Aky setup na stole pouzivate pre notebook?

petersveter

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #15 kdy: 22. 04. 2024, 14:26:57 »
Jo, to je známá věc, tenhle Číňan. Pak tu napiš, jak funguje, jsem zvědav. Myslím, že problém je velikost, nějaký 16" laptop bych na to nedával, ale pro nějaký menší může být OK. Někteří si stěžovali, že stabilita je slabší.

Hej, to som len na skusku zobral. Tento pisu ze je hlinikovy. Na Aliexprese su uplne rovnake ale z ABS plastu tak pocitam ze eneto by mohol byt ok. Popravde mam dojem ze tie silikonove nozicky budu asi lepsie fungovat.


XX125

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #16 kdy: 22. 04. 2024, 14:31:21 »
V poličce vedle stolu, v dokině, která laptop lehce nadzvedává a směr ventilátoru ven do prostoru (zapíná se jen vyjímečně).



Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #17 kdy: 22. 04. 2024, 15:49:02 »
Firemní Precision 3551 (chlazení fakt tragický, s i7-10850H+nV Quadro P620 nemůžu doporučit ani pod vlivem, baterka po 9 měsících kaput kvůli teplu) na podložce se 120mm větrákem na 24port switchi, vedle něj dokina ve stojanu pro monitor (23" WUXGA + 20" 1600*900 a ten brzy půjde pryč).

Soukromý 13" Inspiron 2in1 s i3-6100U klidně na břiše nebo peřině, tam si nepamatuju, že by se větrák někdy roztočil.

petersveter

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #18 kdy: 22. 04. 2024, 15:57:12 »
Firemní Precision 3551 (chlazení fakt tragický, s i7-10850H+nV Quadro P620 nemůžu doporučit ani pod vlivem, baterka po 9 měsících kaput kvůli teplu) na podložce se 120mm větrákem na 24port switchi, vedle něj dokina ve stojanu pro monitor (23" WUXGA + 20" 1600*900 a ten brzy půjde pryč).

Soukromý 13" Inspiron 2in1 s i3-6100U klidně na břiše nebo peřině, tam si nepamatuju, že by se větrák někdy roztočil.

Baterky na ntb odchadzaju skor preto ze su ntb neustale v elektrike ako desktopy a baterka sa odfajci lebo nema spravne poriesenu elektroniku. Moderne notebooky uz by tym trpiet nemali. Mam MSI notebook ktory tymto trpel. Dve nahradne baterky som kupoval a vydrzal 7 rokov v pohode. Aktualne mam Lenovo Legion 7 a ten ma moznost baterku nenabijat na maximum a udrziavat ju nenabitu, co by ju malo setrit.

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #19 kdy: 22. 04. 2024, 16:12:16 »
Definuj "moderní". Ta precišna je stará 3 roky :-) to snad není úplně doba dřevěná.


petersveter

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #20 kdy: 22. 04. 2024, 16:23:08 »
Definuj "moderní". Ta precišna je stará 3 roky :-) to snad není úplně doba dřevěná.

Je pravda ze vela vyrobcov to zrejme flaka...takze pravdepodobne ani dnes majorita novych ntb nema podporu ochrany baterky.

petersveter

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #21 kdy: 02. 05. 2024, 11:54:09 »
Jo, to je známá věc, tenhle Číňan. Pak tu napiš, jak funguje, jsem zvědav. Myslím, že problém je velikost, nějaký 16" laptop bych na to nedával, ale pro nějaký menší může být OK. Někteří si stěžovali, že stabilita je slabší.

Prave mi prisiel(hlinikovy stojan). Najnizsia poloha na 4 prsty. Trochu moc na to co som chcel ale pohoda. Posobi solidne, ma aj prepravne vrecko no prisiel mi poskriabany uz vyroby, ale nic katastrofalne a nikto to aj tak nevidi. Mam Lenovo Legion 7 a sedi na tom v pohode zatial. Za tych par eur sa urcite oplati. Ale zase ide len o prve dojmy, caosm mozno najdem nejake problem..ale zase..par eur len proste tak je to naozaj jedno.

