Windows 10 nestartuje v dualbootu s openSUSE

Windows 10 nestartuje v dualbootu s openSUSE
« kdy: 28. 03. 2023, 23:52:50 »
Tento problém jsem ověřil už po druhé instalaci a stále se opakuje. Nainstaloval jsem Win 10 na jeden oddíl disku a zbytek disku při instalaci Linux Tumbleweed rozdělil na několik oddílů. Instalace obou systémů se povedla a při zapnutí PC naběhla startovací obrazovka Linux a bylo možné si vybrat zda chci spustit windows nebo linux.

Několikrát jsem ověřil, že oba systémy fungují. Ani v jednom systému mi nefungovala wifi karta, takže první připojení přes kabel a v Linuxu na mě vyskočilo asi 2000 aktualizací. Dal jsem povolit a po dokončení restartoval, při naskočení obrazovky kde lze zvolit jaký systém chci zapnout jsem zvolil windows a ten se tváří, že se zapíná, ale nic se neděje. Naskočí pouze černá obrazovka se čtyřma modrýma oknama a ani po 10 minutách se nic jiného nestane.

Zkusil jsem celý proces zopakovat a chová se to stejně. Nevíte někdo, v čem by mohl být problém a jak ho zkusit opravit? Jedná se o starší MacBook Pro z roku 2011 s procesorem i5. Systémy openSuse Tumbleweed kde plazma 5.27.3 a Windows 10 Pro
« Poslední změna: 29. 03. 2023, 07:30:03 od Petr Krčmář »


Re:Windows 10 nestartuje v dualbootu s openSUSE
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2023, 00:55:43 »
Řešení jsem nakonec našel sám, tak kdyby měl někdo podobný problém....Průběh byl nejprve instalace Windows, následně instalace Linux a poté bylo potřeba nabootovat do zálohovacího disku Windows, který si Windows vytvořil při instalaci jako svojí zálohu a z něj provést opravu. Nyní po zapnutí najede linuxový zavaděč a můžu zvolit Windows nebo Linux a oboje najede.