Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?

Mudvy

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #30 kdy: 10. 07. 2024, 10:38:57 »
Pokud se jedna o interni podnikove aplikace vyvinute internimi zamestnanci casto z vlastni iniciativy tak timhle tvrzenim vsechny tyhle lidi urazite. Znam spoustu pripadu kdy sikovny lidi si napsali jednoduche nastroje co jim pomahaly resit excely, email nebo praci se soubory a pod. Casem se ty aplikace rozrustaly kdyz nabiraly na popularite.

Za me tedy kritizovat jakykoliv projekt nebo technologii bez toho abych s tim mel co docineni je cista arogance a ignoranstvi.

I ty zprasene aplikace udelaji spoustu prace pokud splni ucel na ktery byly navrhnuty.


Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #31 kdy: 10. 07. 2024, 10:50:09 »
Pokud se jedna o interni podnikove aplikace vyvinute internimi zamestnanci casto z vlastni iniciativy tak timhle tvrzenim vsechny tyhle lidi urazite. Znam spoustu pripadu kdy sikovny lidi si napsali jednoduche nastroje co jim pomahaly resit excely, email nebo praci se soubory a pod. Casem se ty aplikace rozrustaly kdyz nabiraly na popularite.

Za me tedy kritizovat jakykoliv projekt nebo technologii bez toho abych s tim mel co docineni je cista arogance a ignoranstvi.

I ty zprasene aplikace udelaji spoustu prace pokud splni ucel na ktery byly navrhnuty.

Bylo to myšleno na všechny aplikace, které se časem můžou dostat do rukou jiného vývojáře, který s tím má akorát starosti to dávat do kupy. Pokud to jsou interní aplikace, tak dejme tomu. Ale neumím si představit, že jako zákazník zaplatím xxx mega za aplikaci, která nepůjde snadno udržovat, protože FE splácali backenďáci na koleni. Věřím, že ASP.NET je užitečný framework pro určitý okruh use case, ale v globálu existuje řada vhodnějších variant, jak vyvíjet webové aplikace.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #32 kdy: 10. 07. 2024, 11:05:08 »
sorry, ale vubec nevis, o cem mluvis.

Ano, nevím o čem mluvím. A proto FE v ASP.NET dělaj full-stack vývojáři bez citu nebo úplný backenďáci. Žádnýho dobrýho FE vývojáře na ASP.NET neuženeš a podle toho to taky pak vypadá. Snem každýho frontenďáka je si lokálně pouštět BE. Ideálně třeba na Macu že ano, na kterým valná většina pracuje.

No, nejdřív jsem s tebou moc nesouhlasil. Každopádně u tohoto komentu už více chápu o co ti jde. Ano, když splácají BE devs např v razor šablonách nějaký FE, kde každá šablona má 600 řádků+ a všechny styly se jedou přes !important, tak to není samozřejmě správně ... a souhlasím, že se to někde dít může.

Každopádně, pokud jsi v nějaké seriózní firmě a děláš software, který se plán v budoucnu rozšiřovat, tak se to takto na koleni podle mě dělat nebude. Alespoň u náš se to tak rozhodně nedělá a FE máme většinou v reactu a pracují na tom přímo FE devs, fullstacků u nás moc není.

.NET jako takový určitě mrtvý není, spíš naopak, komunita je dost živá, jsou furt nové releasy. ASP .NET jako takový je skvělý framework a mně osobně ještě nikdy nijak nebrzdil.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #33 kdy: 10. 07. 2024, 11:15:11 »
Jenom bych si dovolil upozornit na takovou drobnost: 75k hrubeho HPP neni zase tak odlisne od 115k IČO. Kazde ma sve vyhody i nevyhody.
HPP * 1.35 ~ IČO
A nezapomínat na benefity jako multisportka, diety na služebních cestách, míle u aerolinek, občerstvení v kanclu, teambuildingy apod... to může být klidně 10K měsíčně co nevidíte na výplatnici

tak mile ma i jako icar.

zatim u vsech chlebodarcu jsem i jako icar dostal obdobu diet, mel teambuildingy i obcerstveni v kanclu

hlavni, na co se ale zapomina pri tomto prepctu *1,35 je absence dovolene. coz dneska je prakticky jedna dvanactina fakturovane castky.