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #22 kdy: 02. 05. 2024, 15:01:45 »
co jsem videl srovnavaci testy, at uz pasivni ci aktivni, tak to stejne pro ntb melo efekt cca 1-2stupne.. Takze pokud to nepotrebujes jako stojanek vedle monitoru, tak mi to prijde zbytecne

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #23 kdy: 02. 05. 2024, 15:04:48 »
Jo, to je známá věc, tenhle Číňan. Pak tu napiš, jak funguje, jsem zvědav. Myslím, že problém je velikost, nějaký 16" laptop bych na to nedával, ale pro nějaký menší může být OK. Někteří si stěžovali, že stabilita je slabší.

Prave mi prisiel(hlinikovy stojan). Najnizsia poloha na 4 prsty. Trochu moc na to co som chcel ale pohoda. Posobi solidne, ma aj prepravne vrecko no prisiel mi poskriabany uz vyroby, ale nic katastrofalne a nikto to aj tak nevidi. Mam Lenovo Legion 7 a sedi na tom v pohode zatial. Za tych par eur sa urcite oplati. Ale zase ide len o prve dojmy, caosm mozno najdem nejake problem..ale zase..par eur len proste tak je to naozaj jedno.

Tenhle stojan jsem měl (s 15" notebookem). Používal jsem ho v poloze "notebook co nejvíc kolmo ke stolu" (notes zabírá pak míň místa na stole a displej se dostane skoro do výšky externího monitoru)
Zkušenosti:
- ta "fajka" na lyžině o kterou se opírá notebok je imho krátká a málo zahnutá. Stačí do notesu trochu drcnout a vyklouzne ven - největší slabina
- pogumované podložky po pár měsících (alespoň částečně) sjely
- při usazování notebooku je třeba do stojanu moc nedrcat, jinak se rozpadne. Jakmile se notes usadí, tak opět moc nedrcat (např připojování USB zařízení) jinak (jak jsem psal) notes vyklouzne
- měl jsem verzi s větrákem (má otáčky regulovatelné potenciometrem, zapojuje se do USB), s chlazením trochu pomohl (takže menší kravál od chlazení notesu samotného)

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #24 kdy: 02. 05. 2024, 22:05:44 »
Laptop mi leží zavřený na stole, většinou zaházený papírama. Mám u něj rozšířenou baterii, takže tam jde vzduch i zespodu.

petersveter

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #25 kdy: 03. 05. 2024, 11:37:39 »
Tenhle stojan jsem měl (s 15" notebookem). Používal jsem ho v poloze "notebook co nejvíc kolmo ke stolu" (notes zabírá pak míň místa na stole a displej se dostane skoro do výšky externího monitoru)
Zkušenosti:
- ta "fajka" na lyžině o kterou se opírá notebok je imho krátká a málo zahnutá. Stačí do notesu trochu drcnout a vyklouzne ven - největší slabina
- pogumované podložky po pár měsících (alespoň částečně) sjely
- při usazování notebooku je třeba do stojanu moc nedrcat, jinak se rozpadne. Jakmile se notes usadí, tak opět moc nedrcat (např připojování USB zařízení) jinak (jak jsem psal) notes vyklouzne
- měl jsem verzi s větrákem (má otáčky regulovatelné potenciometrem, zapojuje se do USB), s chlazením trochu pomohl (takže menší kravál od chlazení notesu samotného)

grim: tento stojan je naprosto solidny. mozno len vyzera totozne ale ide o iny vyrobok lebo su rovnako vyzerajuce ale z abs plastu napriklad. taktiez ja ho nemam na najvyssej polohe kde fyzika robi svoje, naopak ho mam na najnizsej polohe lebo mi ide o vetranie len.

petersveter

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #26 kdy: 03. 05. 2024, 11:37:59 »
este..

Re:Aky setup na stole pouzivate pre notebook?
« Odpověď #27 kdy: 03. 05. 2024, 13:37:26 »
grim: tento stojan je naprosto solidny. mozno len vyzera totozne ale ide o iny vyrobok lebo su rovnako vyzerajuce ale z abs plastu napriklad. taktiez ja ho nemam na najvyssej polohe kde fyzika robi svoje, naopak ho mam na najnizsej polohe lebo mi ide o vetranie len.

Dohledal jsem to v historii na Ali a ten můj má/měl opravdu trochu jinou konstrukci, viz https://www.aliexpress.com/item/4001345176045.html takže se tvému stojanu omlouvám za sprostou pomluvu :)
U toho mého (kupováno 2020-10, ale aktuální cena je o dost vyšší) se ta "fajka" naklápěla se zvedáním do vyšší/strmější polohy. U tvého leží celá na stole a polohu nemění, takže notebook spodem nevyklouzává ven.