Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?

Kolakao

O náplň práce teď vůbec nejde. Byl to hrubý shit i v pohodě projekty.

Ale...

Přijdeš o chvíli pozdě a musíš "bejt potrestanej". Někde kupuješ snídaní, někde sypeš cash do prasátka, někde z tebe udělaj akorát debila. Cítím se u toho jak 5 leté díte. Někdy je prostě zácpa nebo se stane něco neočekávanýho. Proč ty český debilové pořád lpěj tak na tom, aby tam ty lidi seděli? Však co kdo udělal, je viditelný v repository.

Pracovní "vtípky". Takovej ten extrémně trapnej humor o práci, kterýmu se všichni musej smát. Příklad:
"Dáš mi odhad na ten malej bugfix?"
"Trochu jsem se v tom už hrabal, tak 4?"
"4 minuty? To beru! HAHAHAHA"

Debilové, co všechny mimopracovní činnost dělaj fakt děsně rychle, aby bylo znát, jak jsou to hardcore workeři. Oběd sežerou za 5 minut, na hajzl doslova běhaj atd.

No a pak jsou tyhle exoti na poradu a seděj tam 4 hodiny...

Už je mi z toho na blití.


asdf111

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #1 kdy: 11. 02. 2018, 23:35:55 »
neviem v akych firmach si sa pohyboval ty, ale moje zatial vsetky skusenosti nemali problem s nastupom od 7 do 9 a obed nejakym sposobom nemerali nikdy. samozrejme je stale mat veci pod kontrolou, ked to v praci hori a je clovek hodinu a pol na obede, tak to asi nesvedci o velkej oddanosti toho cloveka :)

klokan

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #2 kdy: 11. 02. 2018, 23:45:14 »
To není specielně "česká" pracovní kultura, to je tzv. "moderní" pracovní kultura, kde zaměstnanec musí pro firmu žít a přímo dýchat, denně pracovat přes čas, v noci snít o tom, jak nějaký stupidní a nudný projekt zvládne rychleji a s větším nasazením, než kdokoli jiný na světě, ale nic nechtít, nic od zaměstnavatele neočekávat a hlavně proboha ne plat vyšší, než minimální. Je to celosvětový fenomén, což neznamená, že to je nevyhnutelné.

Samozřejmě pokud v tom člověk jednou je, není jiného východiska, než výpověď. Ale jako příklad můžu uvést dvě osobní zkušenosti. Při první z nich mě kontaktoval jistý headhunter, že prý jistá firma má zájem právě o mně. Líčil mi "dynamický" tým s úúúúúžasnými vyhlídkami "do budoucna". Když jsem se zeptal, co konkrétně požadují a co nabízejí, dostalo se mi odpovědi, že prý hledají jenom "vyjímečné" kandidáty. Tak jsem se obratem zeptal, co z nich dělá tak vyjímečného zaměstnavatele. Tímto náš rozhovor skončil.

Když se mi asi dva roky na to ozval jiný recruiter, který sám působil mnohem serióznějším dojmem a totéž platilo i o jeho klientovi, měl jsem zájem ale trval jsem na tom, že kromě pohovorů si chci taky neformálně popovídat s některým z mých připadných peerů v té firmě, který sám není vedoucím ani zakladatelem. Šéf s tím souhlasil, jednoho z nich mi představil a nechal nás asi hodinu se bavit sami v uzavřené místnosti, bez přítomnosti žádné další osoby. Dozvěděl jsem se tak, jaká je ve firmě doopravdy atmosféra, a nakonec jsem to místo přijal. Jsem tu dodnes a jsem tu spokojený.

dev

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #3 kdy: 11. 02. 2018, 23:51:31 »
Na vývoj se fakt do práce chodit nemusí. Takže až ti příště nabídnou max jeden den v týdnu, tak víš, že tam jsou stejní dementi jako minule. Prostě chtěj plný HO, když budeš mít chuť a když ne, můžeš tam chodit.