Souhlas, třeba u mýho zaměstnance fakt jedinej benefit byla asi ta multisportka a proplacené cesťáky. Ty cesťáky byla za 2 roky 3, z toho všechny nepovinné ... :D Za multisportku mám srážku ze mzdy asi 560 Kč a zbytek platí zaměstnavatel, každopádně mně osobně by se vyplatilo si v tomto bodě už fakt platit jen jednorázové vstupy...

Stravenky samozřejmě mám a přijde mi to jako joke, jsou to takové nepraktické peníze... Raději bych to dostal ve mzdě, ale chápu, že to zaměstnavatele stojí takhle méně.

No, co chci říct je, že je to hodně individuální, v mém případě jsem se rozhodl pro IČO, protože stejně dělám z Liberce, kde IT práce moc není a jsem odsouzenej dělat remote. Na ten remote ty HPP benefity jsou docela joke. Došlo mi to v momentě, kdy jsem si začal platit vlastní kancelář, vlastní nábytek, technické vybavení atd ...

Zaměstnavatel mi samozřejmě nějaké vybavení dal, ale opravdu nehodlám dělat na gauči s 14" notebookem

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #34 kdy: 10. 07. 2024, 11:18:56 »
Prvně bych ti rád doporučil - zbav se ASP.NET, je to balast největšího kalibru a udělej si čistě jen API. A začni se učit React. V ASP.NET už žádná seriózní firma seriózní projekt nedělá.

Si dnes vytvoreny ucet ktory tu prisiel akurat tak trolovat, takze drz hubu ked nemas co rozumne pridat k teme.


Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #35 kdy: 10. 07. 2024, 11:27:46 »
sorry, ale vubec nevis, o cem mluvis.

Ano, nevím o čem mluvím. A proto FE v ASP.NET dělaj full-stack vývojáři bez citu nebo úplný backenďáci. Žádnýho dobrýho FE vývojáře na ASP.NET neuženeš a podle toho to taky pak vypadá. Snem každýho frontenďáka je si lokálně pouštět BE. Ideálně třeba na Macu že ano, na kterým valná většina pracuje.

No, nejdřív jsem s tebou moc nesouhlasil. Každopádně u tohoto komentu už více chápu o co ti jde. Ano, když splácají BE devs např v razor šablonách nějaký FE, kde každá šablona má 600 řádků+ a všechny styly se jedou přes !important, tak to není samozřejmě správně ... a souhlasím, že se to někde dít může.

Každopádně, pokud jsi v nějaké seriózní firmě a děláš software, který se plán v budoucnu rozšiřovat, tak se to takto na koleni podle mě dělat nebude. Alespoň u náš se to tak rozhodně nedělá a FE máme většinou v reactu a pracují na tom přímo FE devs, fullstacků u nás moc není.

.NET jako takový určitě mrtvý není, spíš naopak, komunita je dost živá, jsou furt nové releasy. ASP .NET jako takový je skvělý framework a mně osobně ještě nikdy nijak nebrzdil.

Tak to jsi měl štěstí, že jsi narazil jen na firmy, které nemají podstavy a neškrtí rozpočty za každou cenu. Mluvil jsem čistě o ASP.NET. Za 10 let budou všichni, kdo dnes začali vyvíjet v ASP.NET, litovat a budou to psát celý znovu. Dělat .NET vývojáře a zahrabat se v jednom frameworku mi přijde neskutečná škoda.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #36 kdy: 10. 07. 2024, 11:31:13 »
Ahoj, pročítal jsem zrovna root a napadlo mě znovu otevřít toto téma. V podstatě, tvoje zpráva byla naprosto výstižná. Musel jsem prostě obepsat firmy, projít si pohovory a vybrat si mezi nabídkama. Zadarmo to nebylo, pohovorů bylo několik, v různých firmách. Paradoxně mě přijali tam, kde mi přišlo, že jsem měl nejmejší šanci na úspěch. Kdežto tam, že mi přišlo, že bych se hned uchytil mi řekli, že nejsem dost seniorní.

