Xorg a gnome-keyring-daemon žerou 100% CPU. Každý

Xorg a gnome-keyring-daemon žerou 100% CPU. Každý
« kdy: 22. 08. 2024, 17:55:43 »
Proč procesy Xorg usr/lib/xorg/Xorg-core:0-seatseat0-auth/var/run/lightdm/root/:0-nolistentcpvt7-novtswitch a  nome-keyring-daemon --daemonize každý žerou 100% CPU?

Naštvaně jsem to poznal podle vytočených větráků a zpomalené reakci systému. Distribuce je Ubuntu 22.04 LTS s MATE (asi verze 1 podle podobnosti s hranatým XFCE)

v htop to hláší 99% pro tyto 2 procesy
je ale divné , že uptime hlásí 1 users load average 3%,3%,3%

Naštvaně jsem to poznal podl vytočených větráků a zpomalené reakci systému. Distribuce je Ubuntu 22.04 LTS s MATE (asi verze 1 podle podobnosti s hranatým XFCE)

Ale nestane se to hned od začátku. Třeba 15 min od spuštění. Matně si vzpomínám, že Chrome chce po spuštění nějaké heslo  ke klíčence - dávám Storno. (A to ten šmejd (nevím zda to je dialog chromium nebo systémový dialog) je tak dotěrný, že krade input klávesnice a nestačí mu 2x Storno, až na potřetí storno se ten dialog už nevynoří. )  Ale neobjevil jsem žádnou časovou souvislost.


Proč  je grafický desktopový linux taková bída, není minuty,, není distribuce, není počítače, kdy se neobjeví nějaký bug, zásek, rozsypaný čaj nebo různé UI gliče. Podotýkám jenom na strojích kde je desktopové rozhraní  jako způsob ovládání. Jinak je linux-příkazová řádka, server skvělý