Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory

Longin

  • ***
  • 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ahoj

přenechám tuhle funkční a otestovanou retro audio sestavu

2-pásmové reproduktory YAMAHA NS-G3 (70 W / 4 Ohm  / https://hifi-wiki.com/index.php/Yamaha_NS-G_3 )
Cena 1500 Kč

zesilovač Siemens RV 152 (2x40W, 8-16ohmů) plus jack kabel
Cena 500 Kč

Osobně Brno eventuálně časem Zásilkovna


Longin

  • ***
  • 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2024, 14:23:14 »
PIC

alex6bbc

  • *****
  • 1 632
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Odpověď #2 kdy: 20. 09. 2024, 15:07:05 »
bral bych, ale kdyz jsem si minule koupil takovou sadu tak me s tim zena vyhnala a musel jsem to prodat.

Re:Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2024, 17:53:50 »
Něco hodně podobného mám doma v podobě beden Orion tuším že HS 280 a podomácku dělaného zesilovače. Tohle by se mi určitě hodilo taky, ale do Brna to mám daleko.
Cena je za komplet 2k + doprava, chápu to správně?

Longin

  • ***
  • 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Odpověď #4 kdy: 20. 09. 2024, 18:08:41 »
jj nebo zvlášť
akorát na samotné repráky mám už nějaké zájemce, dávám tomu ještě týden, pokud se neozve někdo z Brna.


Longin

  • ***
  • 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Odpověď #5 kdy: 04. 10. 2024, 17:32:26 »
stále aktuální  ;)
cena za komplet sestavu 1500 Kč

Dobré je, že je ten zesilovač izolační třídy II, tedy nehrozí rušení od zemní smyčky a lze rovnou připojit audio výstupy PC. Dnes je skoro vše třídy I (tj. se zemnicím vodičem), protože je to levnější vyrobit bezpečné, často vidím i bedničky k PC třídy I bez symetrických vstupů. Pak se lidi diví, že po připojení do PC audio jacků slyší detaily práce svého PC a nadávají na nekvalitní interní zvukovku.

alex6bbc

  • *****
  • 1 632
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobré je, že je ten zesilovač izolační třídy II, tedy nehrozí rušení od zemní smyčky a lze rovnou připojit audio výstupy PC. Dnes je skoro vše třídy I (tj. se zemnicím vodičem), protože je to levnější vyrobit bezpečné, často vidím i bedničky k PC třídy I bez symetrických vstupů. Pak se lidi diví, že po připojení do PC audio jacků slyší detaily práce svého PC a nadávají na nekvalitní interní zvukovku.

audio je asi nejsilenejsi technicko-magicky obor dneska. audiofilove se zlatymi kabely posvecenymi ve vatikanu, ja miluju vinyly a stejne na nich mam low-fi black metal a noise core. poznat odbornika od vyznavace digitalnich kabelu je dneska sichta.

Jistě, kolem audia je mraky voodoo, ale na to se chytají lidi bez technických znalostí. Zemní smyčky jsou problém všech uzemněných zdrojů signálu a u zdrojů, ve kterých uvnitř tečou velké proudy (tedy PC či notebooky), často způsobují zcela reálně slyšitelné rušení. Jednoduchá fyzika Kirchhoffových zákonů.