Každopádně, původně jsem tady na rootu začal brečet, že mám málo, kvůli tomu, že mi šéf nabídl 30k hrubého. Ukecal jsem ho na 38k hrubého (+ asi 2k stravenky) a po pár měsících jsem to vzdal, protože jsem dělal nesmyslně moc práce za málo peněz a přitom jsem necítil žádnou značnou přidanou hodnotu mé práce.

Job, kterým jsem to vyřešil, mi hodil 70k hrubého, po půl roce mi přidali na 75k, pak najednou utlumili hiring i navyšování mezd. Jde o ecommerce, takže přidaná hodnota taky za mě nic extra, ale určitě jsem udělal dobře, že jsem do toho šel.

No a ted mě čeká poslední měsíc v této práci a přecházím na IČO, mám pomáhat jednomu startupu za 115k měsíčně.

Tento vývoj jsem určitě nečekal, když jsem tento příspěvek původně psal ... Měl jsem naprosto uměle nastavené nějaké své hranice a ambice, což byla obrovská chyba. Jsem rád, že mi to došlo a usilovně pracuju na tom, abych nebyl lopata...

Ahoj, je super, že jsi sem dal po ~2 letech informaci, jak to dopadlo. A ten postup je dost inspirativní. Před tím jsi váhal, jestli je 30k v poho a teď už pojedeš za 115 - moc pěkné.

Sám na takový vývoj taky čekám. Resp. jsem v té fázi, kdy dělám pro jednu firmu za mrzké peníze a dokud v ní budu, nezmění se to. Ale je to poměrně unikátní pozice svou náplní a tak toho prozatím využívám s tím, že ty zkušenosti zužitkuju následně jinde.

Mohl bys rozvést, jak náročné bylo sehnat tvou aktuální pozici? Tj. z kolika pohovorů vzešla, jak jsi ji našel, atd.? Díky :)

Čau, v podstatě to bylo takto.

V prvním jobu mě nasralo, že mě nabídli málo, tak jsem zkusil pohovory asi u 5 firem z toho ani u jedné to nevyšlo (tím mám na mysli, že jsem skutečně absolvoval třeba několik kol. Ne, že jsem jen poslal životopis). Důvod proč mě odmítli byl většinou stejný, na ničem jsem nevyhořel, jen prý nejsem dost seniorní (to mi často řekli i bez technického kola).

Ego mi z toho docela kleslo, takže jsem si říkal, že na to kašlu a zkusím to za tu malou mzdu ve svém tehdejším zaměstnání. To jsem nedával, tak jsem rozjel znovu další pohovory. Tentokrát mi ale už jebnulo a podal jsem výpověď dřív než jsem vůbec něco našel, protože jsem si chtěl dokázat, že tentokrát to myslím fakt vážně.

Opět jsem zkusil nějaké pohovory, tentokrát jsem ale byl o dost efektivnější. Přestal jsem říkat, co neumím a hodně se zaměřoval na to, s čím jsem přišel do styku a co se třeba rád doučím. To jak v životopise, tak v motivačním dopisu, tak na pohovorech. Byl jsem i mnohem vybíravejší, co se týče firem, kam jsem se hlásil. Už jsem se nezkoušel hlásit na žádné senior pozice, ale opravdu jen tam, kde jsem věděl, že berou i mediory, tj. do firem, kde jim nevadí, že ještě třeba nebudu 100% samostatný.

Nakonec jsem byl přijat do e-commerce společnosti, co zrovna nabírala ve velkém. Ten hlavní rozdíl oproti ostatním pohovorům bylo, že mi dali domácí úkol, tj. soudili moje schopnosti podle mého výstupu a ne podle jejich subjektivních dojmů ...

No a firma, kam teď přecházím mě nabrala na základě asi 2 pohovorů, kdy jeden byl spíš taková seznamovačka a druhý bylo technické kolo, kde jsem live něco musel dodělat kód, co pro mě připravili. Po tom, co mě přijali, jsem se zeptal, co je k tomu přimělo a v podstatě prý to, že se mnou byli spokojení technicky, ale hlavně to, že jsem nebyl kok*t...

