GNOME s XKB nezobrazuje některé ikony

GNOME s XKB nezobrazuje některé ikony
« kdy: 12. 03. 2010, 20:38:45 »
Přihodilo se mi, že se mi přestaly zobrazovat ikony patřící do zvoleného tématu (theme). Zobrazují se jenom ikony z adresáře hicolor (asi), a pokud v něm nějaká ikona není, zobrazí se jakási ikona pro neznámý typ, anebo vůbec nic (např. ikonky pro počasí). I když změním theme, nebo ho zkouším upravit, mění se jenom tvar a barva oken a ovládacích prvků v nich, ale ikony jsou pořád ty samé.

Může za to kombinace SunRay softwaru a XKB - když XKB vypnu, ikonky se zase zobrazí, ale XKB potřebuju, takže tohle pro mě není řešení. Neporadil by někdo, jak GNOME přesvědčit, aby zase zobrazoval všechny ikony? Anebo jak mu aspoň podstrčit ty chybějící? Netrvám na tom, aby se mi zobrazovaly ikony patřící do tématu, ale aby se aspoň nějak zobrazovaly ikony patřící ke všem akcím, typům, aplikacím,...
« Poslední změna: 12. 03. 2010, 21:11:11 od Petr Krčmář »


Re: GNOME s XKB nezobrazuje některé ikony
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2010, 14:40:18 »
Zkusím upřesnit/pozměnit dotaz: Gnome (nebo jeho součást -- metacity?) přestane být schopno číst všechny ikony v /usr/share/icons kromě ikon v adresáři hicolor. Projevuje se to tak, že i když změním theme, změní se jenom tvar a barva oken, ale ikony zůstanou stejné. Taky když nastavuju ručně ikonu k aplikaci v panelu, ikony např. z adresáře /usr/share/icons/gnome se vůbec nezobrazí v okýnku, ve kterém mám ikonu vybrat.

Dá se v Gnomu (nebo v metacity, nebo kdo je za to odpovědný) zapnout nějaké debugování, aby se v logu dalo vyčíst, co se nepovedlo? Anebo jak se pátrá po tomto typu chyb?

Re: GNOME s XKB nezobrazuje některé ikony
« Odpověď #2 kdy: 16. 03. 2010, 13:27:06 »
Tak nakonec jsem problém vyřešila tak, že jsem v adresáři hicolor do souboru index.theme přidala řádek
Kód: [Vybrat]
Inherits=Fedora,Bluecurve,gnome,locolor Ikonky jsou sice každý pes jiná ves a nedají se moc měnit, ale aspoň se zobrazují.