T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod

j AM

T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« kdy: 16. 09. 2024, 15:56:45 »
Casto je tu zmineno ze nekdo ma modem od TM prepnuty do bridge. Jak presne to funguje?
Pote co pozadam to nejak prepnou a nebo jenom odblokuji nastaveni v modemu a ja to muzu prepnout?

Nebo to udelaji vzdalene a ja to pak musim na me strane prekonfigurovat?


Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2024, 18:22:08 »
Podle mne to není modem, ale ONT+router+WiFi. To zařízení nemám, ale podle T-mobilu vám technik při instalaci Internetu přes optiku na vaší žádost přepne zařízení do bridge módu a bude se to celé chovat jako ONT převodník. Vy do toho nebudete mít přístup.
Pokud to zařízení už máte, tak nevím, jak to je, nezjišťoval jsem to. Pravděpodobně na přepnutí bude nutné zavolat technika.

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2024, 19:26:01 »
Zavolejte na infolinku, vyzadejte si prepnuti do rezimu bridge a udaje pro PPPoE (jmeno a heslo). Po prepnuti si budete muset PPPoE vytocit sami. VLAN tagging se tam tusim nepouziva.

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #3 kdy: 17. 09. 2024, 14:21:10 »
Slovensky Telekom -> nie je potrebna navsteva technika. Staci zavolat na zakaznicku linku a poziadat o prepnutie do bridge modu ... Prepnutie sa zrealizuje pri dalsom stahovani konfiguracie, alebo po stanovenom case (povedia na zakaznickej linke) treba ONT restartovat ... od momentu, kedy zbehne konfiguracia, sa ONT tvari ako cisty prevodnik medzi GPON a Ethernetom. Nema IP, wifi je vypnute, tak isto administrativne rozhranie. Vsetko co pride na wan port je preposlane do GPON siete ... aby internet fungoval, tak treba Eth1 port na ONT zapojit do WAN portu na routeri. Na nom nastavit typ pripojenia pppoe a automaticke vytacanie. V zmluve je uvedene meno a heslo, alebo si treba o neho poziadat na zakaznickej linke.

Ja mam linku od 2011 prepnutu do bridge modu. Aj ked mi vymienali ONT, tak mi bridge ostal. Router mam MikroTik a z neho vytacam PPPoE. Tym padom mam rovno WAN linku ukoncenu tam a to vratane IP, co mam priradenu.

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 07:30:07 »
Zavolejte na infolinku, vyzadejte si prepnuti do rezimu bridge a udaje pro PPPoE (jmeno a heslo). Po prepnuti si budete muset PPPoE vytocit sami. VLAN tagging se tam tusim nepouziva.

Jen doplním, že po přepnutí do bridge se již neplatí za pronájem zařízení.
« Poslední změna: Dnes v 07:35:52 od petr mull »


Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 10:16:15 »
Jen doplním, že po přepnutí do bridge se již neplatí za pronájem zařízení.

Ano, potvrdzujem. V pripade nizsich rychlosti, kde sa plati za ONT, sa plati len ak je vo WiFi rezime. V rezime bridge sa za zariadenie neplati ... ja mam uz dlhsie program, kde je zariadenie gratis aj vo WiFi rezime, takze som na to zabudol.

JZK

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 10:38:55 »
Řešil jsem to u sebe nedávno, takže jak to fungovalo:
1) Sagemcom vám do bridge mode nepřepnou, to dělají jen s modemem Huawei. Takže jestli máte  doma Sagemcom, sbalte ho, odneste na prodejnu a řekněte že chcete výměnu za Huawei. Budou se divit a bránit ale udělají to.
2) Až doma zapojíte Huawei, tak zavolejte na infolinku, že chcete modem přepnout do bridge modu. Slečna nejspíš nebude mít tušení o čem mluvíte ale to nevadí, řekněte jí ať to předá technikům. Ti se vám pak ozvou, domluví s vámi termín přepnutí do bridge (u mě se chtěli jen domluvit abych jim potvrdil že to vše funguje) a pošlou vám jméno a heslo na PPPoE co si musíte pak zadat do svého routeru a je to (na prodejně o přepnutí do bridge modu také nemluvte, ti také nemají tušení).
3) pokud vám budou optiku teprve připojovat, tak si to zkuste domluvit předema třeba vám přinesou rovnou již připravený huawei, protože jinak vám technik přinese standardně Sagemcom, co cpou všem jako default a budete muset absolvovat 1&2
4) jak tu někdo již zmínil přede mnou, za modem přepnutý do bridge se neplatí nájem.

Potvrzuji že i přes ten Huawei mi jede optika na ten deklarovaný 1Gbps

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #7 kdy: Dnes v 11:04:19 »
Sagemcom vám do bridge mode nepřepnou

Ja mam doma Sagemcom 5670 a mam ho v bridge mode ... povodne som mal Huawei HG8245H, ktory sa dal povesit na stenu. Trvali na tom, ze mi ho nemozu nechat. Udajne by to nezvladlo 500/160 profil, ktory mam aktualne zaplateny :D

Mne to pride, ze dost zalezi na tom na koho clovek narazi na predajni / zakaznickej linke ... za mna by som mal radsej Huawei, ktory bol donedavna poveseny hned vedla mojho mikrotika na stene ... ten priblbly sagecom nema moznost povesit na stenu + nemoze byt ani polozeny na boku (napr v policke).

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #8 kdy: Dnes v 15:41:41 »
Zdravím,
mám ve škole Sagemcom 5670 se službou T FIBER, OPTIN0050..... rychlost 1000/1000
přepnuli to do bridge na dálku, ale je tam problém, že ne každý router zvládne přepočítat to PPPoE při 1G.
Ten Sagemcom ano. Ani https://mikrotik.com/product/RB1100AHx2 to nezvládne, i když normálně 1G přenese.