Co tím myslím je, že konkurenci jsem údajně překonal pouze tím, že jsem o firmě něco málo věděl, ptal jsem se na otázky a snažil si udělat obrázek o tom, co dělají. Měli možnost se mnou probrat, co dělají a vést normální koverzaci. Z jejich zkušenosti je to prý výjimka ... :D

Pokud bych to měl celé shrnout, tak, vyšperkuj si totálně linked in, CV, piš motivační dopisy, pokud to chtějí (spousta lidí ti řekne, že to je píčovina... nemají pravdu...). Udělej si obrázek o tom, co firma dělá a zamysli se, jak bys na ně mohl zapůsobit. Nehlaš se na moc míst zároveň a snaž se ať každý pokus vede k pohovoru.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #37 kdy: 10. 07. 2024, 11:40:41 »
litovat a budou to psát celý znovu.

Celý trh se softwarem funguje tak, že se stejné věci pořád přepisují dokola.
Kdyby automobilka dodala rodině auto na celý život, neměli by prodeje.
Software má taky určitou morální životnost a programátor je trochu dělník z montovny, který napráská software na osm až deset let. Pak to stejně bude zralý na přepsání. Firma se mezi tím změní, což ospravedlní náklady na přepsání.

Kolikrát více či méně přepsali Widle?
W3.11, W95, W98, WMilE/W2000, WXP, WVista, W7, W8, W10 (4 zásadní vydání), W11, W12...
Prostě se to přepisuje dokola, sice ne celé, ale zásadní kusy ano, aby se to prodávalo.
« Poslední změna: 10. 07. 2024, 11:42:38 od CPU »

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #38 kdy: 10. 07. 2024, 11:50:46 »
Ahoj, pročítal jsem zrovna root a napadlo mě znovu otevřít toto téma. V podstatě, tvoje zpráva byla naprosto výstižná. Musel jsem prostě obepsat firmy, projít si pohovory a vybrat si mezi nabídkama. Zadarmo to nebylo, pohovorů bylo několik, v různých firmách. Paradoxně mě přijali tam, kde mi přišlo, že jsem měl nejmejší šanci na úspěch. Kdežto tam, že mi přišlo, že bych se hned uchytil mi řekli, že nejsem dost seniorní.

Každopádně, původně jsem tady na rootu začal brečet, že mám málo, kvůli tomu, že mi šéf nabídl 30k hrubého. Ukecal jsem ho na 38k hrubého (+ asi 2k stravenky) a po pár měsících jsem to vzdal, protože jsem dělal nesmyslně moc práce za málo peněz a přitom jsem necítil žádnou značnou přidanou hodnotu mé práce.

Job, kterým jsem to vyřešil, mi hodil 70k hrubého, po půl roce mi přidali na 75k, pak najednou utlumili hiring i navyšování mezd. Jde o ecommerce, takže přidaná hodnota taky za mě nic extra, ale určitě jsem udělal dobře, že jsem do toho šel.

No a ted mě čeká poslední měsíc v této práci a přecházím na IČO, mám pomáhat jednomu startupu za 115k měsíčně.

Tento vývoj jsem určitě nečekal, když jsem tento příspěvek původně psal ... Měl jsem naprosto uměle nastavené nějaké své hranice a ambice, což byla obrovská chyba. Jsem rád, že mi to došlo a usilovně pracuju na tom, abych nebyl lopata...

Ahoj, je super, že jsi sem dal po ~2 letech informaci, jak to dopadlo. A ten postup je dost inspirativní. Před tím jsi váhal, jestli je 30k v poho a teď už pojedeš za 115 - moc pěkné.

Sám na takový vývoj taky čekám. Resp. jsem v té fázi, kdy dělám pro jednu firmu za mrzké peníze a dokud v ní budu, nezmění se to. Ale je to poměrně unikátní pozice svou náplní a tak toho prozatím využívám s tím, že ty zkušenosti zužitkuju následně jinde.

Mohl bys rozvést, jak náročné bylo sehnat tvou aktuální pozici? Tj. z kolika pohovorů vzešla, jak jsi ji našel, atd.? Díky :)

Čau, v podstatě to bylo takto.

