GUI admin aplikácie a utilitky pre unix

GUI admin aplikácie a utilitky pre unix
« kdy: Dnes v 18:23:41 »
Ahojte, poradte nejaké GUI utilitky, najlepšie pre Qt či KDE, ale môžu byť aj pre iné toolkity alebo čisto len textové:

1. Niečo na správu procesov ako bpytop, glances, htop.
2. na správu diskov a partícií ako kpartition.
3. Info o hardvéri (zatiaľ nemám, fastfetch je len veľmi slabá náhrada).
4 Niečo, čo mi dovolí hrabať sa v systéme, info o načítaných kernel moduloch a možnosť s nimi nejako manipulovať (zatiaľ o ničom neviem, ale grafická správa ovládačov by sa hodila). Taktiež niečo vo VAR ENV a iných premenných.
5. Možnosť nastavovať užívateľské oprávnenia a skupiny užívateľom a súborom v GUI, atď. Niektoré veci som doteraz robil výhradne cez konzolu, ale pre vizuálne založeného človeka by napríklad nastavenie skupín a oprávnení bolo lepšie, keby som to aj videl.
6. Prípadne nástroj na správu diskových partícií, ktorým by som vedel robiť klonovanie na iný disk a image zálohy, spájanie, rozdeľovanie a naťahovanie oddielov ako v Macrium Reflect.
7. Balíky: na apt je tu aptitude a synaptic, ale možno aj niečo iné by sa našlo o čom neviem? Okrem toho flatpak, snap, homebrew.
8. Nejaký AI poradca. Niečo, čo by bolo v pravom rohu obrazovky a keď niečo neviem, tak sa ho opýtam.

Ak k niektorej oblasti máte tip, tak sem s ním. Vďaka