IQA - ohodnocení obrázků

Wasper

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
IQA - ohodnocení obrázků
« kdy: 14. 03. 2024, 19:21:48 »
Zdravím,
mám takovou prosbu, můžete mě navést na použitelný projekt (neuronku), který by se dal použít na prvotní selekci mezi hromadou (řádově vyšší desítky tisíc) obrázků? Na starém disku jsem měl jakýsi IQAnevím, který fungoval celkem obstojně, až na to, že disk odešel do křemíkového nebe a nedokážu ho znova najít mezi desítkami podobných.
Pak jsem si ještě zkusil hrál s NIMA, bohužel všechny skončily loni v klasickém Pythoním dependency compatibility pekle, které by asi řešitelné po hodně hodinách za vytrvalého nadávání bylo (s víc zkušenostma asi i po méně hodinách), ale na prosté zkoušení to není.


Re:IQA - ohodnocení obrázků
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2024, 19:49:26 »
to iqa by slo delat i bez neuronove site, ne?

nekvalitni obrazek je spise rozmazany, takze v nem budou spise nizkofrekvencni zmeny barev, sytosti, jasu.

na netu jsem nasel vice projektu i se zdrojaky. chces nejaky zprovoznit za flasku whisky?

Wasper

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IQA - ohodnocení obrázků
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2024, 20:00:26 »
na netu jsem nasel vice projektu i se zdrojaky. chces nejaky zprovoznit za flasku whisky?
Ten si zprovozním po té antidepresivní flašce i sám, moje otázka byla kterej z těch mnoha z nich má někdo na podobnou věc ozkoušenej. ;-)