Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack

Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Odpověď #30 kdy: Dnes v 12:58:24 »
U kabelovky Vodafone se za těch 175,45 Kč s DPH jedná o veřejnou pevnou IPv4 pro home usery (firmy a podnikatelé ji mají automaticky v ceně služby). Dynamická veřejná IPv4 je naopak zdarma, stačí si ji nechat na zákaznické lince přepnout místo defaultní IPv6. Což je dost rozdíl oproti jiným ISP, kde se platí i za tu dynamickou veřejnou IPv4 (PODA, Nej.cz a další), případně ji nemají vůbec (T-Mobile v kabelové síti Vodafone) a pevnou obvykle nabízí za příplatek jenom firmám.
« Poslední změna: Dnes v 13:00:55 od LukePole »


Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Odpověď #31 kdy: Dnes v 13:02:38 »

Coz je ale spis zasluha/dedictvi UPC, ze strany VF je zatim videt jen tlak na ruseni stavajicich verejnych adres...

Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Odpověď #32 kdy: Dnes v 13:18:37 »
Ruší se IPv4 nad jednu, kterou home user zatím v pohodě dostane. Kdysi byly časy, že home user mohl mít klidně i 3 a firmy dokonce až 10. Ale taky těch přípojek bylo o poznání méně. Takže buďme rádi, že to jde aspoň tak jak to je :-)

jjrsk

  • ****
  • 480
    • Zobrazit profil
Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Odpověď #33 kdy: Dnes v 16:54:41 »
Hele, soudruzi z vodafounu mi (firme) tvrdili, ze tech IPv6 maji malo, a ze mi vic nez 2x /64 nedaji (a i kolem toho sehrali obrovsky divadlo). Byli pochopitelne poslani kam nalezi a pravdepodobnost ze dotcenemu zakaznikovi budou kdykoli v budoucnu cokoli dodavat klesla na exaktni nulu.



Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Odpověď #34 kdy: Dnes v 22:28:08 »
Hele, soudruzi z vodafounu mi (firme) tvrdili, ze tech IPv6 maji malo, a ze mi vic nez 2x /64 nedaji (a i kolem toho sehrali obrovsky divadlo). Byli pochopitelne poslani kam nalezi a pravdepodobnost ze dotcenemu zakaznikovi budou kdykoli v budoucnu cokoli dodavat klesla na exaktni nulu.

Tam zrejme nevi leva ruka co dela prava, me nabidli, ze muzu mit vice /56 rozsahu, ale ceni si jeden /56 rozsah na stejnou cenu jako IPv4 adresu, cili nejakych tech 180Kc nebo tak nejak.