VirtualBox a update na novější verzi

helm

VirtualBox a update na novější verzi
« kdy: 03. 11. 2011, 21:51:54 »
zdravím, chtěl bych se zeptat, jak lze udelat update na novou verzi bez nejakych ztrat dosavadnich vm a spolehlivou cestou..dekuji
« Poslední změna: 03. 11. 2011, 21:58:07 od Petr Krčmář »


Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #1 kdy: 03. 11. 2011, 21:59:36 »
Zrovna před chvílí jsem kvůli přednášce na víkendovém LinuxAltu aktualizoval ze 4.0.8 na 4.1.4, která opravuje chybu v síťovém rozhraní. Je to u mě asi dvacátá aktualizace a nikdy nedošlo k žádným problémům s virtuálními mašinami. Ono tam taky není co rozbít, je to vlastně jen pár souborů s virtuálním diskem a konfigurací virtuálu. Nebál bych se toho.

helm

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #2 kdy: 03. 11. 2011, 22:05:01 »
virtualbox mam asi 3 mesice a jeste sem to neaktualizoval..nyni jsem chtel rozjet i phpvirtualbox a to se mi nepodarilo..kdyz uz se vtom tak drbu tak bych chtel aktualizovat..mohl by si poradit jak to mam udelat? jo mam linux debian 6 x64  squeeze..vubec nevim jak to mam udelat. Díky.

helm

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #3 kdy: 03. 11. 2011, 22:07:28 »
na windowsu u sebe sem to rozjel bez problemu i ten phpvirtualbox..na linuxu sem trosku mimo..jen holy zaklad

to je jedno

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #4 kdy: 03. 11. 2011, 22:30:24 »
aktualizaci jsem sice asi nedelal zatim dvacet, ale nikdy jsem nikde nemel problem. akorat pak je potreba aktualizovat i additions.


LZ

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #5 kdy: 03. 11. 2011, 23:09:58 »
Propojení VM se svými případnými snapshoty se ovšem při aktualizaci additions na kořenovém snapshotu rozpadne, co?

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #6 kdy: 04. 11. 2011, 00:08:38 »
Záleží na tom, jak jsi na začátku instaloval. Pokud jsi přidával repositář a instaloval z něj, pak stačí vybrat v tom repositáři novější verzi a tu nainstalovat. Pokud repositář nemáš a stahoval jsi deb ručně, pak stačí jej znovu z webu stáhnout a jako root spustit

# dpkg -i virtualbox-4.1_4.1.4-74291~Debian~squeeze_i386.deb

Mě to ječelo, že je stará a nová verze v konfliktu, takže jsem nejdřív musel ručně odinstalovat tu starou a pak tam teprve nainstalovat novou.

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #7 kdy: 06. 11. 2011, 07:41:17 »
Pokiaľ chceš najnovšiu verziu VirtualBoxu, tak môže byť trošku problém ísť z repozitárov. Samozrejme, repozitáre ponúka aj Oracle, ale tie viac nefungujú ako áno a stále ti to vyhadzuje rôzne chyby. (not found atď). V distribúcii zas nemáš najnovšie verzie, možno nechceš OSE atď.
S aktualizáciami som nikdy nijaký väčší problém nemal. V gentoo, FreeBSD a PC-BSD (cez ports), mi to išlo vždy bez problémov, v debiane som raz "stratil" virtuálne stroje, samozrejme disky zostali, takže som znova nadefinoval nové virtuálne stroje, pridal im existujúci disk a všetko išlo ďalej tak ako má.

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #8 kdy: 06. 11. 2011, 11:06:03 »
U mne aktualizace VirtualBoxu skončily při přechodu ze 3.x na 4.x verzi.

