Jak pracuje softwarový tester?

Kolemjdouci

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #15 kdy: 09. 06. 2015, 12:14:49 »
Nemá někdo zkušenost s tím, kolik takový tester má nástupní plat? Dejme tomu junior, který má za sebou cca roční praxi.
Na různé průměry nehledím, jelikož to je vždy hodně matoucí a prakticky nepoužitelné u pohovoru.
Konkrétně v Brně (záleží samozřejmě jaká firma, jaké máš zkušenosti, atd.) kolem 30 000 hrubého.


Martin

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #16 kdy: 09. 06. 2015, 16:38:16 »
Díky za odpověď :) Zaujala mě nabídka v Praze od Cleverlance Solutions, ale moc recenzi na ně jsem nenašel,takže ani nevím, co přesně očekávat od nich.

cermis

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #17 kdy: 25. 06. 2015, 17:10:23 »
30K nedostanes jen tak, na to nespolehej..budes rad za 24K hrubeho a jeste budes makat jak mourovatej ;D

Kolemjdouci

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #18 kdy: 25. 06. 2015, 17:36:21 »
30K nedostanes jen tak, na to nespolehej..budes rad za 24K hrubeho a jeste budes makat jak mourovatej ;D
Zřejmě nic moc firma :-) U nás stačí umět trochu skriptovat, slušnou angličtinu a ochotu učit se a hned jsi junior na 30k.

F.

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #19 kdy: 25. 06. 2015, 18:47:37 »
Pro web je dobre pouzitelne selenium (http://www.seleniumhq.org/). GUI prvky se vybiraji pomoci xpath. Pokud se na pocatku projektu nekdo zamysli a nastavi nejaky pravidla pro oznacovani elementu na strance tak ty testy prezijou v podstate jakykoliv redesign. Pokud se zmeni samotne gui (nove tlacitko, check box, rozpuleni formulare na dva atd..) tak se samozrejme musi upravit i testy.

Rychlost je problem az ve chvili, kdy pro kazdy test vytvarite cistou aplikaci.

Pravda ze clovek, ktery dokaze dobre navrhnout a napsat selenium testy uz je minimalne na urovni mid-senior developera (a casto to pisou sami vyvojari..) a ten test engineer to v podstate udrzuje/doplnuje.

A jak vypadá takový automatizovaný test třeba pro GUI aplikaci?
U nás je to různé tým od týmu. Vím, že někteří dělají screenshoty před nějakou akci a po akci a pak to porovnávají s referenčním screenshotem a pokud je například víc jak 10% pixelů jiných, tak krok skončí chybou.
Nám se třeba tenhle přístup nelíbí a paradoxně se snažíme GUI co nejvíc vynechat, protože s tím máme špatné zkušenosti (stabilita, rychlost). Takže pro kontrolu+nastavování využíváme úložiště aplikace, logy, API a podobné věci.


Mr. M

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #20 kdy: 25. 06. 2015, 19:13:27 »
Díky za odpověď :) Zaujala mě nabídka v Praze od Cleverlance Solutions, ale moc recenzi na ně jsem nenašel,takže ani nevím, co přesně očekávat od nich.
Před lety jsem pro ně testoval, ale jen narazovka / brigoška a bylo to v pohodě :)

mmmě

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #21 kdy: 25. 06. 2015, 21:23:14 »
30K nedostanes jen tak, na to nespolehej..budes rad za 24K hrubeho a jeste budes makat jak mourovatej ;D
Zřejmě nic moc firma :-) U nás stačí umět trochu skriptovat, slušnou angličtinu a ochotu učit se a hned jsi junior na 30k.

nejak tak ja zacinal na 40K ..

anglan

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #22 kdy: 25. 06. 2015, 21:38:41 »
kousek od londyna,
manualni testy,
110 liber / den,
kontrakt na 3 mesice.

nechce nekdo ?

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #23 kdy: 26. 06. 2015, 09:36:24 »
Kdyby přistoupili na práci z ČR, tak klidně za 85£/den.

cmyk

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #24 kdy: 26. 06. 2015, 09:50:31 »
kousek od londyna,
manualni testy,
110 liber / den,
kontrakt na 3 mesice.

nechce nekdo ?

Něco kde bych využil Python by nebylo?

Kolem jdoucí

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #25 kdy: 26. 06. 2015, 09:52:59 »
kousek od londyna,
manualni testy,
110 liber / den,
kontrakt na 3 mesice.

nechce nekdo ?

Něco kde bych využil Python by nebylo?
Souhlas, taky bych bral spíš nějakou automatizaci

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #26 kdy: 26. 06. 2015, 11:08:19 »
Nejsem tester, ale testování patří k řízení projektu a programování, takže s tím zkušenosti mám. Pochybuji o tom, že by to nešlo aspoň částečně zautomatizovat.
Na testování web aplikací se mi osvědčilo Selenium, na GUI aplikace PyAuto (jen jednoduché věci) v jiných případech unit testy. Pár věcí jsem navrhoval s TDD vývojem řízeným testy.

BTW: Jsme tak trochu offtopic.

lolko

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #27 kdy: 26. 06. 2015, 15:52:02 »
110 den je 2200 mesiac (a v hrubom predpokladam) a najom co kukam je tak 200/tyzden, takze to neni nic moc. Ci?

cermis

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #28 kdy: 26. 06. 2015, 17:38:15 »
30K nedostanes jen tak, na to nespolehej..budes rad za 24K hrubeho a jeste budes makat jak mourovatej ;D
Zřejmě nic moc firma :-) U nás stačí umět trochu skriptovat, slušnou angličtinu a ochotu učit se a hned jsi junior na 30k.
Dneska testery videj jako klikače a nez je clovek presvedci ve zkušebce, tak hold vid nedostane

Deny

Re:Jak pracuje softwarový tester?
« Odpověď #29 kdy: 05. 07. 2015, 22:27:10 »
kousek od londyna,
manualni testy,
110 liber / den,
kontrakt na 3 mesice.

nechce nekdo ?

Beru, napiš mi mail.