Produktivita vývojáře v době AI

Re:Produktivita vývojáře v době AI
« Odpověď #30 kdy: 15. 10. 2024, 22:49:27 »
Budu upřímný - zkoušel jsem to, a AI je zatím tak max. pro lidi co neumí napsat korektně ani for cyklus...

Prostě v moji práci to použít nejde, protože ty problémy co řeším to buď nezná a nebo to nabídne úplně to nejhorší možné řešení, které se nedá použít (kvůli výkonu, má to chyby, atd...) a mnohdy vůbec nechápe daný problém a snaží se mě přelstít tím, že mi vyřeší problém jiný. Zkoušel jsem to takto asi měsíc a nepoužil jsem ani řádek.

Další věc je, že to je stejně v normální práci většinou zakázané.

BTW co mě na AI obecně nejvíc děsí jsou ty "krásné" odpovědi, které vypadají na první pohled úplně věrohodně. Je to prostě jak promakaný scam, který se snaží člověka přesvědčit, že to je legit - vždycky krásná gramatika, formátování, kód, atd...
« Poslední změna: 15. 10. 2024, 22:52:02 od anonacct »


jjrsk

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
Re:Produktivita vývojáře v době AI
« Odpověď #31 kdy: Dnes v 07:46:16 »
BTW co mě na AI obecně nejvíc děsí jsou ty "krásné" odpovědi, které vypadají na první pohled úplně věrohodně. Je to prostě jak promakaný scam, který se snaží člověka přesvědčit, že to je legit - vždycky krásná gramatika, formátování, kód, atd...
Protoze to neni AI. Je to jazykovy model a funguje to uplne stejne jako Eliza. S tou kdyz ses spravne bavil, tak to taky vypadalo ze by to mohl byt clovek. Tohle je jen o fous sofistikovanejsi, ale ani o pid chytrejsi.

Ono to nehleda reseni tveho problemu, protoze to nechape co po tom chces, ono to hleda nejaka data ktera se vyskytuji v souvislosti se slovy ktera si pouzil. A vzdy ti to vrati prave takova, ktera se vyskytuji nejcastejs, nikoli takova, ktera by byla nejspravnejsi.