Youtube s reklamou, alebo blackscreen

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #15 kdy: 24. 10. 2023, 11:45:47 »
Já bych i zaplatil, protože na Youtube chodím pro užitečný obsah, hudbu a brak mě nezajímá. Bohužel, nutnost zřizovat Google účet, kterým bych byl sledován napříč svými zařízením, jen abych mohl mít Youtube bez reklam, je negativum, které bohužel převažuje všechna pozitiva.


Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #16 kdy: 24. 10. 2023, 12:18:04 »
To jako vážně? platit za ten sh.t co je na youtubu? ...asi nevíte co s penězma, co?...
Tak naco tam chodis? ked je tam podla teba len s..t, tak ho ignoruj. To je ako s tymi reality show v telke, kazdy na ne nadava, ale zaroven nevymeskal ani jeden diel.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #17 kdy: 24. 10. 2023, 13:32:02 »
Streamy som myslel uz nahrane videa (nie live stream). Zatial sa to prejavuje len niekolko dni (pouzivam google chrome). Na FF mam tiez ublocorigin a tam zatial reklamynie su.
Jednak se nauc nepouzivat chromy browser, druhak se smir  stim, ze bud vis jak, a pak si blokovani reklam nastavis kdykoli a kdekoli, nebo nevis jak, a pak si vzdy par tydnu pripadne mesicu pockas, nez odladeny filtr probubla do databaze ublocku.


Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #18 kdy: 24. 10. 2023, 22:29:49 »
Hmm, a co  tak po třech videích smazat cookies milý lojzo, ne po třech pivech. Aha, já vlastně na youtube cookies vůbe povolená nemám.
Možností je několik, ostatně byly zmíněny: (dle použití se hodí každý pro jiný účele)
appka v mobilu - newpipi
youtube-dl | mpv  černá magie  (_Jenda)
wraperry freetube app atd
youtube.com/watch->youtube.com/embed:tam reklamy nejsou
(a ste si jistí, že blokujete asi 10 patternů youtube.com/ptracking, youtube.com/adview,youtub.com/pcs, youtube.com/... googlevideo/youtube.com/ytimg.com/gen(erate)_204)
* doplněk ***block, jen musí být aktuální, jinak tam nepůjdsou scriptlety ... tuším že trusted-fetch_response, dřív to bylo json_prune. - prefeovaná cesta, nemusím nijak měnit návyky, učit se man { mpv & man youtubedl } > /dev/stdout,pořizovat si smarfón, platit  prachy reklamní společnosti


šacuju tazatele, že on chce poslední způsob, tedy aby ve fungovalo stejným způsobem, ne se učit nějakým novým kouskum jak prohlížet youtube (i když jsou pohodlnjší a efektivnější, stránky youtube se načítaj docela dlouho)
filtry musí být aktuální, ale něco se děje v komunitě, protože ty filtry se objevují v ublock -unbreak s prefixem @@, a ublock -fixes (nebo nějak tak), asi byly špatné, ukazuje to podle mě na překotný vývoj

btw:firefox s doplnkem background fix taky mí přehrávat video na pozadí
« Poslední změna: 24. 10. 2023, 22:32:00 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

k3dAR

  • *****
  • 2 945
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #19 kdy: 24. 10. 2023, 23:41:03 »
appka v mobilu - newpipi
jen upresnim, myslel si NewPipe ;-)

btw:firefox s doplnkem background fix taky mí přehrávat video na pozadí
to je predpokladam mysleno v Androidu => BTW: Vivaldi Android ma nativni volbu "Povolit prehravani hudby na pozadi", to pak prida do notifikace prehravac (posobne jako bezne Music app) a hraje i pri vyplem/zamklem telefonu...


Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #20 kdy: 25. 10. 2023, 10:35:35 »
Koukal jsem na ten NewPipe a schválně to dal vyhledat v Google obchodě a hádejte co. Asi 4 programy, co se dle loga snaží být kopie. No je to bordel v tom Google kšeftě.

