18:34:58 »
Ahoj, stala se mi taková situace. Během výběrového řízení v korporaci, které se mi myslím povedlo jsem si řekl sumu po níž protistrana zakroutila hlavou, že uvidíme co se s tím dá dělat. Nakonec přišla nabídka o cca. 12% nižší s tím, že mají velké bonusy a benefity a když budu mít úspěchy, tak se na tu požadovanou sumu jistě brzy dostanu i v základu... Tyhle kecy zná asi každý.

Situace je pro mě perprná v tom, že na totéž oddělení na velmi podobnou pozici v posledním roce nastoupili 2 známí, kteří tu vyšší mzdu dostali (takže jsem se kalibroval podle nich). Takže fondy zjevně jsou nebo alespoň byly. Přirozeně si jako každý myslím, že nejsou o nic lepší než já  ;D Dokonce bych řekl, že moje zkušenosti a tech stack pasují na novou pozici lépe.

Učebnicový příklad jak funguje v praxi střed nabídky s poptávkou. Kdyby na té pozici nebyl nikdo, třeba ti nabídnou i o 15 % víc, v momentě, kdy už na stejné pozici jsou srovnatelní dva lidé, cena klesá. Takhle náš svět funguje. Proč by ti měli dávat víc, když tam už tobě podobné lidi mají a přidaná hodnota dalšího takového je prostě nižší a nižší.

Kdyby nechtěli riskovat, že o tebe příjdou, nebudou ti nabídku snižovat. Trváním na své ceně si nejspíš zavřeš teď dveře.

Diktovat cenu si můžeš, když si jediný kdo něco umí a zrovna to někdo potřebuje, pak ti jsou schopní klienti potvrdit jakoukoliv cenu.


Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #21 kdy: 22. 06. 2024, 09:49:42 »
Jenom pro kontext: Realita je taková, že je to nově budované oddělení, které postupně přebírá práci zahraniční pobočky.  Před rokem bylo 0 lidí, teď jich je asi 7 a v horizontu dalšího roku by chtěli mít cca. 12, což by měl být konečný stav.

Přihlédnu-li ke komentům, tak se zdá, že ze začatku se možná báli nebo to drhlo, tak platili. Teď se jim nábor asi daří, tak nemají důvod příliš tlačit na peníze.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #22 kdy: 22. 06. 2024, 10:14:54 »
Teď se jim nábor asi daří, tak nemají důvod příliš tlačit na peníze.

Těch -12% neni totál blbý, až se za 2-3 roky ekonomika vzpamatuje, srovnají ti to. Jasný, je to JEDNA roční výplata, ale teď je fakt blbá doba. Takže i kdyby sis finančně nepomohl, ale byl v dobré společnosti, vyplatí se ti to. A máš slušný důvod nedělat přesčasy ;-)

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #23 kdy: 22. 06. 2024, 12:38:41 »
Nesrovnají mu nic. Pokud si to nevyjedná teď, nikdy mít víc nebude a kdyžtak mu přidají třeba 2-3%.

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #24 kdy: 22. 06. 2024, 12:46:13 »
Teď se jim nábor asi daří, tak nemají důvod příliš tlačit na peníze.

Těch -12% neni totál blbý, až se za 2-3 roky ekonomika vzpamatuje, srovnají ti to. Jasný, je to JEDNA roční výplata, ale teď je fakt blbá doba. Takže i kdyby sis finančně nepomohl, ale byl v dobré společnosti, vyplatí se ti to. A máš slušný důvod nedělat přesčasy ;-)

Tak toto byl slusny vtip :D

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #25 kdy: 22. 06. 2024, 12:50:17 »
Pohovor je psychologická hra, jak udělat z kandidáta neschopnýho, aby náhodou za svou práci nechtěl moc peněz.
Co si nevyhádáš při nástupu, težko doženeš. Od nástupní mzdy se odvíjí vývoj mzdy budoucí, korporáty navyšují rozpočty plošně a individuálně nerady něco řeší. Dát jednomu něco navíc znamená odrbat druhého. Příležitost na větší korekci máš jen při změně práce.
Růst průměrné mzdy v CZ je od 2016 asi 7% ročně, o 15% nižší nástup jsou dva roky života.
Na bonusy není nárok, vždycky se najde záminka jak je pokrátit nebo o kvartál odložit. Za 10 let u firmy přijdeš v součtu o několikery bonusy.
Hromadné propouštění bývá před výplatou bonusů. Když odejdeš sám, poslední bonusy skončí u někoho jiného, tebe už k práci motivovat nepotřebují.
Jako benefit je zajímávé to, co nejde koupit za peníze, zbytek řeší univerzální položka - plat.
Nezapomeň že HR vagina je jen parazit, co žije z peněz ušetřených na ostatních. Lovené ovci naslibuje cokoliv, pak následují výmluvy.

Boze, to jsou blaboly :D

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #26 kdy: 23. 06. 2024, 10:39:30 »
Pohovor je psychologická hra, jak udělat z kandidáta neschopnýho, aby náhodou za svou práci nechtěl moc peněz.
Co si nevyhádáš při nástupu, težko doženeš. Od nástupní mzdy se odvíjí vývoj mzdy budoucí, korporáty navyšují rozpočty plošně a individuálně nerady něco řeší. Dát jednomu něco navíc znamená odrbat druhého. Příležitost na větší korekci máš jen při změně práce.
Růst průměrné mzdy v CZ je od 2016 asi 7% ročně, o 15% nižší nástup jsou dva roky života.
Na bonusy není nárok, vždycky se najde záminka jak je pokrátit nebo o kvartál odložit. Za 10 let u firmy přijdeš v součtu o několikery bonusy.
Hromadné propouštění bývá před výplatou bonusů. Když odejdeš sám, poslední bonusy skončí u někoho jiného, tebe už k práci motivovat nepotřebují.
Jako benefit je zajímávé to, co nejde koupit za peníze, zbytek řeší univerzální položka - plat.
Nezapomeň že HR vagina je jen parazit, co žije z peněz ušetřených na ostatních. Lovené ovci naslibuje cokoliv, pak následují výmluvy.

Boze, to jsou blaboly :D

Tak ono si stačí zajít na pohovor v ČR a Německu. Je vidět řádový rozdíl.

RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #27 kdy: 23. 06. 2024, 11:28:46 »
Nesrovnají mu nic. Pokud si to nevyjedná teď, nikdy mít víc nebude a kdyžtak mu přidají třeba 2-3%.

On tam hlavne nevydrzi dele nez rok, s takovym pristupem jaky ma.

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #28 kdy: 23. 06. 2024, 17:23:30 »
On tam hlavne nevydrzi dele nez rok, s takovym pristupem jaky ma.

Možná někdo chodí do práce na kafe, pro zábavu nebo protože nemá rodinu a kamarády, tak aby byl mezi lidmi... Já mezi ně nepatřím a chodím tam primárně pro peníze.

rmrf

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #29 kdy: 23. 06. 2024, 18:48:29 »
Já nevím, co tady pořád řešíš. Pokud jsi chtěl X, měl sis říct X+něco. To je základ smlouvání. Oni nabídou míň, než jsi chtěl a někde mezi se sejdete. Nebo taky ne. Ale jestli na tu jejich nabídku přistpupíš, si musíš stejně rozhodnout sám.