Pracovní židle do 250 eur

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pracovní židle do 250 eur
« kdy: 10. 08. 2024, 20:45:38 »
Zdravím,

Momentálne mám stoličku / židli Sades Crux, ktorá ešte stále drží a je fakt dobrá. Žiaľ sa už nepredáva. Potreboval by som druhú podobnú stoličku k počítaču. Požiadavky:

- Asynchrónna mechanika
- Pohodlný podsedák
- bedrový a krčný vankúšik
- Pre cca 190cm vysokého človeka
- ideálne kovový kríž / konštrukcia (aj keď to rozvŕzgam do pár mesiacov aj tak)

Pozeral som sa na:

CANYON Deimos

Čo si o tom myslíte? Prípadne akú stoličku / židli by ste mi navrhli?


Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Stolička / Židle do 250€.
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2024, 21:37:44 »
To už raději CZC Bastion, než tenhle krám.
Carpe diem

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2024, 21:53:16 »
CZC Bastion rozhodně ne! Měl jsem doma dvě. Pode mou vydržela asi 3 měsíce a pod dětmi rok.
Happy FreeBSD user! 😊🚀
Proudly using FreeBSD every day!

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2024, 09:51:23 »
CZC Bastion rozhodně ne! Měl jsem doma dvě. Pode mou vydržela asi 3 měsíce a pod dětmi rok.
Mám stejnou zkušenost, CZC Bastion nebrat.

mikrom

  • ****
  • 359
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2024, 17:01:55 »
To co pises neni pracovna stolicka ale herna stolicka. Kupuje sa to k hernemu PC deckam a teenagerom a nic to nevydrzi. Pozri si nieco co ma v nazve kancelarska stolicka, tie su na pracu a vydrzia dlhsie.



Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #6 kdy: 11. 08. 2024, 20:16:33 »
hledej "b2b vybaveni", tam najdes to co hledas.

ikea nebrat na podobne urceni, to je domaci lowcost.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

e3k

  • ****
  • 254
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #7 kdy: 11. 08. 2024, 20:55:40 »
nedam dopustit na tonet ;) niekedy to ludia vyhadzuju prakticky zadarmo tak pozri bazare.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #8 kdy: 11. 08. 2024, 21:13:00 »
To co pises neni pracovna stolicka ale herna stolicka. Kupuje sa to k hernemu PC deckam a teenagerom a nic to nevydrzi. Pozri si nieco co ma v nazve kancelarska stolicka, tie su na pracu a vydrzia dlhsie.

Ja názvy neriešim, lebo dnes "herným" nazvú hočičo, trebárs existuje herný USB kábel. Inak "pracovní" tam dopsal asi moderátor, ale áno je to k práci (programovanie, teda židle musí zvládnuť full-time). Ja už mal aj kancelárske aj herné a všetko je to +- stejné, polovica z oboch kategórií sa rozpadne a sotva prežije záruku.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #9 kdy: 11. 08. 2024, 21:19:20 »
skus v ikei https://www.ikea.com/sk/sk/p/gruppspel-hracska-stolicka-gunnared-bezova-60507586/

To vyzerá zaujímavo. Zatiaľ som si to poznačil medzi favority na kúpu.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #10 kdy: 11. 08. 2024, 21:36:49 »
nedam dopustit na tonet ;) niekedy to ludia vyhadzuju prakticky zadarmo tak pozri bazare.

Ako drevená židle je fajn na sedenie, ale nemyslím si že hodná pre moje potreby a dlhodobé sedenie pri práci.

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #11 kdy: 12. 08. 2024, 08:15:36 »
...

Herman Miller to opravdu není, ale nemůžu proti ní říci křivého slova. Sedím na ní 4. rokem a je jako nová (textilní – černá varianta) Neodírá se a drží pevně pohromadě bez vrzání a vůle. Pravda, montáž jsem řešil po svém, tedy každý šroubek promazal a utáhl vlastním nářadím, protože ten imbusák je dobrý akorát do popelnice.

Bederní opěrku jsem nikdy nepoužíval, polštářek ano. Kolečka jsou původní, společně s kovovým rámem otestována časem si zubama štěněte. Nastavení a přizpůsobivost Embody to fakt nemá, ani Ergohuman, nebo Spinalis, ale za tu cenu slušná židle/křešlo. Do kanceláře bych to ovšem nechtěl, přece jen jsou pohodlnější židle/křesla, byť za desetinásobek ceny.
Carpe diem

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #12 kdy: 12. 08. 2024, 08:29:21 »
Môj tip je totálne mimo limitu 250€, ale táto stolička mi zachránila chrbát v havarijnom stave.

Používam Adaptic Evora+. Myslím, že by rovnako poslúžila akákoľvek iná zdravotná stolička, ale táto bola najlacnejšia, čo som v tej dobe našiel.

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #13 kdy: 12. 08. 2024, 11:05:57 »
Môj tip je totálne mimo limitu 250€, ale táto stolička mi zachránila chrbát v havarijnom stave.

Používam Adaptic Evora+. Myslím, že by rovnako poslúžila akákoľvek iná zdravotná stolička, ale táto bola najlacnejšia, čo som v tej dobe našiel.
Nenašel jsem kolik to unese. Nevíte? Píšou jen o výšce postavy.
Mám kamaráda, co programuje a je to velký chlapák. Se židlama se trápí.

Re:Pracovní židle do 250 eur
« Odpověď #14 kdy: 12. 08. 2024, 11:31:27 »
Nenašel jsem kolik to unese. Nevíte? Píšou jen o výšce postavy.
Mám kamaráda, co programuje a je to velký chlapák. Se židlama se trápí.

Na adaptic.sk v tabe Technické parametre píšu: Nosnosť: 120kg; Výška postavy pre vysoký piest: od 183 cm.

Námatkovo som si preklikal niektoré iné modely a pri všetkých bola nosnosť 120kg. Ak treba vyššiu nosnosť, možno to zvládne iná značka.