Nový monitor na práci vývojáře

Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #15 kdy: 29. 09. 2024, 17:07:52 »
Prohnutý širokoúhlý 40" je můj tip - jakmile si na to zvykneš už se nebudeš chtít vrátit zpět.


Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #16 kdy: 29. 09. 2024, 21:23:29 »
Co místo dvou monitorů použít jeden ultraširokoúhlý?

Vyhýbal jsem se tomu kvůli sdílení obrazovky přes MS Teams, Zoom apod. Potřebuji při sdílení přepínat mezi aplikacemi, takže je potřeba sdílet celou obrazovku – a žádná z mně známých aplikací pro videokonference neumí sdílet jen půlku obrazovky. Ale alespoň některé širokoúhlé obrazovky umí vedle sebe zobrazovat dva různé vstupy, takže by šlo k počítači připojit jakoby dvě obrazovky, akorát by mezi nimi nebyl žádný rámeček ani mezera.

Máte někdo s takovým použitím pro vývoj zkušenost? Nebo tam vidíte nějaký problém?

Problém je, že teď mám hlavní monitor 4K, ale ultraširoké displeje se dělají jen 2×QHD (resp. viděl jsem jeden ultraširoký displej s 8K, ale za cenu asi tak dvou počítačů).

Skusal som to na mojom 30" a je mozne na vyber viacere moznosti ako rozdelit plochu(na polovicu alebo dve rozne velkosti vyrezu v jednom z rohov) ale na to je naozaj potrebny dostatocne velky monitor aby tie plochy boli dostatocne velke.

Pre mna je nevyhoda jedneho velkeho monitora v tom, ze nepotrebnu plochu nemozem vypnut ako druhy monitor. Nie vzdy tu celu velku plochu vyuzivam.

JurajP

  • ****
  • 341
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #17 kdy: Dnes v 09:13:31 »
popravde, sirokouhly monitor som nikdy nemal a radsej by som asi volil 2 mensie. z jedneho dovodu aj preto, ze mam rohovy stol a nezmestil by sa tam (hned kusok je aj okno) a druhy dovod je podla mna ten, ze dost trpia oci

Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #18 kdy: Dnes v 09:34:06 »
Aktuálně mám 43" 4K + polohovací stůl a musím říct, že super. Používám ho již 5 let a neměnil bych. Na cesty mám pak ntb + skládací 15" Lenovo monitor, Pass-Trough USB-C (váží 0,8kg)

Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #19 kdy: Dnes v 11:56:48 »
Dell Professional, 4k, velikost dle kvality oci.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


t2000

Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #20 kdy: Dnes v 17:20:02 »
Nedávno jsem kupoval, měl jsem podmínku 27" IPS, QHD, senzor jasu a obrazovku zaměřenou směrem k co nejpříjemnějšímu obrazu pro oči. Vzal jsem Dell U2724DE, certifikace TUV pro oční komfort. Jsem po operaci šedého zákalu a normální monitor jsem už nebyl schopen večer dlouhodobě používat i s minimálním jasem. U tohoto bez problému, něco na tom TUV asi bude. Thunderbolt dock, 120Hz, blackIPS (kontrast 2000:1). Cena vyšší, ale snad vydrží těch 10 let jako předchozí Dell U2515H. Je i levnější verze bez usb-c docku U2724D.