Odradíš tím schůzovací blbečky a takové ty, kteří "dělají spolu". Vývoj není týmová práce. Takový to, že tě někdo ruší přes den třeba desekrát? Tak to možná u dementů, takhle se nepracuje.

L

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #4 kdy: 12. 02. 2018, 00:11:09 »
O náplň práce teď vůbec nejde. Byl to hrubý shit i v pohodě projekty.

Ale...

Přijdeš o chvíli pozdě a musíš "bejt potrestanej". Někde kupuješ snídaní, někde sypeš cash do prasátka, někde z tebe udělaj akorát debila. Cítím se u toho jak 5 leté díte. Někdy je prostě zácpa nebo se stane něco neočekávanýho. Proč ty český debilové pořád lpěj tak na tom, aby tam ty lidi seděli? Však co kdo udělal, je viditelný v repository.

Pracovní "vtípky". Takovej ten extrémně trapnej humor o práci, kterýmu se všichni musej smát. Příklad:
"Dáš mi odhad na ten malej bugfix?"
"Trochu jsem se v tom už hrabal, tak 4?"
"4 minuty? To beru! HAHAHAHA"

Debilové, co všechny mimopracovní činnost dělaj fakt děsně rychle, aby bylo znát, jak jsou to hardcore workeři. Oběd sežerou za 5 minut, na hajzl doslova běhaj atd.

No a pak jsou tyhle exoti na poradu a seděj tam 4 hodiny...

Už je mi z toho na blití.

Vypadá to, že jsi schopný a práci si najdeš i jinde. Nevím, nakolik jsi pro ně důležitý, ale...
Zkus trochu vystrčit růžky, na ty p... nepřistupovat a ukaž, že si takové věci líbit nenecháš?
Je to stejný jako s ženskýma. Sotva ukážeš, že máš koule odejít a že ji nepotřebuješ, dějou se věci.


CoffeeMan

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #5 kdy: 12. 02. 2018, 00:48:45 »
Já už jsem moc starý na to, tohle nějak asertivně řešit. A dlabu na to. Hele, polovina populace má podprůměrnou inteligenci a jedna třetina má poruchu osobnosti. Ignorace. Jedním uchem a okem dovnitř, a pak ven. Je to jenom práce a doma se s ní nespí. Ani s nimi člověk nemá děti.

BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #6 kdy: 12. 02. 2018, 01:12:37 »
Ale strávíš tam polovinu života.

anonym

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #7 kdy: 12. 02. 2018, 01:53:28 »
To je jako z jiného světa, kde pracuješ? Já jsem měl problémy se vším možným, ale nikdy ne s tímto. Flexibilní prac. doba je snad všude. Pokud más do práce přijít mezi 7-10 a jezdíš přes město, tak nebuď debil a nevymlouvej se na zácpu. Máš vyrazit z domu pravidelně dřív. To i já, kterýžto věčně chodím někam pozdě, se skoněnou hlavou uznám (když mě za to někdo zdupe),  že když je nástup do práce v takovém rozsahu, tak je moje zodpovědnost přicházet dřív, abych měl do těch 10:00 časovou rezervu. Naopak nechápu blbečky, kteří ani toto nedokáží uznat. Další věc je, že bych dal za pozdní příchod pokutu. Třeba symbolickou, 100,- Kč. A proč ku*va jako ne? Je to takový problém dát si časový polštář 30 minut abys přišel vždy včas?

anonym

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #8 kdy: 12. 02. 2018, 01:56:06 »
Neříkám kdyby byl začátek pracovní doby dán pevně, třeba na 8. To kdyby mě někdo dupal, že chodím pozdě, tak ho pošlu dopr. Ale s naší flexibilní pracovní dobou si může stěžovat jen blb.

j

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #9 kdy: 12. 02. 2018, 08:33:01 »
...
Přijdeš o chvíli pozdě a musíš "bejt potrestanej"....
Hele to je easy, managor (od slova magor) nic neumi, nicemu nerozumi a jediny co pri svym IQ honiciho psa zvlada, je kontrolovat pichacky. On nema ani paru o tom, jestli tu praci co ji delas muzes udelat za hodinu, nebo jestli je to sichta na mesic.

