Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli

CPU

  • *****
  • 833
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« kdy: 14. 10. 2024, 13:33:52 »
Známý poslal echo, ze vyrazují nejaka asi 500 TB pole, mozná by ho chtělii kluci z Křemenného kopce, máte kontakt, kdo by se dokázal vyjádřit? Poslete mi PM.
Radeji univerzite nez do srotu ne?


RDa

  • *****
  • 2 681
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na CVUT kluky
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2024, 13:41:26 »
Zpenezit! :D

Bez uvedeni specifikace neni jasne, zda to za rok nepozere vice na energiich, nez to same kdyz se koupi nove ;)

Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2024, 14:49:41 »
Kontakty na SH jsou (překvapivě!) na webu: https://www.siliconhill.cz/pages/kontakt

CPU

  • *****
  • 833
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2024, 17:16:36 »
Moc milý tón. Tak já třeba čekal, že mu dám kontakt přímo na někoho určitého, ale tak ne no. Kontakt jsem mu přeposlal s doporučením, ať to nechá rozjezdit bagrem nebo jak se to likviduje.

Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #4 kdy: 14. 10. 2024, 18:00:59 »
Znám se s Jardou Zdeňkem, je mezi těmi kontakty v SH. On se léta pohybuje kolem sítě a datacentra, bude to správný kontakt, který případně předá informace dál.


Logik

  • *****
  • 1 033
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 11:21:00 »
RDa:
Fór je skryt v tajuplných zákoutích vědeckého financování. Koupit nové pole, to znamená dostat někde investiční peníze - to znamená zpravidla získat nějaký velký (dnes pravděpodobně pouze evropský) grant, kterých se rozdává jak šafránu, a jednak když už by se ten zázrak stal, tak je s tím byrokracie na půl roku práce (výběrové řízení, atd. atd....). Elektřina je naopak pro dané pracoviště hrazeno patřičnou institucí (na univerzitě de fakto fakultou a de jure rektorátem, v AV ústavem) a zpravidla nikdo interně vůbec neřeší, kolik tam co žere, natož aby to někdo přeúčtovával jednotlivým pracovištím.

Je to blbé, je to pitomé, je to neefektivní - ale realita je pak často taková, že buďto provozujete staré servery, nebo neprovozujete žádné. A nějaké člověk na počítání prostě potřebuje...

CPU: Poslal jsem SZ

Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 12:28:39 »
RDa:
Fór je skryt v tajuplných zákoutích vědeckého financování.
Mate ve vsem pravdu. Jen jeste dodam, ze z grantu ukousne univerzita cca 30-50 procent na takzvanou rezii, ze ktere se plati prave i elektrika a uklizecky atd.

CPU

  • *****
  • 833
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #7 kdy: Dnes v 17:18:48 »
CPU: Poslal jsem SZ

Neznám detaily, ale meziresort má asi přednost, kontakt rád předám. Před vyřazením se to řeší nabídkou ostaním, aby jeden nevyhazoval to, co jiný musí koupit. Jinak kontakt na SH jsem předal.
« Poslední změna: Dnes v 17:22:00 od CPU »

CPU

  • *****
  • 833
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #8 kdy: Dnes v 17:23:32 »

Darovaný kůň nemusí mít všechny zuby, hlavně pokud se člověk sveze. :-D

Logik

  • *****
  • 1 033
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontakt na ČVUT kvůli vyřazenému poli
« Odpověď #9 kdy: Dnes v 17:53:23 »
Jasně, díky. Bude bude, nebude, nebude.