MPDF a POS tiskárna

MPDF a POS tiskárna
« kdy: 12. 06. 2024, 16:17:43 »
Ahojte,
pořídili jsem 58mm pos tiskárnu s 203 DPI (Bisofice) a řeším na ni tisk. Ideálně generuji skrze mpdf v php účetenku. Kvůli firemním záležitostem a rozpočtu to musí být PDFko. Jenže text je lehce "rozpixelizovaný".

Když vezmu stejné rozměry a vytvořím PDFko přes MS Word, je to ok. Když vygeneruji čisté HTMLko a vytisknu, je to ok. Ale když to hodím skrze MPDF, tak vidím, že na kvalitě textu je to problém. Netušíte někdo, v čem je zakopaný pes? Přijde mi, že to $mpdf->dpi = 203; nereaguje. Ale img_dpi reaguje na obrázky dobře.

Moc díky za pomoc.  :)

Kód: [Vybrat]
        $params = [
            'mode' => 'utf-8',
            'format' => [ 58, 100 ],
            'default_font_size' => 10,
            'default_font' => 'Arial',
            'margin_left' => 2,
            'margin_right' => 2,
            'margin_top' => 2,
            'margin_bottom' => 2,
            'margin_header' => 0,
            'margin_footer' => 0,
            'orientation' => "P",
            'tempDir' => TEMP_DIR."/mpdftemp/mpdf",
        ];
       
        // PDF
        $mpdf = new \Mpdf\Mpdf ($params);
        $mpdf->dpi = 203; // Default 96
        $mpdf->img_dpi = 203; // Default 96
        $mpdf->WriteHTML($t);



Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2024, 18:17:32 »
a nepatří náhodou (img_)dpi taky to $params? náhodou

Je ten text pixelizovaný před tiskem (při vytáhnutí bitmapy z pdf) nebo po? Word(resp. tiskový dialog-Obecné) bude mít taky možnost Tisk jako rastr/Tisk jako vektor

Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2024, 18:37:24 »
Děkuji za odpověď. Může to být v params, ale nemusí. Nemělo to vliv. Rozbitý text je až v tisku, v PDF je OK i při zvětšení.

Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2024, 18:44:15 »
Ořez ze stran teď neřeším, ale vypadá to jinak takto...

Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2024, 19:34:40 »
proc WriteHTML ?
nedela to pak nejake nevhodne preskalovani, neni tam primo WritePDF ?


Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #5 kdy: 12. 06. 2024, 19:46:38 »
WriteHTML() tam je z důvodu, že chci tisknout formátovaný HTML dokument. Tzn. mám šablonu, ve které měním hodnoty. Výstpem je HTML, ze kterého generuji to PDF. Dělám tak i faktury (ty jsou OK), ale na POS tiskárně se ztrácí kvalita.

Výsledné PDF si buď mohu uložit a popř. stáhnout nebo rovnou poslat do prohlížeče.

Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #6 kdy: 12. 06. 2024, 20:10:56 »
Já tedy netuším jak to naprogramovat, ale rozlišení tiskové hlavy a rozlišení PDF (nebo prostě tiskového zdroje) jsou dvě úplně jiné hodnoty.
Takže buď to tiskni v 72DPI (to je pro monitor) a nebo klasicky 300DPI, nebo i vyšší (1200DPI - on tam nebude moc velký rozdíl ve velikosti BW souboru).

Prostě tiskárna sežvejká úplně všechno a podle předvoleb tisku (stínování, šedi atd.) to pak pustí na tiskovou hlavu v tiskovém jazyce.

Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #7 kdy: 12. 06. 2024, 21:03:36 »
Souhlas s předřečníkem. Ještě může být problém v písmu - zkontrolujte, zda jsou v pdf vložené fonty (jako vektorové) či zda je text vložen jako vektory (pak už není font v pdf vůbec potřeba - nejjistější možnost).

Re:MPDF a POS tiskárna
« Odpověď #8 kdy: 13. 06. 2024, 11:01:02 »
Já tedy netuším jak to naprogramovat, ale rozlišení tiskové hlavy a rozlišení PDF (nebo prostě tiskového zdroje) jsou dvě úplně jiné hodnoty...

Presne tak, viď. prílohu.