Schuzovani vohovne je pak jeho nejdulezitejsi pracovni naplni - vypada pri tom tezce vytizen, protoze nejaka schuze je aspon 1/2 kazdyho dne. Ze se plka neustale dokola o tomtez nikoho nezajima, protoze nadrizenej managor tomu rozumi jeste 10x min, a podrizeni radsi drzej hubu.

BTW: Do amazonu jezdej busy o hodinu driv, kdyby se neco nekde nahodou stalo ... ;D, takze ti nebozaci co tam delaj sou v praci vlastne 12-14 hodin denne.

starej Vajtyngr

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #10 kdy: 12. 02. 2018, 08:40:11 »
Už dlouho nebyla v Evropě velká válka...

admin lopata

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #11 kdy: 12. 02. 2018, 08:54:09 »
Neříkám kdyby byl začátek pracovní doby dán pevně, třeba na 8. To kdyby mě někdo dupal, že chodím pozdě, tak ho pošlu dopr. Ale s naší flexibilní pracovní dobou si může stěžovat jen blb.

Na druhou stranu, pevná pracovní doba má svoje výhody. Já jsem lopata, mám přesně v 16hod. padla a do 7:30 následujícího pracovního dne mě práce nezajímá. Průsery mimo pracovní dobu mě nezajímají. To by řešila jiná lopata, která to dělá 24/7 na ŽL a nechá si náležitě zaplatit.

multikulturalismus je mír

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #12 kdy: 12. 02. 2018, 09:00:32 »
Už dlouho nebyla v Evropě velká válka...

Však už se pilně pracuje na tom, aby byla - aspoň občanská.

Meh

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #13 kdy: 12. 02. 2018, 09:16:54 »
Už dlouho nebyla v Evropě velká válka...

Valka muze probihat pouze v zaostalych zemich, kde si primitivni lide dokazi poradit i bez modernich technologii.  Tady by za dve hodiny valceni vypadl proud a za dva dny by vypukl spontanni mir, protoze by s vybitymi matlacimi tamagotchi nebylo jak naridit dalsi utoky, ba dokonce ani jak je naplanovat, bez PowerPointu. V uplne nejhorsim pripade se tak maximalne servou duchodci v Lidlu o maslo v akci.

technomaniak

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #14 kdy: 12. 02. 2018, 10:29:26 »
Tady by za dve hodiny valceni vypadl proud a za dva dny by vypukl spontanni mir, ...
Co dva dny, ale takový měsíc bez elektřiny. To by byl hukot ( žádná TV, internet, světlo,ledničky ). Co by ti lidi dělaly? Tolik volného času. Já mám spoustu papírových knih na čtení ale co ostatní.

Citace: Kolakao
4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura ...

Jaké si to uděláš takové to máš. Pokud ti ta práce vyhovuje máš se přizpůsobit, v jiném případě vypadáš a chováš se jako nepřízpůsobivý. Opravdu nejsi středem vesmíru, že se všechno má točit kolem tebe. Kdysi dávno když jsem byýval zaměstnanec tak jsem na prvním pohovoru tyto věci taky zanedbal a skončilo to tak že mě vyhodily ( bylo to na ŽL a tudíž byla ukončena spolupráce, prakticky kvůli tomu že jsem nechtěl svůj soukromí čas po práci trávit se spolupracovníky) Poučil jsem se a u dalších pohovorů jsem i tyto požadavky zohledňoval což vedlo k tomu, že mnoho kvalitních prací kvůli tomu nevyšlo. Život je otázkou priorit.