"Vylepšení" ve verzi 4.x přineslo nemožnost spravovat si virtuální disky sám a připojovat/odpojovat je k existujícím virtuálním strojům podle svých potřeb.
Už nešlo zálohovat si zapackované virtual disky, ale musí se manipulovat celým virtuálním strojem.
Tak jsem na další aktualizace rezignoval.
(Teď si nejsem jistý, zda se nějak i nezměnilo rozhraní ovládání, ani bych se nedivil)

Některé "improvementy" u dobře fungujícího software nechápu a vytáčí mne doběla ...

Zopper

  • *****
  • 740
    • Zobrazit profil
Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #9 kdy: 06. 11. 2011, 12:27:12 »
Citace
"Vylepšení" ve verzi 4.x přineslo nemožnost spravovat si virtuální disky sám a připojovat/odpojovat je k existujícím virtuálním strojům podle svých potřeb.
Mám verzi 4.1.4 a nějak nechápu, o čem mluvíte - disky mám v VirtualBox VMs/virtualni_stroj/ jako VDI soubory (nezkoušel jsem ty nové možnosti jako podpora vmware virtuálních disků).

Rovněž si můžu přes správce virtuálních médií přidat/odebrat soubor virtálniho disku a k libovolnému virtuálnímu PC kterýkoliv disk přiřadit.

Prostě jsem v této oblasti zpozoroval jen jedinou výraznou změnu (kromě cesty) a sice podporu více typů virtuálních disků, což hodnotím jedině pozitivně.

to je jedno

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #10 kdy: 06. 11. 2011, 14:34:00 »
Mě pod windowsama přinesla posledni aktualizace to zlepseni, ze kdyz dam smazat stroj tak to konecne umi smazat vcetne disků a všech souboru (stroje casto mazu/vytvarim jako jednorazovky na otestovani neceho). Predtim to psalo "sorry, neumim to, snad v nektere z dalsich verzi". A pak to co pise kolega prede mnou, nicmene zustal jsem u osvedcenych VDI protoze nepotrebuju nikam nic prenaset.

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #11 kdy: 06. 11. 2011, 16:20:18 »
Citace
"Vylepšení" ve verzi 4.x přineslo nemožnost spravovat si virtuální disky sám a připojovat/odpojovat je k existujícím virtuálním strojům podle svých potřeb.
Mám verzi 4.1.4 a nějak nechápu, o čem mluvíte - disky mám v VirtualBox VMs/virtualni_stroj/ jako VDI soubory (nezkoušel jsem ty nové možnosti jako podpora vmware virtuálních disků).

Rovněž si můžu přes správce virtuálních médií přidat/odebrat soubor virtálniho disku a k libovolnému virtuálnímu PC kterýkoliv disk přiřadit.

Prostě jsem v této oblasti zpozoroval jen jedinou výraznou změnu (kromě cesty) a sice podporu více typů virtuálních disků, což hodnotím jedině pozitivně.
Prostě mi s přechodem na verzi 4.x zmizelo menu File/Virtual Media Manager a v něm položky menu New, Add, Remove, Release.
Tak jsem se vrátil k poslední 3...

Takže pokud Ty to tam máš a máš verzi > 4.x, tak blahopřeji.

to je jedno

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #12 kdy: 06. 11. 2011, 16:23:17 »
Mozna nejaky bug v nektere minor verzi ktery tipuju byl obratem odstranen. Rozhodne to nenio vlastnost. Aspon ne v Oracle VB pro Windows a jeho verze 4.1.4

Zopper

  • *****
  • 740
    • Zobrazit profil
Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #13 kdy: 07. 11. 2011, 08:05:57 »
Jak píše "to je jedno", zřejmě šlo o nějakou chybu. V linuxu to tam mám taky a nepamatuju si, že by to někdy chybělo - ale mohl jsem mít štěstí, že se do repozitáře pustila až opravená verze, nebo jsem to v tu chvíli nepotřeboval...

Re: VirtualBox a update na novější verzi
« Odpověď #14 kdy: 07. 11. 2011, 09:16:37 »
Jan/to je jedno

OK, beru na vědomí.
Zkusím teda povýšit na 4.x ...

A díky za info.