Data analytik/scientist a zkušenost s obchodem

Data analytik/scientist a zkušenost s obchodem
« kdy: 18. 09. 2024, 19:15:05 »
Zdravím všechny. Nějakou dobu přemýšlím nad tím se přestěhovat jinam, Blizký Východ nebo JV Asie. Mám za sebou více jak 15 letou zkušenost z obchodu, exportu a vývozu High Tech výrobku. Několika letou zkušenost z řízení obchodního týmu a mluvím vícero jazyky. Problematika dat a pochopení toho toku leadu, dat a zpětného feedbacku z trhu je věc kterou neustále řeším ale samozřejmě z pohledu obchodu. S tohoto důvodu, jsem začal přemýšlet na tím, začít s kurzama datového analytika. S programování mám základní zkušenosti a s excel pracuji pořád.
Myslíte si že se da kombinovat ta obchodní zkušenost s tímto zaměřením na data? Nebo už mi vláček odjel?:-)


Re:Data analytik/scientist a zkušenost s obchodem
« Odpověď #1 kdy: 18. 09. 2024, 20:02:35 »
Pro datovou analytiku máte dobré předpoklady. Pochopení dat a domény ve které děláte je klíčová. Pokud nepotřebujete dělat robustní ETL, ale právě jen reporting a analytiku, jděte do toho. Na ostatní najdete kolegy. Nikdo dnes nedělá vše.

BTW Na začátku/konci každého procesu je nějaký Excel, ať chcete nebo nechcete :D To se hodí hodně.

Re:Data analytik/scientist a zkušenost s obchodem
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2024, 12:08:56 »
Pro datovou analytiku máte dobré předpoklady. Pochopení dat a domény ve které děláte je klíčová. Pokud nepotřebujete dělat robustní ETL, ale právě jen reporting a analytiku, jděte do toho. Na ostatní najdete kolegy. Nikdo dnes nedělá vše.

BTW Na začátku/konci každého procesu je nějaký Excel, ať chcete nebo nechcete :D To se hodí hodně.

Děkuju za názor! :-) také si myslím že ta zkušenost by se měla hodit nebo aspoň se doplňovat.