V prvním jobu mě nasralo, že mě nabídli málo, tak jsem zkusil pohovory asi u 5 firem z toho ani u jedné to nevyšlo (tím mám na mysli, že jsem skutečně absolvoval třeba několik kol. Ne, že jsem jen poslal životopis). Důvod proč mě odmítli byl většinou stejný, na ničem jsem nevyhořel, jen prý nejsem dost seniorní (to mi často řekli i bez technického kola).

Ego mi z toho docela kleslo, takže jsem si říkal, že na to kašlu a zkusím to za tu malou mzdu ve svém tehdejším zaměstnání. To jsem nedával, tak jsem rozjel znovu další pohovory. Tentokrát mi ale už jebnulo a podal jsem výpověď dřív než jsem vůbec něco našel, protože jsem si chtěl dokázat, že tentokrát to myslím fakt vážně.

Opět jsem zkusil nějaké pohovory, tentokrát jsem ale byl o dost efektivnější. Přestal jsem říkat, co neumím a hodně se zaměřoval na to, s čím jsem přišel do styku a co se třeba rád doučím. To jak v životopise, tak v motivačním dopisu, tak na pohovorech. Byl jsem i mnohem vybíravejší, co se týče firem, kam jsem se hlásil. Už jsem se nezkoušel hlásit na žádné senior pozice, ale opravdu jen tam, kde jsem věděl, že berou i mediory, tj. do firem, kde jim nevadí, že ještě třeba nebudu 100% samostatný.

Nakonec jsem byl přijat do e-commerce společnosti, co zrovna nabírala ve velkém. Ten hlavní rozdíl oproti ostatním pohovorům bylo, že mi dali domácí úkol, tj. soudili moje schopnosti podle mého výstupu a ne podle jejich subjektivních dojmů ...

No a firma, kam teď přecházím mě nabrala na základě asi 2 pohovorů, kdy jeden byl spíš taková seznamovačka a druhý bylo technické kolo, kde jsem live něco musel dodělat kód, co pro mě připravili. Po tom, co mě přijali, jsem se zeptal, co je k tomu přimělo a v podstatě prý to, že se mnou byli spokojení technicky, ale hlavně to, že jsem nebyl kok*t...

Co tím myslím je, že konkurenci jsem údajně překonal pouze tím, že jsem o firmě něco málo věděl, ptal jsem se na otázky a snažil si udělat obrázek o tom, co dělají. Měli možnost se mnou probrat, co dělají a vést normální koverzaci. Z jejich zkušenosti je to prý výjimka ... :D

Pokud bych to měl celé shrnout, tak, vyšperkuj si totálně linked in, CV, piš motivační dopisy, pokud to chtějí (spousta lidí ti řekne, že to je píčovina... nemají pravdu...). Udělej si obrázek o tom, co firma dělá a zamysli se, jak bys na ně mohl zapůsobit. Nehlaš se na moc míst zároveň a snaž se ať každý pokus vede k pohovoru.

Ještě dodám, že dohromady jsem měl takhle za ty 2 roky pohovory u cca 10 různých firem. Cca z půlky jsem byl úspěšný (protože ty pokusy před 2 rokama byly skoro ze 100% neúspěšné). Ale nějaké firmy jsem odmítl a nebo tam byl nějaké zádrhel, takže řekněme, že z cca těch 10 firem mi to jen u 2 vyšlo :)

Úspěšnost vůbec sehnat pohovor jsem měl asi tak poloviční, ale kdyby můj cíl byl jen získat pohovor a nesnažil bych se dostat, kam nemám, nebyl by podle mě problém být ze ~100% úspěšný.

Největší překážka asi byla remote... Pokud nebudeš mít remote jako podmínku, tak si myslím, že to shánění bude o dost jednodušší.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #39 kdy: 10. 07. 2024, 11:52:04 »
litovat a budou to psát celý znovu.

Celý trh se softwarem funguje tak, že se stejné věci pořád přepisují dokola.
Kdyby automobilka dodala rodině auto na celý život, neměli by prodeje.
Software má taky určitou morální životnost a programátor je trochu dělník z montovny, který napráská software na osm až deset let. Pak to stejně bude zralý na přepsání. Firma se mezi tím změní, což ospravedlní náklady na přepsání.

