Telefon s Androidem s Wi-Fi ale bez GSM

petersveter

Telefon s Androidem s Wi-Fi ale bez GSM
« kdy: 24. 04. 2024, 16:00:02 »
Neviete niekto ci je mozne odpojit sa od siete GSM ale byt stale schopny mat zapnute wifi na modernom androide? Casto chcem byt offline z hladiska hovorov, ale casto chcem aj wifi kvoli internetu, takze musim prepinat lietadlovy rezim, ktory ako jediny zrejme odpoji gsm. Lenze tym padom som proste kompletne online. Sim kartu vyberat nechcem, ani permanentne nastavit presmerovanie hovorov lebo je to neprakticke. Skratka len sa nejak odpojit od GSM. Uz ani manualny rezim GSM siete nefunguje lebo ak sa manualne nepripojim k nejakej sieti tak sa telefon neprepne z automatickeho rezimu.


Karmelos

  • *****
  • 1 027
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android telefon s wifi ale bez gsm?
« Odpověď #1 kdy: 24. 04. 2024, 16:02:52 »
Já nevim jak tobě, ale mě se v modu letadlo dá zapnout wifi a funguje to...
Gréta je nejlepší.

vcunat

  • ***
  • 131
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android telefon s wifi ale bez gsm?
« Odpověď #2 kdy: 24. 04. 2024, 16:03:12 »
Nevím jestli je to tím, že mám dousimkový, já můžu v androidu snadno jednotlivé SIM vypínat.

petersveter

Re:Android telefon s wifi ale bez gsm?
« Odpověď #3 kdy: 24. 04. 2024, 16:09:45 »
Já nevim jak tobě, ale mě se v modu letadlo dá zapnout wifi a funguje to...

loool. tak to si ma dostal. prave som to skusil a funguje to. ked zapnem totiz lietadlo, tak mi wifi vypina, a ked bola zapnuta tak po vypnuti lietadala ju same zapne. ale je mozne ju nasledovne znovu manualne zapnut pocas lietadla, to ma zo spravania telefonu nenapadlo ze ide.

Re:Telefon s Androidem s Wi-Fi ale bez GSM
« Odpověď #4 kdy: 24. 04. 2024, 18:41:55 »
V Lineage jde vypnout SIM v nastavení i když je v jednoSIMkovém telefonu.

Settings -> Network & internet-> SIMs -> "Use SIM" (toggle)


Re:Telefon s Androidem s Wi-Fi ale bez GSM
« Odpověď #5 kdy: 25. 04. 2024, 07:58:44 »
Ještě lepší je mít mobil co neumí VoLTE (nebo mít vypnuto) a dát force LTE-ONLY. Do toho menu se dá dostat třeba přes app Netmonster, ale je na to nějaký *#...# kód, ale ten z hlavy neznám

To se pak dostaneš na net přes LTE, SMSky přijdou/odešlou, ale nikdo se ti nedovolá  ;D A navíc to vypadá jako nějaká chyba, jelikož on uslyší po nějaké pauze "tůt, tůt, tůt a konec. Nebude tam trapné "volaný účastník je dočasně nedostupný"  8) (aspoň co jsem to posledně zkoušel)