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #21 kdy: 25. 10. 2023, 12:56:23 »
Mě Vivaldi s AdBlockem (https://www.getadblock.com) a účtem funguje pořád ok. Reklamy na YouTube nevidím žádné, Google mě nijak neblokuje... Ale napadá mě, jestli to nemůže být tím, že nemám účet @gmail, ale firemní. A když jsem se naposled koukal (což je, pravda, už nějakou dobu), tak firemní účty se premium YouTube dostat nemohly.

Ale pokud to tak je, tak to asi moc lidem nepomůže, protože dneska už se k firemním účtům u Google dostat zadarmo nedá, a to premium je asi levnější, než si platit celý Google pro firmy.

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #22 kdy: 25. 10. 2023, 21:34:26 »
Po preinstalovani ublock origin to ide znova OK.
Ano je pravda, ze po instalacii nikdy nic nenastavujem, ale zrejme sa budem musiet o to zaujmat, ked sa nieco znova pokasle.
 :P

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #23 kdy: 25. 10. 2023, 21:39:51 »
AdGuard a ani dnes neviem čo reklama je. Taktiež ale blokujem skrz virtuálne VPN, host file, a DNS filtráciu. Teda mnoho vrstiev obrany proti adwaru a spywaru.

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #24 kdy: 26. 10. 2023, 08:49:45 »
Po preinstalovani ublock origin to ide znova OK.
Ano je pravda, ze po instalacii nikdy nic nenastavujem, ale zrejme sa budem musiet o to zaujmat, ked sa nieco znova pokasle.
 :P

Na Redditu uBO je nahoře přišpendlený post, jak ručně aktualizovat pravidla, aby to ty reklamy z YT blokovalo. Prý YT to často mění, postup se musí často opakovat.

https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/

Mám jiný problém (po otevření daného url youtube/wach?v konkrétního videa se zastaví po půl vteřině a tlačítko play přehraje 200ms jenom) a zjistil jsem dost divný paradox teď:
pokud link otevřu v novém okně, ta k zastavení nedoje. Ovšem do okamžiku než přepnu na tab? Nevíte, jak se s tím vypořádat? Je to as nějaký event interakce se stránkou.

Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #26 kdy: 01. 11. 2023, 21:49:22 »
Zaplatil jsem si premium. Ty ani ne 2 stovky mi za to prostě stojí. Když uvážím, kolik toho zkouknu za měsíc, tak to jsou tuny a tuny obsahu. Mít za necelá 2 kila takový tuny obsahu bez reklam, je prostě easy. Čt platím koncesi, která se má zvyšovat a přitom na ní skoro nekoukám. To mě vadí mnohem víc. YT opravdu využívám, tam mě těch pár peněz nijak netrápí. Hlavně mě fascinuje, že ajťáci, co se chluběj 100k měsíčně platy maj problém najít 2 stovky na premium. Jako WTF? Ještě chápu argument, že někdo nechce mít G učet, ale spousta z vás ho stejně má. Prostě neuvěřitelné.


Karmelos

  • *****
  • 1 027
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Gréta je nejlepší.

RDa

  • *****
  • 2 624
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Youtube s reklamou, alebo blackscreen
« Odpověď #29 kdy: 02. 11. 2023, 10:44:41 »
Hlavně mě fascinuje, že ajťáci, co se chluběj 100k měsíčně platy maj problém najít 2 stovky na premium. Jako WTF?

Zadne WTF, ja ti to vysvetlim - s vyderaci se nevyjednava. Nemam problem si zaplatit za produkt nebo sluzbu, kterou si sam vedome vyberu, ale mam sakra velky problem akceptovat jakoukoliv uhradu za to, ze mi obchodni partner neco nebude delat (cpat reklamy).

Je to uz nejaky rok co se algoritmy na YT zmenili, a nabizi to samy podivny a irelevantni obsah, od tvurcu kteri si placene zpropaguji sva videa - a to je taky neco, co by nikdo nekoukal (nejcasteji to jsou remixy a zkracene verze cizich videi, s ai generovanymi popisky ktere jsou totalne mimo misu).

YT jako platforma/produkt je dno internetu a da to praci tam najit neco hodnotneho - a tu praci s tim mi vynahradi kdo?
(bohuzel dislike counter se taky zrusil, abychom nahodou nepoznali hnuj na prvni pohled)