Ale no tak, experti. Windows od verze 8 umožňují doplnit jakýkoliv jazyk, přepnout ho na výchozí - to ve W7 bylo pouze v edici Enterprise, ale teď je to všude, včetně Home.
Problem by mohl být třeba s čínskými nebo hindu Windows, kde to v menu nenajdete.
Takže já instaluju verzi en-US a češtinu doplňuju. Jedete do zahraničí a máte problém třeba s wifi? Když to přepnete do angličtiny, někdo vám pomůže, v češtině sotva.
Další věc je, jak již bylo uvedeno, licence je v BIOSu, takže je zcela legitimní si udělat pomocí Media Creation Tool bodovací flašku s jazykovou verzí dle libosti, boot a instalace. Můžete jen narazit u NVMe disků s chipsety, které instalačka nezná - pak je ještě nutné od výrobce na flašku doplnit driver disku.
Další možností (pokud toto nechcete riskovat) je stáhnout ISO image, otevřít, setup a udělat upgrade s tím, že nechcete zachovat nic, ani programy, ani data. Tím i v bazarovém notebooku dost pravděpodobně nic neznámého nezůstane.
No a poslední možnost, reset do továrního nastavení (pokud na disku zůstala příslušná partition) a pak ten upgrade z ISO (rovnou dostanete poslední verzi Windows).