Kolikrát více či méně přepsali Widle?
W3.11, W95, W98, WMilE/W2000, WXP, WVista, W7, W8, W10 (4 zásadní vydání), W11, W12...
Prostě se to přepisuje dokola, sice ne celé, ale zásadní kusy ano, aby se to prodávalo.

Auto a software je trochu něco jiného. Auto je spotřební zboží a dřív nebo později se něco rozbije jen tím, že to používáš. Software trpí tím, že se víc zaměřuje na to, aby se to udělalo rychle a za málo peněz, než na to, aby to vydrželo ne 5, ale 10 let. Ve firmách, kam ti přijde na pohovor senior, zkrátka chce vědět, jestli bude jen vyvíjet nebo jestli bude 70% času přemýšlet, jak to původní autor myslel a proč to nevymyslel jednoduše. A pokud děláš aplikaci, na které jede 20 velkých firem, tak si nemůžeš jim dovolit říct, že do 10 let budou muset přejít na něco jiného. Každá firma se vyvíjí jiným způsobem a některé firmy dodnes používají zkostnatělý SW z minulého tisíciletí.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #40 kdy: 10. 07. 2024, 11:56:29 »
to jsou strasny moudra. trosku jako z tech indickych videi na ig , kde chudaci, co v zivote nevideli pocitac, jsou nuceni papouskovat, co za zkratku je ocr a kdo vymyslel myš.

muzu se zeptat, kolik aplikaci jsi vyvinul (nebo se na jejim vyvoji podilel) - pokud mozno slozitejsi, nez hello world?

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #41 kdy: 10. 07. 2024, 12:01:30 »

Mlátíš prázdnou slámu, realitu SW znám velmi dobře.

A vyrobit auto, které vydrží padesát let, není žádný velký kumšt, v Rusku jezdí hromady Žigulíků/Lad z roku 1970 a ještě dlouho jezdit budou - a přepraví tě z bodu A do bodu B se spolehlivostí 6-8 let starého moderního auta.
Vyrobit auto, které se za pět let začne drbat, je kumšt mnohem větší.

Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #42 kdy: 10. 07. 2024, 12:10:28 »

Mlátíš prázdnou slámu, realitu SW znám velmi dobře.

A vyrobit auto, které vydrží padesát let, není žádný velký kumšt, v Rusku jezdí hromady Žigulíků/Lad z roku 1970 a ještě dlouho jezdit budou - a přepraví tě z bodu A do bodu B se spolehlivostí 6-8 let starého moderního auta.
Vyrobit auto, které se za pět let začne drbat, je kumšt mnohem větší.

Auto ti bude jezdit tak dlouho, dokud mu budeš měnit všechno, co se časem rozdrbe, a dokud na to seženeš díly. Ale to, že se něco rozdrbe, je jistota u nových aut i u žigulíků.


Re:Jaké je rozumné platové ohodnocení .NET vývojáře?
« Odpověď #44 kdy: 10. 07. 2024, 16:30:54 »
HPP * 1.35 ~ IČO
chci říct je, že je to hodně individuální,
Tesat do kamene. Jsou veci, ktere nejdou uplne presne spocitat a vyvazujou to na jednu ci druhou stranu.

- je to realny "ičo" nebo "švarc", to dela hodne (viz treba jak je realne resena dovolena protoze tech 5 tydnu to je realne 10%)
- cestaky co tu nekdo rikal se stejne zpravidla fakturuji
- hypoteka... na zivnost ziskas tezko
- "jistota", "odpovednost" atd.

Nekdo rika 1,35 ale kdyz ma clovek teple a klidne korporatni misto tak to bude spis 1,5 a vic, aby to za to stalo.

EDIT: na ičo mas jeste znacnou pravni nejistotu. viz nedavne doby kdy ičo s pausalnim vydajem nemel moznost slevy na děti.
« Poslední změna: 10. 07. 2024, 16:32:57 od to_je_jedno »
Děkuji za možnost editace příspěvku.