Aplikace e-občanka - snap / flatpak?

Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« kdy: 13. 09. 2023, 03:26:49 »
Zdravím,
   nějakou dobu mě zajímá, zda existuje nějaký důvod, proč aplikace e-občanka není distribuovaná v nějaké balíčku např. Snap. Před časem (loni) mi po aktualizaci aplikace napsala ať se jdu bodnout, protože nemám GLIBC 2.28. Samozřejmě bych mohl přejít na novější systém, mám Mint 19.1 (ve chvíli kdy aplikace přestala fungovat byl ještě podporovaný). Řešil by např. Snap tento problém?
 


Re:Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« Odpověď #1 kdy: 13. 09. 2023, 10:09:55 »
No to se ale ptáte na špatné místě, tu aplikace vydává státní organizace.

Já jsem třeba rád za to, že je to normální .deb balíček, protože kdyby to bylo ve snapu, tak to má X GB. Taky to mám na Mintu, jenže aktuálním.

Re:Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« Odpověď #2 kdy: 10. 10. 2023, 13:43:52 »
Zdravím,
   nějakou dobu mě zajímá, zda existuje nějaký důvod, proč aplikace e-občanka není distribuovaná v nějaké balíčku např. Snap. Před časem (loni) mi po aktualizaci aplikace napsala ať se jdu bodnout, protože nemám GLIBC 2.28. Samozřejmě bych mohl přejít na novější systém, mám Mint 19.1 (ve chvíli kdy aplikace přestala fungovat byl ještě podporovaný). Řešil by např. Snap tento problém?
 
Myslím, že by to ale byla investice, která by se vyplatila. Distribuce v balíčku Snap by zvýšila dostupnost aplikace e-občanka pro širší okruh uživatelů.

k3dAR

  • *****
  • 2 949
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« Odpověď #3 kdy: 10. 10. 2023, 14:21:30 »
tak Snap je predinstalovan pouze v Ubuntu, takze jestli do Ubuntu deb nebo snap vyjde skoro nastejno, ja preferuju do Ubuntu instalovat deb ;-)

sice Snap jde doinstalovat asi do jakehokoliv distra, ale pokud by to nekdo delal jen kvuli eObcance, tak "stejne" tak si muze jen ten deb balicek pro svoje distro "prevest", jak v podstate i na strankach maji uvedeno:
Citace
Podpora na dalších distribucích Linux
Možnost spuštění software eObčanka na jiných distribucích není vyloučena, zprovoznění na jiných distribucích je však plně v rukou uživatele. Technická podpora je poskytována pouze pro distribuce Ubuntu.

Re:Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« Odpověď #4 kdy: 10. 10. 2023, 14:55:32 »
Myslím si, že spíš než Snap by se pro toto hodil AppImage, který běží na všech distribucích a není potřeba nic instalovat (je to obyčejná binárka, co se rovnou spustí).


k3dAR

  • *****
  • 2 949
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« Odpověď #5 kdy: 10. 10. 2023, 15:56:38 »
Myslím si, že spíš než Snap by se pro toto hodil AppImage, který běží na všech distribucích a není potřeba nic instalovat (je to obyčejná binárka, co se rovnou spustí).
obecne ano, ale eObcanka ma knihovnu pro prohlizece aby se dalo pouzit pres ni na prihlaseni do webu, coz u AppImage nevim jestli by slo bez toho aby ten prohlizec byl v stejnem AppImage take ;-)

Re:Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« Odpověď #6 kdy: 10. 10. 2023, 19:41:08 »
obecne ano, ale eObcanka ma knihovnu pro prohlizece aby se dalo pouzit pres ni na prihlaseni do webu, coz u AppImage nevim jestli by slo bez toho aby ten prohlizec byl v stejnem AppImage take ;-)

V macOS aplikace s browserem komunikuje přes registraci vlastního URL handleru a do browseru žádný doplněk není potřeba. V Linuxu je to jinak?


k3dAR

  • *****
  • 2 949
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikace e-občanka - snap / flatpak?
« Odpověď #7 kdy: 11. 10. 2023, 16:39:26 »
nepresne/spatne sem se vyjadril, neni to doplnek, ani knihovna, je to aplikace volana pres xdg-open ale ani to nevim zda lze volat AppImage aplikaci :-)