Windows Firewall - specifikace bloku IP adres kromě určitých adres

Lze v windows firewallu určit takové firewallové pravidlo(nebo dvě), které  danému procesu  (Tab "Programy a služby"=cesta k exe) zablokuje (Tab: Obecné: akce=Blokovat) konektivitu  všem adresám(Tab:Obor=  přepínač libovolná adresa) kromě pár vybraných IP? (políčko vzdálená adresa)

Zkoušel jsem udělat druhé pravidlo pro stejný proces, ale s Tab:Obecné=Povolit a Tab:Obor:přepínač =vybrané adresy:a do seznamu je vepsat)

jenže je dále blokovano?

Jak to řešit? problém lze řešit jen aplikačním FW na tomto PC. Má windows firewall v sadě pravidel nějaké pořadí?

PS: hledal jsem i na stackoverflow, jenže tam radí odpověď na jiný problém. Radí zmenit politiku firewallu a následně povolit pár IP adres. To by uplně rozhasilo politiku firewallu na tomto pc. tu chci nechat. Já jen chci řešit sadu pravidel pro jeden program.

Snad mě nečeká  řešení pouze jednoho pravidla Blokovat a v obor se pokusit čarova s maskami typu 0.0.0.0/1,128.0.0.0/2,192.0.0.0/2..... 194.0.0..... to bych na to zaprvý musel mít nějaký generátor a naklikat by trvalo 15 minut

Přitom by stačilo jediné, aby (v rámci 1 jednoho pravidla)do Obor šlo přidat něco jako vyjímka nebo zápis s prefixem + a -, takže například bych danému programu zablokoval 180.2.1.0/24 a v zápětí vyjmout 180.2.1.16/28

Jenže když dám 2 pravidla, tak pravidlo povolit ho nepřepíše. P

zde je obrázek té hrůzy:
« Poslední změna: 09. 08. 2023, 13:30:02 od Vietnamka »


Re:Windows Firewall - specifikace bloku IP adres kromě určitých adres
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2023, 14:17:45 »
Řešil jsem podobnou věc a našel PowerShell modul, který má generátor, toho adresního rozsahu viz https://superwidgets.wordpress.com/2020/10/07/new-blocklist-function-added-to-azsbtools-powershell-module/

A potom pravidlo dalším příkazem, např.
Kód: [Vybrat]
New-NetFirewallRule -DisplayName "_My Rule_" -Profile Any -Direction Inbound -Action Block -RemoteAddress $BlockList -Protocol TCP -LocalPort @(80,443) -Enabled False