Velmi pomalý internet v mobilu

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #15 kdy: 24. 10. 2024, 08:46:40 »
Prvně se podívejte jestli se vubec ladíte aspon pod 4/LTE nebo přes 5G. Pak je problem lokalita kde je sice lte signal plnej ale btska to nedává a natočíte třeba 3-5Mbit což je to samy u 5G signalu

A ještě jedna věc: celé jádro obce je stejně jako jádra mnoha českých obcí tvořeno domy se smíšeným či kamenným zdivem s tloušťkou od půl metru do metru. Na půdě je signálu dost, dole se často nedá ani dovolat. Nějaké 4G ani na 800 MHz nemá ten půl- až třičtvrtě metr kamene prorazit nejmenší šanci. Když pak slyším různé hujery, jak by rádi to fuj fuj 2G zrušili a vypnuli, vždy si představuji ten jejich gauč někde v paneláku, na kterém vůbec netuší, že by polovinu obcí na Vysočině v tu ránu odpojili od mobilních služeb. (Ve městech to chápu.)
V souvislosti s odpojovanim 2G nemate paru o cem pisete.
Po odpojeni 2G by se ta sama pasma pouzila pro 4G/5G. Nejspis pro 4G prave kvuli starsim telefonum. A ty same sajty. Prave proto vam i starsi telefony umi 4G band 8 a band 3.

Píšete nesmysly. Ano, to jsou přesně ty teorie. A to, co jsem popsal dost rutinně pozorovatelná praxe. Klidně si to přijeďte třeba sem změřit.

Vždyť to LTE nejen tady na těch 800 MHz běží. Navíc typicky ze stejné BTS. Tak je dnes přece 4G pokrytá velká část venkova. Ale v interiérech ho nejen tady narozdíl od 2G prostě nechytnete. 2G projde, 4G ne. A 5G netuším, tam to třeba bude lepší. Nevím, čím je to dané, jestli modulací, kombinací rušením a šířky kanálu nebo třeba nižším vysílacím výkonem (podle mého nepravděpodobné), horšími anténami (dtto) nebo něčím jiným... Samotného by mě to dost zajímalo. Jestli to totiž někdo neudělá, bude z toho hodně zlé krve a ještě uvidíme zvlášť u starších lidí revival pevných linek.
« Poslední změna: 24. 10. 2024, 08:52:33 od Martin Poljak »


Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #16 kdy: 24. 10. 2024, 08:58:20 »
I na telefonu s VoLTE/Vo5G ten problém (nemožnost dat souběžně s hovorem) může někdy nastat:

a. Telefon může podporovat VoLTE i Vo5G, ale ne u každého telefonu to každý operátor umožní.
b. Pokud jen na chvilku není k dispozici LTE ani 5G, dojde k downgrade na starší generaci. Jelikož 3G v ČR už nemáme, downgraduje se na 2G. Jenže na 2G IIUC není možnost přepnout na novější síť v průběhu hovoru.

k3dAR

  • *****
  • 3 000
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #17 kdy: 24. 10. 2024, 12:40:51 »
[...] obcí na Vysočině [...]
Ale v interiérech ho nejen tady narozdíl od 2G prostě nechytnete [...]
1. VoLTE neni logicky vhodne pouzivat v dome s metrovou kamenou zdi, ale s WiFi v interiouru naopak pouzijes VoWifi
2. tazatel nema problem s internetem doma, ale s internetem venku
BTW: zdravim z male obce na Vysocine, LTE venku mam a v interieru mam Wifi, resp. i na pude mam zalozni LTE modem u toho Wifi routeru ;-)

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #18 kdy: 24. 10. 2024, 21:06:46 »
Snaží se tu všichni krásně, ale osobně si myslím, že původní tazatel vůbec netuší, že musí mít zaplacená - aktivovaná data.
Takže proto venku "ani ťuk".
On to sice nazval jako pomalý internet, ale píše, že se mu vlastně nenačte vůbec nic...

k3dAR

  • *****
  • 3 000
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #19 kdy: 25. 10. 2024, 07:39:18 »
@TechnikTom
Pokud se neco nezmenilo, pokud nema aktivovana predplacena data (v ramci pausalu, nebo balickem u predplacenky) tak vychozi stav byl ze data to aktivuje automaticky pri prvnim pouziti v danem dni a pravdepodobne by prisla sms o aktivaci...

Naopak, aby se toto nedelo, musel by si u operatora deaktivovat automaticke zapinani dat (coz myslim delat nechteli), nebo zakazat pouziti mobilnich dat v nastaveni telefonu, coz by si snad pamatoval ze udelal a nedivil by se ze mu dana mimo dosah wifi nejdou...


Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #20 kdy: 25. 10. 2024, 07:54:18 »
Jednu z karet v telefonu mám předplacenou od T- mobile a když na ni přepnu data, tak jsem bez internetu.
Přitom na dovolené si na ni kupuji různé datové balíčky, abych nezruinoval zaměstnavatele.
A podle stylu, jak dotaz a následnou reakci napsal, bych tuto možnost určitě nezavrhoval.

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #21 kdy: 25. 10. 2024, 10:16:52 »
Je to tak, na 3G to fungovalo souběžně. Jelikož ale zavádění VoLTE nabíhalo postupně a starší telefony ho neumí, padá se kvůli hovorům do 2G a v tu chvíli vypadnou data. Po ukončení hovoru se přejde zpět na LTE (nebo 5G) a zase to datuje. S VoLTE tenhle problém není, protože tam se vlastně jen datuje a hovor jde přes datový okruh a spojení se nemusí přepínat do hlasového režimu.

Taky potvrzuji. Data a volání současně u 3G mi vždy bez problémů fungovalo a to už i na hloupém Sony Ericssonu před 15 lety.

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #22 kdy: 25. 10. 2024, 12:14:34 »
Už podle prvního postu, bych nezavrhoval nějakou takovou možnost, jakože nemá zaplacený data, nebo aktivovaný v telefonu, nebo nějaká jiná kulišárna.
Podobných situací už jsem zažil několik. Stačí se občas podívat tady fóru, když se najde někdo kdo se zuby nehty brání aspoň obyčejnýmu smartphonu, a přidělá nebo vytvoří si tím tolik zajímavých situací, co kolikrát člověka ani nenapadne, nebo se snaží ho přenastavit na "kalkulačku".

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #23 kdy: 25. 10. 2024, 12:59:51 »
Při nezaplacených dat u operátora, nebo neaktivních dat v telefonu by mu to nejelo vůbec. Ale píše, že mu to jede velmi pomalu.
To vypadá opravdu na to, že jede buď na EDGE a nebo dokonce GPRS.

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #24 kdy: 25. 10. 2024, 15:43:24 »
Jelo mu to tak pomalu, že to vzdal. Což může znamenat

a. Opravdu to jede tak pomalu, nebo
b. nejede to vůbec, operátor nejspíš zahazuje pakety, a OP si myslí, že to jen jede brutálně pomalu.

Neznáme telefon, druh sítě, sílu signálu, operátora ani tarif. Bez dalších informací z toho těžko něco dalšího soudit. Zrovna nedávno jsem četl o levném tarifu s 16 kb/s, určeném primárně pro chat. Spíš to nebude ten problém, ale kdo ví, tady těžko něco vyloučit.

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #25 kdy: 25. 10. 2024, 18:48:04 »
já bych to klidně nechal uzavřít jako vyřešené

teď vím že když půjdu do obchodu s telefony a koupím dobrý telefon a dobrý tarif tak to zřejmě půjde

maximálně bych to na druhý den vrátil s tím že nemáme doma signál

ale jak říkám , používám leta počítač na všechno a malému displeji telefonu nefandím

mám 6 monitorů a nějaké počítače

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #26 kdy: 25. 10. 2024, 18:59:22 »
pokud vám to nedá spát o více monitorech

míval jsem desktop na 3 a hrál na tom Quake 3 ale pak už mi to nechodilo tak jsem to měnil

teď mám vlevo barebone asrock a u něj monitor (sledovanitv.cz) a nějaké videa z harddisku

veprostřed mám 82cm TV na svůj systém barebone Intel NUC 1920x1080

pod tímto jsou na stojato landscape dva android tablety (tam nejde ta SIM ruší bezdrátové sluchátka sehnheiser rs 120-II)

vpravo je dual monitor notebook trochu vzadu a monitor , stream na twitch a 10khits.com

dál používám elgato stream deck mini programovatelný tlačítkový pult

na přepínání klávesnice mám kvm switch na 4x usb

točící židli z kovu z šicí dílny průmyslový druh

dva harddisky 2x 10TB usb , ext4 mirror

pak playstation 3 a playstation 5 ty jdou přes obs streamovat pomocí elgato game cature hd grafiky

vyžádala si hdmi splitter a hdmi switch na decrypte signálu

mobil nějak nechci

PS EDIT a raspberry pi 4 batocera
« Poslední změna: 25. 10. 2024, 19:01:15 od Martin Koleček »