Co si myslite o online IT kurzech?

Pythongeek

Co si myslite o online IT kurzech?
« kdy: 14. 11. 2013, 22:07:23 »
Dobrý den,

vicemene nadpis mluvi za vse. Zrovna ted delam jeden kurz(edX), jelikoz se u toto problematiku taky zajimam a prijde mne docela narocny, vyklad je velmi srozumitelny a pomerne do hloubky, nejedna se sice o courseru, ta mne prijde vice pro masy a kurzy jsou hodne jednoduche. A tak me zajima Vas nazor, na ruzne kurzy, kde se vyucuje Computer Science ci pribuzne vedy, at se jedna o courseru nebo nejake placene? Jak byste hodnotili jako zamestnavatel cloveka, ktery treba ma vzdelani jineho smeru, ale je fanouskem programovani a ma par kurzu na CV? Brali byste ho do projektu? Dekuji za Vase nazory :)


lobo

Re:Co si myslite o online IT kurzech?
« Odpověď #1 kdy: 15. 11. 2013, 01:25:02 »
snaha sa ceni, dolezite su vysledky  :P

lelio

Re:Co si myslite o online IT kurzech?
« Odpověď #2 kdy: 15. 11. 2013, 01:38:49 »
Ahoj, samoštúdiom CS kurzami sa zaoberal aj tento thread nedávno tuto na roote. Môže Ti byť dávam na ňho link, i keď tam nie je rozoberaný vplyv na zamestnávateľa:
http://forum.root.cz/index.php?topic=7708.msg75579#msg75579

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co si myslite o online IT kurzech?
« Odpověď #3 kdy: 15. 11. 2013, 10:36:54 »
Kurzy jsou fajn věc, ale existuje jich tolik, že bych si stejně u přijímacího pohovoru a ve zkušebce musel ověřit znalosti - totéž samozřejmě platí i o lidech s titulem z VŠ nebo s praxí. Mnohem víc záleží na ochotě se učit a rozvíjet se než na dosaženém vzdělání - proto bych se nebál k online kurzům přihlédnout (v pozitivním slova smyslu). Samozřejmě nedoporučuju se s tím u přijímacího pohovoru nějak ohánět nebo ze sebe dělat machra s tím, že máš kurz.

Kolemjdoucí

Re:Co si myslite o online IT kurzech?
« Odpověď #4 kdy: 15. 11. 2013, 11:54:51 »
Online kurzy nemám v lásce kvůli rozbředlosti a dávám přednost knihám/PDF.
Sbírka mastných papírů zaměstnavatele obvykle moc nezajímá, důležité jsou praktické znalosti a dovednosti. Výjimkou jsou renomované certifikáty jako třeba Cisco, Microsoft, ale jen na specifických pozicích.


Pavouk106

  • *****
  • 2 399
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Co si myslite o online IT kurzech?
« Odpověď #5 kdy: 15. 11. 2013, 12:18:38 »
Důležité obvykle pro přijetí je splnění papírových předpokladů. Pravděpodobně až ve zkušebce se zjišťuje, jestli uchazeč, který splnil papírové předpoklady, vůbec něco umí... (osobní zkušenost, nemám SŠ technického zaměření, ani VŠ jakéhokoliv zaměření - což budí otázku, proč VŠ >jakéhokoliv< zaměření a ne přímo technickou? Jsou absolventi třeba právnické VŠ vhodnějším kandidátem než SŠ samouk? Ano, pro personalisty ano...)

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co si myslite o online IT kurzech?
« Odpověď #6 kdy: 15. 11. 2013, 12:26:20 »
Personalisti, headhunteři, personální agentury ... takovým je zpravidla lepší se vyhnout. V ManPoweru (což je největší světová personálka, obecně dobře hodnocená), kde mi nabízeli pozici Java developera, se mě ptali, jestli umím v Javě nejen programovat, ale i skriptovat - baba se samozřejmě ptala na JavaScript. Na moji otázku jestli by bylo v dané firmě možné si brát alespoň dovolenou/náhradní či neplacené volno na zkoušky ve škole (což není samozřejmost) mi odpověděla, že je tam pružná pracovní doba a když si dám zkoušky před 9. nebo po 15. hodině, tak není problém.

U takových pohovorů nepomůže nic, ani VŠ, ani online kurzy - tam projde každý, kdo tý krávě nedá v nasranosti po tlamě.

j

Re:Co si myslite o online IT kurzech?
« Odpověď #7 kdy: 15. 11. 2013, 13:42:37 »
Online kurzy nemám v lásce kvůli rozbředlosti a dávám přednost knihám/PDF.
Sbírka mastných papírů zaměstnavatele obvykle moc nezajímá, důležité jsou praktické znalosti a dovednosti. Výjimkou jsou renomované certifikáty jako třeba Cisco, Microsoft, ale jen na specifických pozicích.

Ani ty certifikaty ti nijak zvlast nepomuzou ... kazdyho normalniho zamestnavatele zajima, jestli neco umis, ne jestli na to mas papir, navic ty certifikace stejne plati po nejakou omezenou dobu ... musel bys to delat porad dokola ...

2Pavouk106: Ani to nemusi hrat roli, papirove predpoklady maji za ukol odradit noumy. Ale celkem bezne se stava, ze se prihlasi nekdo, kdo je sice nesplnuje, ale umi, co je treba => neni problem. Nemluve o tom, zenejake specificke pozadavky na absolvovana skoleni = vyradit hromady potencielne velmi prinosnych lidi jen proto, ze nemaji nejaky papir.

2eMko: jj, hr poslat do ...