Zdravim, v oblasti bind mount a natož --make-* se nevyznám , v podstatě používám jen mount --bind x y a to je vše. Ale stal se mi jeden problém. Na host systému mám složku, do který jsem si pomocí tohoto jednoduchého bind mount udělal ( po předchozí přípravě touch /var/exposed{a,bb,c,d,e}1.iso
/dev/sdc1 on /mnt/exported/x2.iso type exfat (rw,relatime,fmask=0022,dmask=0022,iocharset=utf8,errors=remount-ro)
# ukazuje se /dev/sdc1 ačkoli šlo o normálně soubor z /var/exposed/x1.iso
to mi nějakou dobu fungovalo uvnitř LXC (možná do restartu??? kontejneru) Nyní ovšem soubory mají nulovou velikost (tipuji, že je to originál po vytvoření přes ten touch, kdybych do nich zapsal x,y,z bajtů, bylo by to vidět). Divný na druhou na tom je, že v host systému díky mount bind právě mají korektní obsah. Jako kdyby se rozpadlo spojení bind mountu směrem k LXC ale na uvnitř hosta
LXC kontejner má vytvořen červí díru mezi host systémem jeho FS pomocí taktéž bind mountu, ale tentokrát (nadřazené)složky
pct config 123
mp33: /mnt/exported,mp=/home/user/tady
Co ovšem je divné, když nyní hostovi vyrobím bind mount v dané složce soubor čerstvě, tak v LXC je vidět perfektně
Je jiný způsob jak to dělat jinak? Je šílené pro každý soubor dělat mount --bind.
Rád bych použil ln, ale hardlink nejde (jde o jiné FS), symlink má následujcí problém:
(K bind mount jsem byl donuce, jelikož ln - s mi nefungovalo v tom smyslu, že uvnitř konejneru je hodnota symlinku nepřeložená. Je to záměrné, že symlinky jak vpřípadě uvnitř LXC mounted volume (proxmox -mp23 /home/user/zdroj,mp=/mnt/uvnitr/cesta , tak i na host systému pomocí mount --bind nepřeloží nějak magicky, aby odkazovaly na soubor v původním umístění. Možná chci nemožné a něco proti smyslu LXC/izolace)
Je něco zásadního co jsem přehlédl v oblasti mount bind funkcíonality a proto to kraví? Je problém, že se řetěží bind mount (jednou na soubory, pak na složku)
nebo pomohou option --make-* (pro soubory nebo složku)
na stackoverflow jsem našel jen thread "why do bind mount disappear" ale moc tomu nerozumím, mluví se tam o nějaké invalidaci při změně inodu